Προς το περιεχόμενο

Call center!


andrew34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δε γινεται οι μισθοι να μη σε βγαζουν αλλιως θα ειχανε και αυτοι προβλημα με τις χωρες τους! Το παραλογο να ανεβαινουν οι φοροι και οι τιμες και ταυτοχρονα να πεφτουν οι μισθοι μονο εδω γινεται.

Πάντα πρωτοπόροι! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντα πρωτοπόροι! :P

Ναι ναι. Τις λαμογιες πληρωνουμε τωρα.Τα αρπαξανε καλα καλα και τωρα εμεις θα πληρωσουμε. Τα λεγε ο Χατζηστεφανου και τον κοροιδευανε. Απο το 2006.

 

Σκεψου τωρα οτι εσυ θα πληρωσεις για ολα τα λαμογια που κλεψανε υπερογκα ποσα. Μετα μου λες δικηγοροι και δικαστες και κολοκυθια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι. Τις λαμογιες πληρωνουμε τωρα.Τα αρπαξανε καλα καλα και τωρα εμεις θα πληρωσουμε. Τα λεγε ο Χατζηστεφανου και τον κοροιδευανε. Απο το 2006.

Ποιος είναι ο Χατζηστεφάνου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο Χατζηστεφάνου;

Ενας τρελος που ελεγε ομως σωστα πραγματα αλλα επειδη δεν ηταν σε κλικες και συστημικος τον δουλευανε ελεγε σωστα πραγματα παντως ψαξε γιουτιουμπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα παίρνουν και όσοι δουλεύουν χρόνια. Δυστυχώς οδηγούμαστε αργά ή γρήγορα σε λαϊκή εξέγερση. Η Μάτια Αντουανετα έτσι έχασε το κεφάλι της στη Γαλλική Επανάσταση. Όταν το συνειδητοποιήσουν ότι η ιστορία επαναλαμβάνεται θα είναι αργά. Επειδή η αισχροκέρδεια και ο βήχας δεν κρύβονται.

 

 

Μπα...

 

κι εγώ θα συμφωνήσω. δε βλέπω καμιά αντίδραση,

στα λόγια ναι, αλλά στην πράξη...

 

θυμάμαι στην αρχή της κρίσης που συζητούσαμε τι μας περιμένει και λέγαμε ότι οι μισθοί θα πάνε στα 300-400€ και όλοι κάνανε τους μάγκες με απαντήσεις του στυλ...

σιγά μη πάει κανείς να δουλέψει για τόσα.

 

λίγα χρόνια μετά... όχι απλά πάνε να δουλέψουν για 300-400€ (αν βρούνε) αλλά παρακαλάνε κιόλας να τους πάρουν, η μαγκιά κόπηκε.

 

εγώ βλέπω ότι σιγά σιγά οι περισσότεροι συνηθίζουν στην κατάσταση και απλά βλέπουν το χρόνο να κυλάει. σαν τα πρόβατα αυτές τις μέρες που περιμένουν στη σειρά για το σφαγείο.

κάτι εξυπνάδες και "επαναστάσεις" στο fb και αυτό ήταν. το κάναν το καθήκον τους και αισθάνονται κι ωραία.

 

κι αν τους ρωτήσεις όλοι γκρινιάζουν πως ο κόσμος κάθεται και τα δέχεται όλα και δεν επαναστατεί.

βέβαια όλοι περιμένουν από κάποιον άλλον να κάνει την "επανάσταση".

 

εδώ αυτοί που είναι άνεργοι και δεν έχουν στον ήλιο μοίρα κάθονται και πίνουν καφέδες και συζητάνε για το καινούργιο κινητό που θα πάρουν. οπότε για ποιές επαναστάσεις μιλάμε; από ποιούς περιμένουμε να επαναστατήσουν;

 

ο άλλος ανοίγει θέμα για το πως θα πάρει το κινητό των 500€ με χίλιες δόσεις μην έχοντας εισοδημα και αν πεις και κάτι θα σου την πέσουνε μερικοί με ατάκες... σιγά ρε φίλε μη σου δώσουμε λογαριασμό πως θα ξοδέψουμε τα λεφτά μας

(δε χρειάζεται να παραθέτουμε links και να γινόμαστε κακοί)

 

την προλαβαίνουμε λοιπόν την εξέργεση;

 

sorry για το μερικώς offtopic, ξεφεύγουμε και από το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση από ότι βλέπω έχει γίνει τραγική εκεί ... Εδώ οι τηλεφωνήτρες περισσότερα περνούν (700 - 800) με το κόστος ζωής να είναι στο μισό από ότι στην Ελλάδα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι και τόσο τραγικό. Το πιο τραγικό είναι το εξής: να πηγαίνεις για κανένα τριήμερο δοκιμαστικά (και καλά!) και μετά να σε διώχνουν και να παίρνουν άλλον με το ίδιο σεναριάκι και πάει λέγοντας. Οι είλωτες παράγουν αμισθί και αυτοί τζάμι. :rolleyes:

Και δυστυχώς έχω ακούσει πολλές τέτοιες περιπτώσεις και ειδικά σε τηλεφωνικά κέντρα που πλασάρουν υπηρεσίες της πλάκας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ θα συμφωνήσω. δε βλέπω καμιά αντίδραση,

στα λόγια ναι, αλλά στην πράξη...

 

θυμάμαι στην αρχή της κρίσης που συζητούσαμε τι μας περιμένει και λέγαμε ότι οι μισθοί θα πάνε στα 300-400€ και όλοι κάνανε τους μάγκες με απαντήσεις του στυλ...

σιγά μη πάει κανείς να δουλέψει για τόσα.

 

λίγα χρόνια μετά... όχι απλά πάνε να δουλέψουν για 300-400€ (αν βρούνε) αλλά παρακαλάνε κιόλας να τους πάρουν, η μαγκιά κόπηκε.

 

εγώ βλέπω ότι σιγά σιγά οι περισσότεροι συνηθίζουν στην κατάσταση και απλά βλέπουν το χρόνο να κυλάει. σαν τα πρόβατα αυτές τις μέρες που περιμένουν στη σειρά για το σφαγείο.

κάτι εξυπνάδες και "επαναστάσεις" στο fb και αυτό ήταν. το κάναν το καθήκον τους και αισθάνονται κι ωραία.

 

κι αν τους ρωτήσεις όλοι γκρινιάζουν πως ο κόσμος κάθεται και τα δέχεται όλα και δεν επαναστατεί.

βέβαια όλοι περιμένουν από κάποιον άλλον να κάνει την "επανάσταση".

 

εδώ αυτοί που είναι άνεργοι και δεν έχουν στον ήλιο μοίρα κάθονται και πίνουν καφέδες και συζητάνε για το καινούργιο κινητό που θα πάρουν. οπότε για ποιές επαναστάσεις μιλάμε; από ποιούς περιμένουμε να επαναστατήσουν;

 

ο άλλος ανοίγει θέμα για το πως θα πάρει το κινητό των 500€ με χίλιες δόσεις μην έχοντας εισοδημα και αν πεις και κάτι θα σου την πέσουνε μερικοί με ατάκες... σιγά ρε φίλε μη σου δώσουμε λογαριασμό πως θα ξοδέψουμε τα λεφτά μας

(δε χρειάζεται να παραθέτουμε links και να γινόμαστε κακοί)

 

την προλαβαίνουμε λοιπόν την εξέργεση;

 

sorry για το μερικώς offtopic, ξεφεύγουμε και από το θέμα.

 

Άσε μας ρε φίλε με την επανάσταση. Ποιά επανάσταση να πούμε που ορισμένοι μιλάνε και λες και θα ξαναζήσουμε την εξέγερση των μπολσεβίκων; Δεν υπάρχει σάλιο στην Ελλάδα πλέον, οτι και να κάνεις λεφτά δεν έρχονται για να γίνουν επενδύσεις και να πέσουν στην αγορά. Ακόμα και για τις υπάρχουσες καταθέσεις των δις μέσα στις τράπεζες υπάρχουν cc και δεν μπορούν να βγούν.

Η μόνη ρεαλιστική λύση για την Ελλαδα είναι η δημιουργία κατάλληλου περιβάλλοντος από κάθε άποψη και παράμετρο για τον ερχομό ξένων επενδύσεων. Τις επαναστάσεις και την αριστεροκουλτουρέ ρητορική την ακούω βερεσέ. Επειδή τέτοιο περιβάλλον θα αργήσει πολύ να δημιουργηθεί ή δεν θα γίνει και ποτέ, συμπεραίνω οτι θα αργήσει πολύ να φτιάξει η κατάσταση στην Ελλάδα ή μπορεί να μην βελτιωθεί σε σοβαρό βαθμο και ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμένος χρόνος.

 

 

Όπως και οι περισσότερες αγγελίες εργασίας στην Ελλάδα. Έχω τρομερές πρόσφατες εμπειρίες. Όποιος έχει χρόνο και διάθεση πάντως ας ασχοληθεί θα αποκτήσεις αρκετές (δυσάρεστες) εμπειρίες. Πχ Τεχνικός δικτύων πεδίου,εκπαίδευση 5 μέρες ( από μια φορά την κάθε λειτουργία 3-4 προγραμμάτων μετά 8 ώρες data entry), τη 2η βδομάδα πάρε εργαλεία, βανάκι, ξεκινάς δουλειά. Μόνος σου. Σε ρίχνουμε στα βαθιά για να μάθεις LOL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη επειδη ειναι χρονια ανεργος θα πρεπει να παρει λιγα? Τιμωρια και ετσι? Σου λεει οτι με αυτα τα λεφτα δεν καλυπτει ουτε τα βασικα εξοδα και εχει δικιο.

 

Καποιοι λενε οτι δινουν δουλεια σε κοσμο τους τρωνε ολη τη μερα και δεν καλυπτουν ουτε τα εξοδα τους.Αστειοι η πιο σωστα καραγκιοζηδες.

Συνεπως εσυ βρισκεις πιο λογικο για εναν που "εχει αμεση αναγκη τα χρηματα" να απορριπτει δουλειες που δε του αρεσει ο μισθος μεχρι να βρει την καταλληλη, ασχετως αν χρειαστει να του παρει και καμια 3ετια και βαλε.

 

εχω για αυτο και παω σε τετοιες δουλειες απλα τα λεφτα ειναι λιγα μεχρι τωρα με βοηθαει μια θεία μου και δουλεια να πιασω παλι θα με βοηθαει η θεια γιατι δεν βγαινω δεν νομιζω να ειμαι παραλογος , με 400 ευρω και ωραριο το οποιο ηταν μεχρι της 11.30 για να προλαβαινω τα ΜΜΜ θα ημουν ικανοποιημένος.

 

Οπως ειπα θα το εκαναν για την προυπηρεσια αλλα τωρα που το σκεφτομαι ποσο να μετραει σε αυτο τον χωρο δηλαδη και 3 χρονια να εχω θα επαιρνα πιο πολλα νομιζω τα ποσα ειναι φιξ πλεον.

Για 400 ευρω θα πηγαινες οπως λες, για 315 ομως δεν πας, ενω εχεις αναγκη τα λεφτα. Να ειμαι ειλικρινης, εμενα κατι δεν μου κολλαει εδω. Καταλαβαινω δηλαδη οτι δεν εχεις αναγκη τοσο τα 315 ευρω το μηνα οσο λες, οσο τα υπολοιπα 85 , για τα οποια και απορριπτεις τη θεση.

 

Παραλληλα εγραψες πριν οτι θες την προυπηρεσια, ενω τωρα προβαλλεις ως επιχειρημα οτι η προυπηρεσια σε αυτη τη θεση δε σε ενδιαφερει και τοσο.

 

Μια αλλη ερωτηση. Ποσο καιρο ψαχνεις για δουλεια αν επιτρεπεται;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεπως εσυ βρισκεις πιο λογικο για εναν που "εχει αμεση αναγκη τα χρηματα" να απορριπτει δουλειες που δε του αρεσει ο μισθος μεχρι να βρει την καταλληλη, ασχετως αν χρειαστει να του παρει και καμια 3ετια και βαλε.

 

Η κορη μου είναι μονο 18 και κατι χρονων , είναι πρωτοετης φοιτητρια και είναι λογικο να μην χρειαζεται τα χρηματα .Παρολα αυτά δεν ειπε όχι ουτε στην γελοια συμβαση της μιας εβδομάδας με 15 ευρω την ημερα .Οποιος καταλαβει σε τι καθεστως ζουμε ...καταλαβε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κορη μου είναι μονο 18 και κατι χρονων , είναι πρωτοετης φοιτητρια και είναι λογικο να μην χρειαζεται τα χρηματα .Παρολα αυτά δεν ειπε όχι ουτε στην γελοια συμβαση της μιας εβδομάδας με 15 ευρω την ημερα .Οποιος καταλαβει σε τι καθεστως ζουμε ...καταλαβε !!!

Γιαννη συμφωνω μαζι σου. Υπαρχουν αρκετοι που δεν εχουν αισθηση της πραγματικοτητας. Kαι αυτο προκειται περι μεγαλης πολυτελειας.

 

Και οπως εχω πει επανειλημενως αυτοι που σημερα λενε "θα πηγαινα να δουλεψω για 400 ευρω γιατι εχω αναγκη τα λεφτα" ειναι οι ιδιοι που προ κρισης απερριπταν θεσεις με βασικο μισθο (800 ευρω) διοτι και παλι τον θεωρουσαν εξευτελιστικο (μαζι με ολα τα αλλα αρνητικα που απαριθμουν και σημερα).

 

 

Οπως ειπα και παραπανω, μεγαλη πολυτελεια να μην εχεις αναγκη σε τετοιους καιρους να προσαρμοζεσαι στα δεδομενα. Και φυσικα αυτο απεχει αρκετα απο το "εχω αναγκη τα χρηματα". Τουλαχιστον οπως αντιλαμβανομαι εγω την αναγκη. Διοτι αναγκη απο χρηματα θα σου πει οτι εχει κι αυτος με 2.000 μισθο το μηνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τουλαχιστον οπως αντιλαμβανομαι εγω την αναγκη. Διοτι αναγκη απο χρηματα θα σου πει οτι εχει κι αυτος με 2.000 μισθο το μηνα.

 

 

Μην το γελας φιλε μου .Λιγο πιο κατω είμαι αλλα αλοιως ειχα κανονισει την ζωη μου και αλοιως είναι τωρα με ιδιες υποχρεώσεις και 12.000 τον χρονο πιο χαμηλο εισοδημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεπως εσυ βρισκεις πιο λογικο για εναν που "εχει αμεση αναγκη τα χρηματα" να απορριπτει δουλειες που δε του αρεσει ο μισθος μεχρι να βρει την καταλληλη, ασχετως αν χρειαστει να του παρει και καμια 3ετια και βαλε.

 

 

Ναι το βρισκω λογικοτερο να απορριψεις μια δουλεια που ειναι κοροιδια και δεν καλυπτεις ουτε τα εξοδα μετακινησης. Παλιοτερα που εψαχνα και εγω ειχα παει σε μια εταιρεια και μου προτειναν να χρησιμοποιησω το δικο μου αμαξι σαν μεσο μετακινησης για τις δουλειες τους και θα μου εδιναν 0.23 λεπτα το χιλιομετρο για βενζινη. 15 μερες εκπαιδευση στην αρχη απληρωτη τους οταν με πηρε να μου πει οτι μετα την πρωτη συνεντευξη με δεχονται τους ειπα εγω οτι δεν ψηνομαι :D

 

Αυτη τη στιγμη εχω δουλεια με αποδοχες πολυ μεγαλυτερες απο αυτες που εδιναν αυτοι. Οποτε τι να κατσω να κανω? να κοροιδευομαστε? οποιος δεν εχει να δωσει σοβαρη προταση ακυρο με τη μια. Η ζωη βγαζει δοντια και οι λογαριασμοι τρεχουν δεν θα παιξουμε με ψιχουλα.

 

Καλυτερα σερβιτορος στη πλακα με πτυχιο αλλα 1000αρικακι το μηνα αποδοχες ενας φιλος μου καθαριζε 1400 ειχε δυνατο ωραριο βεβαια αλλα επαιρνε λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...