Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αυτοματοποιεί την αναβάθμιση σε Windows 10 για τους χρήστες Windows 7 και 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 240
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο οτι βλεπω και στα 7/8 χοσανε αρκετο πραγμα με τα τελευταια updates

http://www.ghacks.net/2015/08/28/microsoft-intensifies-data-collection-on-windows-7-and-8-systems/

 

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/3g7hr0/removing_telemetry_from_windows_7_and_8x/

 

 

απο οτι βλέπω η ποιο αξιόπιστη λύση είναι....... format... install clean w7 sp1 η w8.1 μετά κλείνεις παντελώς τα udpates και τέλος η υπόθεση

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοση κακια για τα windows 10.σαν παιδακια κανετε.δεν τα εχετε δοκιμασει καν και μιλατε.τα εχω απο την πρωτη μερα insider και δεν θα γυριζα πισω.

περισσοτερα fps στα παιχνιδια ωραιοτερο interface ταχυτερα σε ανοιγμα υπολογιστη κλεισιμο ανοιγμα εφαρμογων.

διχως μπλε οθονες και καθε μηνα update.

 

σας τα δινει ολα στο πιατο και ολη μερα κλεγεστε για τα 7αρια και τα xp.

 

δεν εχουν ενα κακο τα 10αρια.

και μην αρχισετε περι privacy.

απο την στιγμη που εχετε κινητο στην τσεπη σας γνωριζουν που ειστε τι λετε τι κανετε που πατε.

 

και καπου ειδα οτι θα φευγει σιγα σιγα κοσμος απο τα windows.

που να παει ακριβως?

στα λινουξ?που τα χρησιμοποιει τωρα πια το 2% του πλανητη η στα mac το αλλο 7% που ειναι τα mac των ταινιων και των ηθοποιων!

 

καλα κανει και τα βαζει αναγκαστικα.η τεχνολογια οπως και η ζωη προχωρανε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραπληροφόρηση συνεχίζεται... Τα Windows 10 θα κατεβαίνουν αυτόματα, δε θα γίνονται install αυτόματα!!!

 

Δηλαδή, όσοι έχετε ενεργοποιήσει την αυτόματη εγκατάσταση ενημερώσεων θα δείτε τα Windows 10 να είναι κατεβασμένα και έτοιμα για εγκατάσταση και όσοι επιλέξετε να γίνει η εγκατάσταση θα δείτε το upgrade να ξεκινάει. Όσοι δεν έχετε ενεργοποιήσει την αυτόματη ενημέρωση, δε θα το δείτε πουθενά στον ορίζοντα!!!

 

Τόσο απλά!!! Ελπίζω ο κόσμος να διαβάσει το μήνυμα μου και να μην αρχίσουν πάλι οι "παραλογισμοί"!!!

 

Πηγή  

 

EDIT: Επίσης, εντός 31 ημερών όποιος τα βάλει και δε του αρέσουν για τον α-β λόγο, μπορεί να επιστρέψει στο προηγούμενο λειτουργικό του σύστημα. 

και εγω που έχω ογκοχρεωση να στείλω στη Microsoft το λογαριασμο? δεν έχει μεγαλη διαφορα για μένα αυτο που λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού στο τέλος θα τα βάλεις με τον ενα ή με τον άλλο τρόπο...

Γιατί κλαιγεσαι και χτυπιεσαι πισω από το πληκτρολόγιο...?

Θα σου πω εγω γιατι...

Γιατι εαν μπορουσες να μεταπηδισεις σε αλλη πλατφορμα τύπου Linux ή της Apple γιατι σε θιξανε θα το ειχες κανει ειδη και δεν θα ησουν μεσα στο κλαμα και τα σχολια του τυπου Microsoft σε μισω γιατι μου κατεστρεψες τη ζωη...

Ολα αυτα ακουγονται του στυλ κρατατε με μαγκες γιατι με εθιξε και θα τον βαρεσω.... αλλα κρατηστε με γερα ετσι...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μην αρχισετε περι privacy.

απο την στιγμη που εχετε κινητο στην τσεπη σας γνωριζουν που ειστε τι λετε τι κανετε που πατε.

 

ωραια λογική... εχω ενα μπούτι γυμνό ασ γδιθω τέλειος....

βασιλα ολος ο ντορος γινεται για το privacy κυριος καθος τα ξεφτιλισαν ποια με τα 10 αλλα δεν ξεχάσαν και τα 7/8 τους έχωσαν και εκει telemetry services (οποιος; ξέρει τα αφαιρεί και δεν κανει μετα updates)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού στο τέλος θα τα βάλεις με τον ενα ή με τον άλλο τρόπο...

Γιατί κλαιγεσαι και χτυπιεσαι πισω από το πληκτρολόγιο...?

Θα σου πω εγω γιατι...

Γιατι εαν μπορουσες να μεταπηδισεις σε αλλη πλατφορμα τύπου Linux ή της Apple γιατι σε θιξανε θα το ειχες κανει ειδη και δεν θα ησουν μεσα στο κλαμα και τα σχολια του τυπου Microsoft σε μισω γιατι μου κατεστρεψες τη ζωη...

Ολα αυτα ακουγονται του στυλ κρατατε με μαγκες γιατι με εθιξε και θα τον βαρεσω.... αλλα κρατηστε με γερα ετσι...

χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν πανε να %&@%^ λεω εγω. Ας με παρακολουθουν. Δεν εκλεψα τιποτα ουτε εκανα καμια παρανομη συνναλαγη διαμεσω τραπεζων. Αλλα τα 8.1 δεν τα αλλαζω. Γρηγορα τα 10, ομορφα, αλλα θελουν δουλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια λογική... εχω ενα μπούτι γυμνό ασ γδιθω τέλειος....

βασιλα ολος ο ντορος γινεται για το privacy κυριος καθος τα ξεφτιλισαν ποια με τα 10 αλλα δεν ξεχάσαν και τα 7/8 τους έχωσαν και εκει telemetry services (οποιος; ξέρει τα αφαιρεί και δεν κανει μετα updates)

 

δεν ειναι λογικη.ειναι η πορεια των πραγματων.εγω γουσταρω πχ να εχω gps ανοιχτο δεδομενα ολη μερα fb viber skype twitter και τα παντα ολα.και με φωτογραφιες και αλλα τοσα.

εγω που τα εχω ολα αυτα διαθεσιμα ενας απλος ανθρωπος καθημερινος με εσενα που δεν εχεις τιποτα δεν σε ξερει κανεις online τι διαφορα εχουμε για αυτο τον κοσμο?καμια.απλα εγω ειμαι παντου online εσυ πουθενα.ουτε μεσα θα με βαλουν γιαυτο ουτε θα αρχιζουν να ψαχνουν εναν τυχαιο ανθρωπο.και αν κανω εγκλημα απλα θα εχουν πιο πολλες φωτογραφιες και τα μερη που εχω παει.αργα η γρηγορα θα με πιασουν ειτε εχω παρουσια ονλινε ειτε οχι.

Ρε δεν πανε να %&@%^ λεω εγω. Ας με παρακολουθουν. Δεν εκλεψα τιποτα ουτε εκανα καμια παρανομη συνναλαγη διαμεσω τραπεζων. Αλλα τα 8.1 δεν τα αλλαζω. Γρηγορα τα 10, ομορφα, αλλα θελουν δουλεια!

 

που θελουν δουλεια σε σχεση με τα 8.1.και μιλαω για πραγματα του λειτουργικου οχι προσωπικη σου γνωμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα με κραταει που δε παω στα 10ρια ....Βασικα τα δοκιμασα και αλλαξα hardware , οποτε ξανα γυρισα στα 7....

 

Θελω Widgets! να βλεπω live τις θερμοκρασιες μου αλλα.. και το ποσο πιεζεται CPU + GPU . Με τα 7 εχω το ''all cpu meter'' , ''GPU meter'' , ''Drives Meter'' .... στα 10ρια αναγκαστικα ανοιγα ctrl+alt+delete και αφηνα ανοιχτη  σε παραθυρο την καρτελα ''επιδοσεις'' και για την καρτα γραφικων ειχα ανοιχτο το αντιστοιχο panel της καρτας γραφικων.... υπαρχει λυση για αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι λογικη.ειναι η πορεια των πραγματων.εγω γουσταρω πχ να εχω gps ανοιχτο δεδομενα ολη μερα fb viber skype twitter και τα παντα ολα.και με φωτογραφιες και αλλα τοσα.

εγω που τα εχω ολα αυτα διαθεσιμα ενας απλος ανθρωπος καθημερινος με εσενα που δεν εχεις τιποτα δεν σε ξερει κανεις online τι διαφορα εχουμε για αυτο τον κοσμο?καμια.απλα εγω ειμαι παντου online εσυ πουθενα.ουτε μεσα θα με βαλουν γιαυτο ουτε θα αρχιζουν να ψαχνουν εναν τυχαιο ανθρωπο.και αν κανω εγκλημα απλα θα εχουν πιο πολλες φωτογραφιες και τα μερη που εχω παει.αργα η γρηγορα θα με πιασουν ειτε εχω παρουσια ονλινε ειτε οχι.

 

που θελουν δουλεια σε σχεση με τα 8.1.και μιλαω για πραγματα του λειτουργικου οχι προσωπικη σου γνωμη.

Υπαρχουν διαφορα bugs που πρεπει ακομη να διορθωσουν. Πχ σε ασφαλης λειτουργεια δεν μπαινει στον πινακα ελεγχου. Επισης γενικοτερα για να μην μιλησω προσωπικα οπως λες. Παρα μα παρα πολυς κοσμος εχει παραπονα με τα 10. Ενω τα pc ειναι 100% συμβατα και 100% hardware tested ok. Για τις μπλε οθονες που ειπες, δεν εχει παντελως καμια σχεση. Ειχες μπλε οθονες με τα 7 η τα 8.1? Αν ναι, λυπαμαι αλλα δεν φταιει το λειτουργικο, αλλα καποιο hardware σου. Επισης δεν γουσταρω τον φασιστικο τροπο των 10 να σου κουμπωνουν τα updates αυτοματα χωρις να εχεις την επιλογη ποια να βαλεις εσυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα με κραταει που δε παω στα 10ρια ....Βασικα τα δοκιμασα και αλλαξα hardware , οποτε ξανα γυρισα στα 7....

 

Θελω Widgets! να βλεπω live τις θερμοκρασιες μου αλλα.. και το ποσο πιεζεται CPU + GPU . Με τα 7 εχω το ''all cpu meter'' , ''GPU meter'' , ''Drives Meter'' .... στα 10ρια αναγκαστικα ανοιγα ctrl+alt+delete και αφηνα ανοιχτη  σε παραθυρο την καρτελα ''επιδοσεις'' και για την καρτα γραφικων ειχα ανοιχτο το αντιστοιχο panel της καρτας γραφικων.... υπαρχει λυση για αυτο ?

 

http://www.makeuseof.com/tag/bring-desktop-gadgets-back-windows-10/

 

http://www.intowindows.com/desktop-gadgets-for-windows-10/

Υπαρχουν διαφορα bugs που πρεπει ακομη να διορθωσουν. Πχ σε ασφαλης λειτουργεια δεν μπαινει στον πινακα ελεγχου. Επισης γενικοτερα για να μην μιλησω προσωπικα οπως λες. Παρα μα παρα πολυς κοσμος εχει παραπονα με τα 10. Ενω τα pc ειναι 100% συμβατα και 100% hardware tested ok. Για τις μπλε οθονες που ειπες, δεν εχει παντελως καμια σχεση. Ειχες μπλε οθονες με τα 7 η τα 8.1? Αν ναι, λυπαμαι αλλα δεν φταιει το λειτουργικο, αλλα καποιο hardware σου. Επισης δεν γουσταρω τον φασιστικο τροπο των 10 να σου κουμπωνουν τα updates αυτοματα χωρις να εχεις την επιλογη ποια να βαλεις εσυ.

 

βλεπεις που δεν μπορεις να μου δωσεις μια ουσιαστικη απαντηση.?

μου λες παρα πολυς κοσμος εχει θεμα,χωρις ουσια.παρα πολυς κοσμος δεν γνωριζει και πειραζει πραγματα και αυτο μετα χαλαει.

βγαινει στο καθε φορουμ και καλα κανει και ζητα βοηθεια.υπαρχουν αλλοι που κανουν κατι κακο βγαινουν και κραζουν.

και για τις μπλε οθονες σου ειπα οτι δεν εχει πια.εννοουσα οτι προσπαθει να τις μειωσει και αυτες διορθωνοντας ολη την ωρα.σε σχεση με παλια μιλαω παντα.που αν δεν εκανες καλο uninstall μπορει να σου πεταγε και μπλε οθονη.

μου εδωσες μια απαντηση με το task manager.εχει διορθωθει.γιαυτο υπαρχει το feedback απο τους insider για να φτιαχνει τετοια πραγματα.η Microsoft ακουει και βλεπει και διορθωνει,καμια αλλη εταιρια δεν το κανει.

και φυσικα θα υπαρχουν θεματα.κυκλοφορουν ποσα πσ και λαπτοπ.90% τρεχει windows.

και μολις 7 με 8% τρεχουν mac και εχουν ενα σκασμο προβληματα.που η εταιρια βγαζει 3 υπολογιστες τον χρονο και 2 λαπτοπ και δεν μπορει να τα φτιαξει.και το χρυσοπληρωνεις απλα για να βλεπεις ωραια χρωματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα δουν, όλους να φεύγουν για Linux και Mac, τότε θα καταλάβουν πόσο κοπρόσκυλα είναι.

 

Μήπως καπνίζετε ινδική κάναβης κύριε...?

Λοιπόν θα σου πω την αποψη μου...

Αυριο μετα την δουλεια οταν μετα απο ολο το αγχος της ημερας καθησεις να φας και να ξεκουραστεις καθησε στον υπολογιστη σου και "καψε ενα DVD με τα Ubuntu ή φτιαξε ενα bootable στικακι (οτι προτιμας)...

Μετα περασε τα στο υπολογιστη σου και γραψου και σε μια σχετικη κοινοτητα των Linux...

Στειλε μια selfy φωτογραφια με κωλοδ@χτυλο στην Microsoft και κατσε και παιξε το ολη μερα Mister Robot μετα....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν στεκει απο αυτα που λες. Πρωτον. Απαντηση ουσιαστικη σου εδωσα. Συγκεκριμενα ενα παραδειγμα απο bug. Δευτερον. Ξερω advanced ανθρωπους και οχι αρχαριους που ειχανε προβληματα. Πως το εξηγεις? Τριτον, δεν πειραξα τιποτα οπως λες και εσυ. Πεντακαθαρη εγκατασταση clean install με το τελευταιο iso των 10 και ειχα τα περιεργα. Τεταρτον μην προσπαθησεις να με πεισεις για κατι που αρκετοι λενε τα χειροτερα (κ αυτοι οι αρκετοι ειναι εμπειοι χρηστες χρονια που εχουν μεινει με τα 7 και τα 8.1). Ξαναλεω, γρηγορο λειτουργικο αλλα εχει θεματα τα οποια ειναι βαθια μεσα στο λειτουργικο και οχι στην επιφανεια και ουτε θα κατσω να εχω ενα ασταθες λειτουργικο και να καθομαι σαν τον *** να φτιαχνω ολη την ωρα χειροκινητα οτι προβλημα βγαζει. Σε κανενα χρονο που θα στρωσει τα ξαναλεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...