Προς το περιεχόμενο

Ο ρυθμός υιοθέτησης των Windows 10 σε επιχειρήσεις είναι διπλάσιος από των Windows 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

μπραβο τους.

Φίλε τι λέει, οι μετοχές σου στην ms καλά; Ψέματα είναι ότι έχουν προσπαθήσει να σε κάνουν να κάνεις την γαμημενη αναβάθμιση με κάθε τρόπο; Δεν είπα ότι δεν είναι καλό OS, είπα ότι το έχουν promotαρει φουλ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε τι λέει, οι μετοχές σου στην ms καλά; Ψέματα είναι ότι έχουν προσπαθήσει να σε κάνουν να κάνεις την γαμημενη αναβάθμιση με κάθε τρόπο; Δεν είπα ότι δεν είναι καλό OS, είπα ότι το έχουν promotαρει φουλ.

καλα κανουν.

φουλ προμοσιον, να πανε καλα τα 10αρια

να γεμισει το store με περισσοτερες universal apps ωστε να επωφεληθουν τα windows mobile, και το οικοσυστημα γενικοτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν εχει να κανει τοσο με τη διαφορα ποιοτητας των λειτουργικων οσο με αλλες συγκυριες.

 

Εχουν περασει 6+ χρονια απο την κυκλοφορια των 7, που εγιναν το νεο standard μετα τα XP. Καποιοι ειναι ακομα στα XP βεβαια.

 

Η αναβαθμιση ειναι δωρεαν, μεγα κινητρο.

 

Τα 10 ειναι πιο ευκολοχωνευτα απο τα 8/8.1 για τους περισσοτερους χρηστες γιατι δεν χρειαζεται να βαλουν classic shell.

 

Δε θελει πολυ. Οποιος μπορει να αναβθμισει και δεν εχει προβληματα συμβατοτητας δεν εχει λογο να μεινει πισω.

Οσο πιο μικρες οι επιχειρησεις τοσο πιο ευκολο να προσαρμοστουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά έτυχε ένα ραντεβού σε συμβολαιογράφο πρόσφατα ,και την ημέρα πο είχα πάει μόλις ειχε εγκαταστήσει τα 10 ,κοπανιοταν μέχρι το ταβάνι γιατί δεν μπορούσε να εκτυπώσει ,κάποια αρχεία δεν ήταν συμβατά και δεν ανοιγαν και γενικά πολλά θέματα σε προγράμματα που είχε από το υπουργείο οικονομικών για να βγάζει αντικειμενικές αξιες με αποτέλεσμα να κλείσει το γραφείο της ολητην μέρα για να έρθει από εταιρία που τις τα έβαλαν να δουν τι τρέχει ....σε κάποια επαγγέλματα δημιούργησαν προβλήματα που παίζουν αυστηρά με pc και δημιουργούν ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να βάλω (στο λάπτοπ της γυναίκας μου, ΑΠΑΙΤΗΣΑ να βάλουν 8.1) ένα λειτουργικό που είναι ουσιαστικά ...μια αναβάθμιση των 8.1 (άρα, ας τα λέμε "8.5" πχ.) και τα "βάπτισαν" ως το "ΝΕΟ ΒΑΡΒΑΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ"!

Συν ότι μου "τα 'χουν σπάσει" με το σπαμάρισμα να τα κατεβάσω και τα βάλω ή το προχθεσινό άρθρο που 'λεγε ότι "με το έτσι θέλω" μπαίνουν και γίνονται εγκατάσταση σε μερικούς που (ΑΚΟΜΑ!) έχουν την αυτόματη ενημέρωση των "Παραθύρων"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς στην δουλειά είχαμε περάσει τα 8 σε 30 PC για δοκιμή και μετά από καμία εβδομάδα τα κατεβάσαμε πάλι στα 7 μαζί με τα υπόλοιπα. Και δεν βλέπω καμία διάθεση να πάμε στα 10..

 

Τα ίδια και εμείς στα 10, με χειρότερα προβλήματα να προκύπτουν συγκριτικά με 8. Κρίμα γιατί πίστευα ότι κάτι καλό θα γίνει, αλλά δεν ...

 

Win 7 SP1 Pro και όλα όπως πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις πάντως σε αρκετα μηχανήματα βρήκαμε λύση περνώντας τα 10,και τα οποία προβλήματα υπήρχαν κυρίως σε 8.
Ειδικά με συμβατότητες(παραδόξως,αν σκεφτεις οτι τα 10 ειναι πιο νεο λειτουργικό).
Σε γενικές γραμμές πάντως,και μιλώντας με αρκετούς χρήστες που τους κάναμε αυτή την αλλαγή,τους αρεσε.
(και γενικα,ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΟΥΝ τα νέα πραγματα,γιατι πρεπει να τα μάθουν απ την αρχή και  ζορίζονται,δεν ειναι και η γενια των 30χρονων που ειναι μεγαλωμένη μέσα σε υπολογιστες)
Αρα κάτι εκαναν σωστα τα 10ρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο 6+χρονια στην αγορα, σαφεστατα τα οποια πρωιμα προβληματα και ασυμβατοτητες θα ειχαν λυθει στα 7αρια...!! 

 

 

ομως μην ξεχνατε, οτι τα ιδια συνεβαιναν και οταν πρωτοβγηκαν τα 7.  και σχεδον τα ιδια ελεγαν για τα 7 σε σχεση με τα ΧΡ.

οντως υπαρχουν θεματα με τα 10αρια, αλλα σιγα σιγα θα διευθετηθουν, οπως εγινε και με τα 7αρια.

 

εγω στο μονο συστημα που εχω με Windows 10 ειναι το ταμπλετ μου (Chuwi Hi8), και δεν μου φαινονται ασχημα. ομως αλλο ταμπλετ και αλλο desktop.  θα τα δοκιμασω καποια στιγμη και σε ενα desktop, ετσι για την εμπειρια. 

 

παντως, ακομα... τα 7αρια πανε πολυ καλα και καλυπτουν ολες τις αναγκες..!  ειδικα σε επιχειρησεις, που δυσκολα κανουν αναβαθμισεις, αν δεν παραστει αναγκη....!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...