Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αυτοματοποιεί την αναβάθμιση σε Windows 10 για τους χρήστες Windows 7 και 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονος λογος που βλεπω να μην βαλει καποιος 10ρια ειναι αν εχει καποια ασυμβατοτητα drivers.

Και αυτο δεν παιζει να σου πω την αληθεια με τα 10ρια,εγω λαπτοπ μου που ειναι απο το 2010,εχει καρτα γραφικων randeon 4450,οι drivers δεν δουλευουν αλλα τα 10ρια εχουν τον τελευταιο driver προεγκατεστιμο και δουλευει μια χαρα,τα παιχνιδακια μου τα παιζω μια χαρα και μπορω να πω οτι παει παρα πολυ καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 240
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και αυτο δεν παιζει να σου πω την αληθεια με τα 10ρια,εγω λαπτοπ μου που ειναι απο το 2010,εχει καρτα γραφικων randeon 4450,οι drivers δεν δουλευουν αλλα τα 10ρια εχουν τον τελευταιο driver προεγκατεστιμο και δουλευει μια χαρα,τα παιχνιδακια μου τα παιζω μια χαρα και μπορω να πω οτι παει παρα πολυ καλα.

 

Τυχαινει. Σε πισι του 2015 ειχα θεμα ενω αντιθετα στο παλιο του 2008 μπηκαν χωρις το παραμικρο προβλημα. Με τις αναβαθμισεις λυθηκε στην πορεια το θεμα και στο καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοξα το Θεο εμείς με τα XP είμαστε ακόμα μια χαρά! Με απενεργοποιημένα απο την πρωτη μέρα τα update, δεν μου έχει εμφανίσει κανένα απολύτως μήνυμα! Και δεν έχω το bloatware της Micro$oft και προστατεύεται η ιδιωτικότητα μου! Έχω κλείσει εδω και 1,5 μήνα και το Facebook και είμαι κυριλέ! Τίποτα δεν μου λείπει!

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2-3 μηνες τους ειχα πει φασιστες και εφαγα ban τωρα τι να τους πω;

btw φτασαμε στο σημειο που οι υπολογιστες αποφασιζουν για εμας πριν απο εμας ή τουλαχιστον εχει γινει η αρχη αυτου.
Μονο linux και apple.Μη πω καλυτερα κλεισιμο και του pc και παμε για πολεμο.. αηδια καταντησε αυτο το συστημα.

Nα δω ποσα δις θα φαει προστιμο απο Ε.Ε.ακους τσιπρα; εχει ζουμι η υποθεση ορμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxa! σήμερα αποφάσισε να τα βάζει με το ζόρι στους υπολογιστές μας! αύριο θα αποφασίσει όποιος δεν τα βάλει και κλείνει τις ενημερώσεις 2 φουσκωτοί θα μπαίνουν σπίτι του και θα τον σαπίζουν στο ξύλο! 

 

από ότι φαίνεται έρχονται πράγματα.. και m$ βιάζεται να περάσει νέα προγράμματα στα pc μας.. σίγουρα η δουλειά βρωμάει πολύ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxa! σήμερα αποφάσισε να τα βάζει με το ζόρι στους υπολογιστές μας! αύριο θα αποφασίσει όποιος δεν τα βάλει και κλείνει τις ενημερώσεις 2 φουσκωτοί θα μπαίνουν σπίτι του και θα τον σαπίζουν στο ξύλο! 

 

από ότι φαίνεται έρχονται πράγματα.. και m$ βιάζεται να περάσει νέα προγράμματα στα pc μας.. σίγουρα η δουλειά βρωμάει πολύ!

 

παισιος;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά...όλα αυτά είναι όπως ακριβώς οι ...τράπεζες! Άλλος ένας έλεγχος του τι θέλεις, σου αρέσει, ποιος "είσαι" σε τελική αναλυση. Πας να ανοίξει λογαριασμο και θέλουν της Παναγιας τα μάτια (Λογαριασμό ΔΕΚΟ, τηλέφωνο, εργοδοσία, κλπ κλπ...) με το πρόσχημα να περιορίσουν το μαύρο χρήμα (λες και οι έμποροι ναρκωτικών ή λευκής σαρκός θα ερωτηθουν από τις τράπεζες από που βρήκαν τα λεφτά?!??). Το ιδιο συμβαίνει και με τα λειτουργικά συστήματα: έχεις windows θα κανείς αυτό και αυτό, android; είναι τζάμπα αλλά σε βομβαρδιζω με διαφημίσεις (google now!) ξέρω που είσαι (google maps), τι και ποτέ κατεβάσει (google play και account). Το IOS αν "ξεστρατισεις" σε κάτι εκτός App Store...ή εγγύηση-υποστηριξη πάει περιπατο... Γιάνα μην πάμε και σε εφαρμογές τύπου Facebook, tweeter, instagram, κλπ ή ακόμα και στους "φυλακές" , anti-virus τα λένε και "καλά"! Big Brother is here...το θέλουμε ή όχι...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοξα το Θεο εμείς με τα XP είμαστε ακόμα μια χαρά! Με απενεργοποιημένα απο την πρωτη μέρα τα update, δεν μου έχει εμφανίσει κανένα απολύτως μήνυμα! Και δεν έχω το bloatware της Micro$oft και προστατεύεται η ιδιωτικότητα μου! Έχω κλείσει εδω και 1,5 μήνα και το Facebook και είμαι κυριλέ! Τίποτα δεν μου λείπει!

Τα XP ειναι σουρωτηρι και παναρχαια, βαλε Linux για ιδιωτικοτητα, ασφαλεια και ταχυτητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι μου λεει οτι ειναι προπαγανδα ολο αυτο !!! Πραγματικα μας εχουν ζαλισει με τα Windows 10 συνεχεια κανουν ανακοινωσεις να τα βαλουμε ή οτι και καλα οι περισσοτεροι χρηστες βαζουν Windows 10

 

Βρε Microsoft αμα θελουμε βαζουμε Windows 10 και αμα θελουμε να μεινουμε στα 7 και 8 σε αυτα θα μεινουμε 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που έγραφα, βλέποντας τα ορθογραφικά και συντακτικά λάθη, συνειδητοποιησα πως ακόμα και το auto-correction θα γράψει τελικά αυτό που "θέλει αυτό"!!! Αυτό κι αν είναι "ελευθερία" και αναβάθμιση πολιτισμική!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εχουν επενδυσει πολλα πανω στα windows 10, δεν εξηγειται αλλιως ολο αυτο το αμοκ που διακατεχει τη MIcrosoft τωρα τελευταια.

Εγω εχω πει απο περσυ οτι ειναι η τελευταια της ευκαιρια, ειδικα στο mobile κομματι.

Αν δεν πετυχει τωρα, θα την φαει η google και apple χωρις επιστροφη και το ξερει καλα αυτο η Ms.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εγώ ένα έχω να πω... Από τότε που τα telemetry updates άρχισαν να έρχονται και στα Windows 7 (και 8 φυσικά), έβαλα αυτό το scriptάκι που μπλοκάρει όλα τα αθέμιτα windows updates (+μπλοκάρει και διαγράφει το UPGRADE TO WINDOWS 10 NOW! εικονίδιο) και έχω ηρεμίσει.

 

 

Όποιος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει, το τρέχω σε 4 pc χωρίς προβλήματα εδώ και 5 μήνες. https://voat.co/v/technology/comments/459263

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...