Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τι κριτηρια δικαιουτε καποιος νυχτερινο?

 

Δεν υπαρχουν κρητηρια.Ολοι το δικαιουνται .Με απλη τηλεφωνικη αιτηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπιτι που νοικιασα ο ιδιοκτητης εχει και νυχτερινο αλλα δεν αναβει πιο εντονα το λαμπακι στον πινακα για να καταλαβω την εναρξη/ληξη του. Καποιος που το εχει μπορει να μου πει τα ωραρια τωρα το χειμωνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κατι τελείως χαζό. Σεναριο Α : δεν εχω νυχτερινό τιμολογιο. Σεναριο Β : εχω.

 

Αν τι βραδυ δε λειτουργεί τιποτα (καμια απολύτως συσκευή) πληρωνω ακριβως το ιδιο; Η εχω μεγαλυτερη χρεωση με το Β επειδη ολα δουλευουν τη μερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ένα εξτρα πάγιο, 0,5€ ανά μήνα.

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/timologia/oikiako-timologio-me-xronoxrewsi-oikiako-nuxterino

 

Το βράδυ όλο και κάτι θα δουλέψει όπως και το μεσημέρι. Ψυγείο, φως κλπ

 

Το πάγιο αποσβένεται εύκολα με λίγες KWh (περίπου 35-40).

Αυτό που αργείς λίγο να κάνεις αποσβεση είναι το αρχικό κόστος για την τοποθέτηση από την ΔΕΔΔΗΕ (αν υπάρχει ακόμα... εγώ είχα πληρώσει 42€ αν θυμάμαι καλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 


Αυτό που αργείς λίγο να κάνεις αποσβεση είναι το αρχικό κόστος για την τοποθέτηση από την ΔΕΔΔΗΕ (αν υπάρχει ακόμα... εγώ είχα πληρώσει 42€ αν θυμάμαι καλά).

 

Πριν απο εναμιση μηνα τα πληρωσα εγω.

Σε πόσο καιρο απο τοτε που πληρωσες ειχες νυχτερινο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-8 το βράδυ

3-5 το μεσημέρι

 

 

 

Για αυτους που εχουν πριν το 1988 ειναι 23:00-07:00 ολο τον χρονο  .Επισης το ιδιο 23:00-07:00 ειναι για ολους απο Νοεμβριο-Απριλιο

 

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/timologia/oikiako-timologio-me-xronoxrewsi-oikiako-nuxterino

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπιτι που νοικιασα ο ιδιοκτητης εχει και νυχτερινο αλλα δεν αναβει πιο εντονα το λαμπακι στον πινακα για να καταλαβω την εναρξη/ληξη του. Καποιος που το εχει μπορει να μου πει τα ωραρια τωρα το χειμωνα;

Να παρεις την ΔΕΗ να ρωτησεις γιατι υπαρχουν δυο ομαδες με νυχτερινο ρευμα μπορει να να ανηκεις σε αυτους που εχουν τις ιδιες ωρες χειμωνα καλοκαιρι.Οσο για το λαμπακι πρεπει να συνδεθει ο πινακας με το ρολοι με ειδικο καλωδιο για να αναβει κατα την διαρκεια του νυχτερινου`9το οποιο κοστιζει αν ζεις σε οροφο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω, θα καλεσω αυριο να δωσω αριθμο παροχης για να μου που ακριβως τις ωρες.

 

 

Το 11500 στον ΔΕΔΔΗΕ να παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι να βαλετε νυχτερινο ,συμφερει παρα πολυ , δειτε και τους ιδιωτικους παροχους τρεχουν κατι προσφορες για εκπτωση στους πρωτους λογαριασμους .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι να βαλετε νυχτερινο ,συμφερει παρα πολυ , δειτε και τους ιδιωτικους παροχους τρεχουν κατι προσφορες για εκπτωση στους πρωτους λογαριασμους .

 

 

Σαφεστατα και συμφερει....Με ελαχιστι κοστος μια φορα τα 40 ευρω χωρις   να απαιτειται  καμμια αλλη αλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κατι τελείως χαζό. Σεναριο Α : δεν εχω νυχτερινό τιμολογιο. Σεναριο Β : εχω.

 

Αν τι βραδυ δε λειτουργεί τιποτα (καμια απολύτως συσκευή) πληρωνω ακριβως το ιδιο; Η εχω μεγαλυτερη χρεωση με το Β επειδη ολα δουλευουν τη μερα;

Αν έχεις νυχτερινό ρεύμα ότι κατανάλωση κάνεις στις ώρες που ισχύει το νυχτερινό τις χρεώνεσαι σύμφωνα με το νυχτερινό τιμολόγιο τις υπόλοιπες ώρες χρεώνεσαι με το ημερήσιο.

Αν δεν έχεις νυχτερινό τιμολόγιο όλο το 24 είναι ίδια η χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κατι τελείως χαζό. Σεναριο Α : δεν εχω νυχτερινό τιμολογιο. Σεναριο Β : εχω.

 

Αν τι βραδυ δε λειτουργεί τιποτα (καμια απολύτως συσκευή) πληρωνω ακριβως το ιδιο; Η εχω μεγαλυτερη χρεωση με το Β επειδη ολα δουλευουν τη μερα;

 

 

Ειναι το ιδιο σαν να μην εχεις νυχτερινο  αλλα το ψυγειο νομιζω σε ολα τα σπιτια δουλευει 24/24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...