Προς το περιεχόμενο

Συσκευές iPhone “απενεργοποιούνται” μόλις η Apple ανιχνεύσει επισκευές από τρίτους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eιναι πολυ χειροτερη καταντια να εχεις 200 ευρω συσκευη  να κραζεις την αλλη που κανει 1000 ενω δεν μπορεις να την αποκτησεις και να φαντασιωνεσαι τεχνολογικη υπεροχη  εκει που δεν υπαρχει, για να δικαιολογησεις την οικονομικη αδυναμια σου . 

 

 

Τέλος να πω πως αυτό που κάνει η APPLE είναι :

 

Α) Αθέμιτος ανταγωνισμός γιατί προσπαθεί να κλειδώσει το after sale support επάνω της και όχι να αφήσει την ελεύθερη αγορά να κρίνει ποιος προσφέρει την καλύτερη τιμή για την επισκευή.

Εδώ να πούμε πως η APPLE είναι μια πολυεθνική η οποία έγινε ότι έγινε λόγω ελεύθερης αγοράς ......

 

Β) Είναι παράνομο γιατί ο χρήστης που αγοράζει την συσκευή ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ,έχει κάθε δικαίωμα να την κάνει ΟΤΙ θέλει.

 

Γ) Στον βωμό της Ασφάλειας ο ΜΟΝΟΣ που μπορεί να παραγκωνίσει την ελευθερία ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ, είναι η ίδια η δικαιοσύνη .

Η APPLE ούτε είναι ούτε εκπροσωπεί καμιά δικαιοσύνη.

Αρα δεν έχει κανένα δικαίωμα να κάνει ότι κάνει .....

 

Θα μπορούσε να προειδοποιήσει τους χρήστες για ότι νομίζει, αλλά όχι να κλειδώνει. Εως εκεί έχει την δικαιοδοσία να πράξει. Παρακάτω ΟΧΙ.

 

Οσο μακρύτερα γίνεται από τέτοιες πρακτικές τόσο το καλύτερο για εμάς τους καταναλωτές.

 

 

Είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ , όπου "υποτίθεται" πως συμμετέχουν μορφωμένοι και καλά άνθρωποι και κυρίως νέοι.

Δεν είναι δυνατόν να λέγονται τα  πράγματα που γράφεις ....

 

Πάρε μια πρώτη εικόνα για το τι σκέφτομαι εγώ με τα παραπάνω, χωρις να είμαι κολλημένος με εταιρίες κ.λ.π.  μπας και ....

 

Επίσης να σου πω πως APPLE, MICROSOFT, GOOGLE  κ.λ.π. δεν υπάρχουν για να δείξουν την τεχνολογική υπεροχή.

 

Υπάρχουν TSMC, MOTOROLA, SHARP, TOSHIBA, SAMSUNG, LG, FOXCONN, QUALCOMM, MT, TEXAS INSTR. οι οποίες δίνουν την τεχνολογία .

Συμπερασματικά κτήμα των APPLE, MS, GOOGLE δεν μπορεί να είναι μια τεχνολογία που την παράγουν και αναπτύσουν άλλοι .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι πολυ χειροτερη καταντια να εχεις 200 ευρω συσκευη  να κραζεις την αλλη που κανει 1000 ενω δεν μπορεις να την αποκτησεις και να φαντασιωνεσαι τεχνολογικη υπεροχη  εκει που δεν υπαρχει, για να δικαιολογησεις την οικονομικη αδυναμια σου . 

Εχεις ενα κομπλεξ ανωτερότητας παντως,παραδέξου το.

Γιατί αλλιως δεν δικαιολογείται να μην σκεφτηκες οτι πολλοι μπορούν αλλα δεν τους αρέσει να τους πιάνουν τον κώλο.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενα κομπλεξ ανωτερότητας παντως,παραδέξου το.

Γιατί αλλιως δεν δικαιολογείται να μην σκεφτηκες οτι πολλοι μπορούν αλλα δεν τους αρέσει να τους πιάνουν τον κώλο.

 

 

Οχι, αυτοι που λες ειναι η εξαιρεση .Ο κανονας ειναι αυτο ακριβως που ειπα εγω.

Επισης εχεις σοβαρο προβλημα αντιληψης της πραγματικοτητας να το κοιταξεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ειναι σωστό να λέμε ο κύκλος μου, είδα εξω, εμεις στο χωριο μας κανουμε ετσι και τα λοιπα, αλλιώς δεν θα υπήρχε λόγος ύπαρξης να γίνονται έρευνες.

Θα έβγαινε ο γερμανος και θα ελεγε ολοι μπυρα πινουν στον κοσμο, επειδη πινω εγω, οι φιλοι μου και οι περαστικοι στο oktober festival.

Ο Ρωσσος με την vodka και ουτω καθεξης... :-)

 

 

Άρα σύμφωνα με τα νούμερα, έχουμε όλοι ένα android στην τσέπη αλλά ντρεπόμαστε να το εμφανίσουμε και κρατάμε ...ψεύτικα iphones? :P

 

Δεν σας είπα ποτέ πως δεν ισχύουν τα νούμερα στις πωλήσεις. Απλά έχουμε κάτι παράδοξο στις εικόνες που βλεπουμε έξω στην real life...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αυτοι που λες ειναι η εξαιρεση .Ο κανονας ειναι αυτο ακριβως που ειπα εγω.

Επισης εχεις σοβαρο προβλημα αντιληψης της πραγματικοτητας να το κοιταξεις 

Eίναι τελεσιδικες οι αποφάσεις?

Για να ξερω αν μπορώ να τις αμφισβητήσω δηλαδή,μην κουράζομαι αδικα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι πολυ χειροτερη καταντια να εχεις 200 ευρω συσκευη να κραζεις την αλλη που κανει 1000 ενω δεν μπορεις να την αποκτησεις και να φαντασιωνεσαι τεχνολογικη υπεροχη εκει που δεν υπαρχει, για να δικαιολογησεις την οικονομικη αδυναμια σου .

Είναι μεγαλύτερη κατάντια η εκμετάλλευση των πελατών από την Apple χρόνια τώρα και να λένε και ευχαριστώ. Προσωπικά έχω NOTE 3 των 800 ευρώ οπότε μπορώ να πω ότι θέλω για τις αθλιες τακτικές της Apple και την αδιαφορία έναντι των πελατών της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα σύμφωνα με τα νούμερα, έχουμε όλοι ένα android στην τσέπη αλλά ντρεπόμαστε να το εμφανίσουμε και κρατάμε ...ψεύτικα iphones? :P

 

Δεν σας είπα ποτέ πως δεν ισχύουν τα νούμερα στις πωλήσεις. Απλά έχουμε κάτι παράδοξο στις εικόνες που βλεπουμε έξω στην real life...

Εξακολουθεις να μπερδευεις την δικια σου μικρη πραγματικοτητα με το τι γινεται πραγματικα σε ολους.

 

Πχ εσυ βλεπεις στην πλειοψηφια iphone γυρω σου, αλλος βλεπει στην πλειοψηφια android γυρω του ,αλλος μπορει να βλεπει στην πλειοψηφια windows.

 

Αυτο ομως ειναι απλα τι βλεπει ενας ανθρωπος γυρω του ή νομιζει οτι βλεπει.

 

Η ερευνα εδειξε ομως τι γινεται συνολικα:

Στις 5 μεγαλυτερες ευρωπαικες αγορες, το τελευταιο τριμηνο αυτοι που προτιμησαν Android συσκευη ειναι ~3.5 φορες περισσοτεροι απο αυτους που προτιμησαν iOs συσκευη, οι οποιοι με την σειρα τους ειναι 3 φορες περισσοτεροι απο τους που προτιμησαν windows phone συσκευη.

 

 

Δεν ειναι σωστό να λέμε ο κύκλος μου, είδα εξω, εμεις στο χωριο μας κανουμε ετσι και τα λοιπα, αλλιώς δεν θα υπήρχε λόγος ύπαρξης να γίνονται έρευνες.

Θα έβγαινε ο γερμανος και θα ελεγε ολοι μπυρα πινουν στον κοσμο, επειδη πινω εγω, οι φιλοι μου και οι περαστικοι στο oktober festival.

Ο Ρωσσος με την vodka και ουτω καθεξης...  :-)

Επιβεβαιωνεται ξανα οτι η απλη λογικη που περιγραφεις ειναι για καποιους πυρηνικη φυσικη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα σύμφωνα με τα νούμερα, έχουμε όλοι ένα android στην τσέπη αλλά ντρεπόμαστε να το εμφανίσουμε και κρατάμε ...ψεύτικα iphones? :P

 

Δεν σας είπα ποτέ πως δεν ισχύουν τα νούμερα στις πωλήσεις. Απλά έχουμε κάτι παράδοξο στις εικόνες που βλέπουμε έξω στην real life...

Εσύ ειδικά έχεις και android αν θυμάμαι καλά, samsung note 3-4 και sony Z5.(?)

Σ' αρέσουν γενικότερα τα smartphones.

Άρα δεν είναι δύσκολο να έχουν και άλλοι android πέρα από iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενα κομπλεξ ανωτερότητας παντως,παραδέξου το.

Γιατί αλλιως δεν δικαιολογείται να μην σκεφτηκες οτι πολλοι μπορούν αλλα δεν τους αρέσει να τους πιάνουν τον κώλο.

 

 

Βασικά αυτό πιστεύει η πλειοψηφία που έχει iphone χωρίς να ξέρει καν τις δυνατότητες που έχει το Android έναντι στο ios. Δεν τους νοιάζει να τους πιάνουν τον κολο αλλα το επιδιώκουν για να νιώθουν ιδιαίτεροι τρομάρα τους. Ευτυχώς πολύ έχουν αρχίσει να ξυπνανε και να ρίχνουν μαύρο στην αθλια apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βασικά αυτό πιστεύει η πλειοψηφία που έχει iphone χωρίς να ξέρει καν τις δυνατότητες που έχει το Android έναντι στο ios. Δεν τους νοιάζει να τους πιάνουν τον κολο αλλα το επιδιώκουν για να νιώθουν ιδιαίτεροι τρομάρα τους. Ευτυχώς πολύ έχουν αρχίσει να ξυπνανε και να ρίχνουν μαύρο στην αθλια apple.

 

 

Ένας που θα ρίξει μαυρο στην Apple και θα πάει να πάρει το νέο Galaxy S7 την πρώτη μέρα προς 800-900 ευρώ, θα έχει κάνει την επανάστασή του??? :P

Εξακολουθεις να μπερδευεις την δικια σου μικρη πραγματικοτητα με το τι γινεται πραγματικα σε ολους.

 

Πχ εσυ βλεπεις στην πλειοψηφια iphone γυρω σου, αλλος βλεπει στην πλειοψηφια android γυρω του ,αλλος μπορει να βλεπει στην πλειοψηφια windows.

 

Αυτο ομως ειναι απλα τι βλεπει ενας ανθρωπος γυρω του ή νομιζει οτι βλεπει.

 

Η ερευνα εδειξε ομως τι γινεται συνολικα:

Στις 5 μεγαλυτερες ευρωπαικες αγορες, το τελευταιο τριμηνο αυτοι που προτιμησαν Android συσκευη ειναι ~3.5 φορες περισσοτεροι απο αυτους που προτιμησαν iOs συσκευη, οι οποιοι με την σειρα τους ειναι 3 φορες περισσοτεροι απο τους που προτιμησαν windows phone συσκευη.

 

 
 

Επιβεβαιωνεται ξανα οτι η απλη λογικη που περιγραφεις ειναι για καποιους πυρηνικη φυσικη.

 

 

Δεν μπερδεύω τίποτα. Έγραψα πως σε αντίθεση με τα νούμερα, αυτό που βλέπω γύρω μου είναι διαφορετικό. Απλό δεν είναι? Επίσης βλέπω μια χαρά για την ώρα και δεν "νομίζω" πως βλέπω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας που θα ρίξει μαυρο στην Apple και θα πάει να πάρει το νέο Galaxy S7 την πρώτη μέρα προς 800-900 ευρώ, θα έχει κάνει την επανάστασή του??? :P

Οχι και αυτούς τους κατακρινω γιατί περνουν τέτοια κινητα σε αυτές τις τιμές για να πουλήσουν μούρη και τίποτα άλλο ενώ θα μπορούσαν να περιμένουν 2 μήνες και να το πάρουν μείον 300. Είπαμε η samsung αντιγράφει όλα τα κακα της Apple ακόμα και να δημιουργήσει τέτοιους φανατικούς πελάτες.

Δεν μπερδεύω τίποτα. Έγραψα πως σε αντίθεση με τα νούμερα, αυτό που βλέπω γύρω μου είναι διαφορετικό. Απλό δεν είναι? Επίσης βλέπω μια χαρά για την ώρα και δεν "νομίζω" πως βλέπω.

Όπως είπες με βάση το τι βλέπεις εσύ. Εγώ έχω να δω iphone 6s κάτι μήνες. Όλοι είναι με s5 s6 κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Όπως είπες με βάση το τι βλέπεις εσύ. Εγώ έχω να δω iphone 6s κάτι μήνες. Όλοι είναι με s5 s6 κτλ.

 

 

Δεν αναφερθήκαμε σε ποιες συσκευές βλέπουμε. Γενικώς σε ios αναφέρομαι (από το 4 μέχρι το 6s)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπερδεύω τίποτα. Έγραψα πως σε αντίθεση με τα νούμερα, αυτό που βλέπω γύρω μου είναι διαφορετικό. Απλό δεν είναι? Επίσης βλέπω μια χαρά για την ώρα και δεν "νομίζω" πως βλέπω. 

Aυτο ειναι πολυ σημαντικο: αυτος που "βλεπει"(νομιζει οτι βλεπει) κατι, πιστευει οτι πραγματι το ειδε...

 

Ετσι πχ καποιος "βλεπει" οτι στη Γερμανια κυκλοφορουν στην πλειοψηφια και στα χερια των περισσοτερων iphone(σε αυτους "που κυκλοφορουν εξω γενικως") , ενω πχ το τελευταιο τριμηνο οι αγοραστες προτιμησαν κατα 72% android συσκευη και κατα 20% ios συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι πολυ χειροτερη καταντια να εχεις 200 ευρω συσκευη  να κραζεις την αλλη που κανει 1000 ενω δεν μπορεις να την αποκτησεις και να φαντασιωνεσαι τεχνολογικη υπεροχη  εκει που δεν υπαρχει, για να δικαιολογησεις την οικονομικη αδυναμια σου . 

με 200 ευρω συσκευη ομως πλεον ( εκτος και αν εισαι θυμα και θες να γραφει πανω την καλη μαρκα ) παιρνεις τηλεφωνο που σκοτωνει.

δειτε κ αυτο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...