Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, rus είπε

Μα δε σ αφηνει, αυτό ειπα από πανω.

Πως να τον διαγραψω φιλε μου, αφου το 2017 υπηρχε, και η αιτηση τα εισοδηματα του 2017 εμφανιζει.

Γιαυτο λεω, τι παιζει, θα ακυρωσω αυτή την αιτηση και θα ανοιξω καινουργια όταν μπουν τα καινουργια στοιχεια ή μηπως θα ανανεωθουν αυτοματα?

Η υποβολή της αίτησης με τα στοιχεία του 2017 είναι προσωρινό μέτρο, μέχρι να επικαιροποιηθουν οι βάσεις δεδομένων.

Ή το αφήνεις και περιμένεις την επικαιροποίηση, ή κάνεις το κόλπο του λογιστή μου.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, christakos07 είπε

Η υποβολή της αίτησης με τα στοιχεία του 2017 είναι προσωρινό μέτρο, μέχρι να επικαιροποιηθουν οι βάσεις δεδομένων.

Ή το αφήνεις και περιμένεις την επικαιροποίηση, ή κάνεις το κόλπο του λογιστή μου.

Η επικαιροποιηση θα ανανεωσει αυτοματα τα στοιχεια? στην ιδια τρεχουσα αιτηση θα εμφανιζονται?

Αν κανω το κολπο που λες παλι εξω είμαι, αλλα εισοδηματα ειχα το 2017, αλλα το 2018.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι σε αναμένα κάρβουνα. Όποιος απαντήσει,του εύχομαι το καλό που θα κάνει να το βρει στα παιδιά του.

1) Χθες υπογράφω στη Watt Wolt θέλοντας να μπει τάξη στο αχούρι που είχε ο παππούς μου. Με λίγα λόγια, στο σπίτι που κληρονόμησε η αδερφή από τον παππού και την γιαγιά, η Δεη ερχόταν στο όνομα του παπου ενώ το σπίτι ήταν στο όνομα της γιαγιάς.

2) Μετά τον θάνατο της γιαγιάς, πριν απόένα χρόνο, κληρονομεί η αδερφη το σπίτι και θέλοντας να βάλω μια τάξη, μεταφέρω τη Δεή στο όνομα της αδερφής στη Watt and Wolt αφου έτσι και αλλιως είχα κοινωνικό, όπου οι χρεώσεις είναι παντού ίδιες.

3) Η watt and wolt μου στέλνει την αίτηση στο mail την υπογράφω στα γρήγορα στο κινητό και έχοντας εξηγήσει στην κοπέλα ότι θέλω ένα απλό πρόγραμμα γιατί θα μπω σε κοινωνικό, μου λεει οκ σας εβαλα σε ένα χωρίς εκπτώσεις και δεσμευσεις.

Ελα όμως που το πρόγραμμα είναι το Ελευθερο προνομιακο Plus της Watt and Wolt και στους όρους λεει ότι χρεώνεται 59 ευρώ ειδικό τέλος το χρόνο, που εξοφλείται στον πρώτο λογαριασμό. και δεν επιστρέφεται αν αλλάξει πρόγραμμα. Πρώτη μαλακια. Δλδ θα πληρώσω ειδικό τέλος 59 ευρώ, εγγύηση και ό,τι καψω, κανα 200αρι γρήγορα γρήγορα.

Εντάξει, εκανα μαλακια, υπεγραψα (η αδερφη βασικά με τη βοηθειά μου γιατί δεν ξερει από ψηφιακές υπογραφές DocuSign). Για να μην τα πολυλογώ.

Ο αριθμός παροχής θα αλλάξει από τη μεταφορά στη Watt wolt.? τώρα ειναι στη δεη στο ονομα του παπου και θα ερθει στην watt and wolt στο όνομα της αδερφής αφού δηλωσε και το σπιτι πλέον. Θέλω να κανω αιτηση κοινωνικου οικιακου στο ονομα τηςαδρφης πλεον, πριν προλάβει να ενεργοποιηθεί, για αυτό ρωτάω αν αλλάζει ο αριθμός παροχής, αλλα επειδη το 2017 ήταν προστατευόμενη δεν της δίνει κοινωνικό. Αν τη βγάλω από προστατευόμενη στη δήλωση του 2017 θα με αφήσει να κάνω αίτηση; Μέχρινα διορθωθεί το γνωστό πρόβλημα με τις αιτήσεις του κοινωνικού οικιακού?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, christakos07 είπε

Την βγάζει ακυρωμενη το σύστημα;

Που το γράφει αυτό; αφού πήρα έγκριση τον Μάιο και μου έδωσαν κανονικά κοινωνικό τιμολόγιο και εγγύηση πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vairass είπε

Που το γράφει αυτό; αφού πήρα έγκριση τον Μάιο και μου έδωσαν κανονικά κοινωνικό τιμολόγιο και εγγύηση πίσω. 

Bάλε ένα screenshot από την αρχική σελίδα του ΚΟΤ, όπου φαίνονται οι στήλες Ημερομηνία/Ώρα και Κατάσταση Αίτησης. Τα υπόλοιπα μαύρισε τα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2019 στις 9:23 ΜΜ, christakos07 είπε

Bάλε ένα screenshot από την αρχική σελίδα του ΚΟΤ, όπου φαίνονται οι στήλες Ημερομηνία/Ώρα και Κατάσταση Αίτησης. Τα υπόλοιπα μαύρισε τα.

 

IMG_20190910_201538.jpg

Την έκανα για πείτε είμαστε οκ; 

Να την αφήσω όπως έχει η να την ακυρώσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vairass είπε

IMG_20190910_201538.jpg

Την έκανα για πείτε είμαστε οκ; 

Να την αφήσω όπως έχει η να την ακυρώσω; 

Κομπλέ είσαι. Είναι δικό τους θέμα πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, christakos07 είπε

Κομπλέ είσαι. Είναι δικό τους θέμα πλέον.

ναι αλλα εγω ΕΙΧΑ απο τον μαιο κοινωνικο τιμολογιο  ...εχω ακομα ; συνεχιζει ;

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Ναι.

Αν είναι έτσι με. Συμφέρει... Απλά θα περιμένω να κάνουν την εκκαθάριση οκ... 

Εξαλλου πάλι κάτω από 17500 έχω στο σύνολο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Καλήμερα παιδιά. Τι γίνεται τελικά με τις αιτήσεις? 

Άνοιξαν για να ξανακάνουμε με τα εισοδήματα του 2018??

Το ίδιο μηνυματάκι έχει στην αρχική...Τελευταια Εβδομάδα πρεπει να φτασει για να το ανοίξουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, thant είπε

Μου φαίνεται πέφτει πολύ μαγείρεμα με τις αιτήσεις.

Μπα..... Απλά είχαν άδεια οι δημόσιοι και το πάνε αργά αργά 

Εντωμεταξύ μου ήρθε ο λογαριασμός... 

Καλοκαιρινή σεζόν όλα ανοιχτά φουλ μόνο 74 ευρώ... Αλλά υπάρχει ένα αλλά... 

Από 1.9. 2019 γράφει αλλάζουν οι χρεώσεις... 

Καλά να πάθουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα, επειδη βλεπω αργει να προχωριση η αιτηση με το μυνημα που βγαζει, αν εμεις κανουμε για ΚΕΑ και εγκριθει, μπωρο να την ακυρωσω αυτη την αιτηση που ειναι για το ΚΟΤΒ και να μπω στο ΚΟΤΑ;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...