Προς το περιεχόμενο

Call center!


andrew34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eνα ειναι το προβλημα. Οτι και με βασικο στα 800 ευρω διαβαζα τα ιδια ακριβως επιχειρηματα απο αυτους που τις απερριπταν.

 

320 ευρω το μηνα προφανως ειναι κακος μισθος αλλα προφανως φτανουν για να καλυψεις τα εξοδα του πηγαινε-ελα εκτος αν πηγαινοερχεσαι στη δουλεια με ferrari.

 

Αυτος που εχει αναγκη τα λεφτα για λογους βιοποριστικους δεν προκειται να προεβαλλε ως δικαιολογια το μισθο των 315 ευρω τη στιγμη που λεει οτι με 400 ευρω θα πηγαινε. Δεν ειναι τα 85 ευρω που τον κανουν να μην δεχτει τη θεση.

 

Για παραδειγμα ο Anorymous μερικα χρονια πριν απερριπτε 6ωρη εργασια με 370 ευρω καθαρα λογω των αρνητικων που απαριθμει εδω:

http://www.insomnia.gr/topic/500894-τμήμα-προωθήσεις-προϊόντων-οτε-απορίες-για-θέσ/?p=52671695

 

 

Eνω εδω, 3 χρονια πριν, ελεγε σε αλλους ακριβως οτι λεω εγω και διαφωνει. Οτι απο καπου πρεπει να γινει η αρχη αν εισαι ανεργος, ανεξαρτητως μισθου:

http://www.insomnia.gr/topic/495116-εύρεση-εργασίας-εν-έτη-2013/?p=52539569

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο τα 320 80 ειναι μονο η βενζινη με 0.15 λιτρα το χιλιομετρο και μια αποσταση εσυ να μενεις Γαλατσι η δουλεια να ειναι Μαρουσι διπλα δηλαδη.... δεν πιστευω να έχουν απαιτηση να μου πουν πως θα παω στη δουλεια ή να περιμενω στημένος απο τις 5 το πρωι το λεωφορειο για να μην αργησω ή για να κανω οικονομια.... τουλαχιστον σε μενα αμα τα ελεγαν αυτα στη συνεντευξη θα επεφτε δουλεμα και ας ηταν και ο διευθυντης με τις μαλακιες που θα μου ελεγε.

 

τεσπα δεν θα κατσω να το αναλυσω αλλο απο μενα θα ηταν οχι. Για πολλους γνωστους και λογικους λογους. Ας κοψει απο το κερδος του να αυξησει τους μισθους. Ολοι κανουμε υποχωρησεις.

 

Και προτεινω στους νεους να μη πηγαινουν με αυτη τη λογικη στις συνεντευξεις γιατι οπως λες και εσυ θα καταλαβουν οτι εχουν αναγκη τα λεφτα και θα τους καβαλησουν ακομα χειροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα 320 80 ειναι μονο η βενζινη με 0.15 λιτρα το χιλιομετρο και μια αποσταση εσυ να μενεις Γαλατσι η δουλεια να ειναι Μαρουσι διπλα δηλαδη....

 

τεσπα δεν θα κατσω να το αναλυσω αλλο απο μενα θα ηταν οχι. Για πολλους γνωστους και λογικους λογους. Ας κοψει απο το κερδος του να αυξησει τους μισθους. Ολοι κανουμε υποχωρησεις.

 

Και προτεινω στους νεους να μη πηγαινουν με αυτη τη λογικη στις συνεντευξεις γιατι οπως λες και εσυ θα καταλαβουν οτι εχουν αναγκη τα λεφτα και θα τους καβαλησουν ακομα χειροτερα.

Θα επρεπε παντως να ξερεις οτι σε εταιρειες που αριθμουν αρκετο προσωπικο δεν γινεται ο ενας τηλεφωνητης να αμοιβεται περισσοτερα απο τον αλλον (εχοντας περιπου ιδια χρονια προυπηρεσιας) , αρα δεν παιζει κανενα ρολο με τι λογικη θα παει στη συνεντευξη και αν θα τον καβαλησουν κλπ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα επρεπε παντως να ξερεις οτι σε εταιρειες που αριθμουν αρκετο προσωπικο δεν γινεται ο ενας τηλεφωνητης να αμοιβεται περισσοτερα απο τον αλλον (εχοντας περιπου ιδια χρονια προυπηρεσιας) , αρα δεν παιζει κανενα ρολο με τι λογικη θα παει στη συνεντευξη και αν θα τον καβαλησουν κλπ.

 

Εγω ξερω κυριε οτι με τα λεφτα που μου δινετε και μου απασχολειτε ολη την ημέρα δεν βγαινω αυτο εχει σημασια να ξερω και αυτο ξερω εσεις ξερετε τα δικα σας εκει. Αρα γιατι να επιλεξω την δουλεια σας και να ειμαι και παραγωγικος? με τι διαθεση να ερθω εγω να δουλεψω οταν δεν βγαινω ουτε στα βασικα και εχω κανονικο ωράριο?

 

γιατι νομιζω οτι μαλλον εισαι στο χωρο για να τους υποστηριζεις τοσο.

 

Οπως καταλαβαινεις δεν θα ειχε και πολυ μελλον η συνεντευξη οχι γιατι δεν θα εκανα εγω αλλα γιατι αυτοι δεν θα μπορουσαν να απαντησουν και θα μου λεγαν το κλασσικο ενταξει κυριε αφου δεν θελετε ή δεν σας αρεσουμε μπορειτε να φυγετε. Και επειδη ηξερα τι θα γινει σε τετοιες συνεντευξεις το καθαριζα απο το τηλεφωνο δεν πηγαινα καν απο κοντα οταν με ειχαν παρει 2-3 φορές τηλεφωνο πολυ παλιοτερα.

 

Τι να παω να κανω να χασω το χρονο μου? σου ειπα καλυτερα χειρωνακτικη εργασια και να παιρνω περισσοτερα. Σα σερβιτορος οταν ημουν φοιτητης καθαριζα 800 ευρω το μηνα με 3 μερες δουλεια την εβδομάδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα εδω δε συζηταμε το προσωπικο σου success story ουτε και το οτι εγω προμοταρω τις κακες συνθηκες εργασιας για ιδιον συμφερον, βαση των..."συμπερασματων" και "επιχειρηματων" σου. Και δεν εχω κανενα προβλημα να σου πω την ιδιοτητα μου που ουδεμια σχεση εχει με αυτα που φανταζεσαι, αλλα ειναι αρκετα ανουσιο στη συζητηση το τι κανω εγω.

 

Εσυ κουβαλας 10 κιλα μαγκια και καλως θα εστελνες τον εκμεταλλευτη εργοδοτη σπιτι του πριν σε στειλει αυτος.

Υπαρχουν βεβαια κι αλλοι πιο μαγκες που μπορει να μην βαυκαλιζονται για την μαγκια τους τοσο πολυ, διοτι απλως προσαρμοζονται στην πραγματικοτητα και ξερουν οτι αν εισαι ανειδικευτος, ανεπαγγελτος, ανεργος και αφραγκος πρεπει απο καπου να ξεκινησεις. Αλλοι ειναι πιο τυχεροι αλλοι λιγοτερο τυχεροι, γενικα ομως ολοι οι ανειδικευτοι στο ιδιο τσουβαλι ειναι και μου φαινεται αρκετα γραφικο να τοποθετουν τον εαυτο τους πιο ψηλα αποτι πραγματικα ειναι.

 

Και υπαρχουν και οι απροσαρμοστοι που απλως περιμενουν την ιδανικη δουλεια για να κανουν τη χαρη να προσφερουν τις υπηρεσιες τους στον εκαστοτε εργοδοτη, με αποτελεσμα να διαβαζουμε το δραμα τους καμια 6ρια συναπτα ετη μεσα σε αυτο το φορουμ.

Οταν ο βασικος ηταν 800 παλι ηταν εκμεταλλευση και δεν εφτανε σε καποιους, αλλα με 900 θα πηγαιναν να δουλεψουν, οταν πηγε 400 ηταν ξεφτυλα, αλλα με 500 θα πηγαιναν, και τωρα που πηγε 315 τα θεωρουν επισης εκμεταλλευση την ιδια ωρα που μετα 400 θα ενιωθαν οκ.

 

Ο νοων νοητω. Και στην τελικη ο καθενας αποφασιζει για το μελλον του. Πιστευω παντως οτι αν πριν 6 χρονια καποιος που εβλεπε τα 800 ως εκμεταλλευση, ειχε ξεκινησει απο καπου, σημερα θα ηταν επισης καπου. Αντιθετως βλεπω τα ιδια ατομα, 6 χρονια μετα στον ιδιο παρανομαστη. Να κατηγορουν τους εργοδοτες...

 

 

ΥΓ. Κι επειδη πηρε το ματι μου τη φραση "ας κοψουν απο το κερδος τους οι εργοδοτες για να δωσουν σε μισθους" καλα λεω οτι καποιοι ζουν σε αλλη πραγματικοτητα και νομιζουν οτι στην παρουσα αγορα εργασιας ειναι αυτοι τα θυματα και οι εργοδοτες αυτοι που τους εκμεταλλευονται...

 

FYI: http://www.toxrima.gr/katarreei-o-idiotikos-tomeas-78-perisso/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιες θέσεις θα κάνουν πολλά χρόνια να τις πληρώσουν «κανονικά». Γενικά, δουλειές που μπορεί να κάνει σχεδόν οποιοσδήποτε δεν πρόκειται να τις πληρώσει κανένας παραπάνω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YourTrueLegend ενω τα αλλα που γραφεις εσυ ειναι ουσιωδη. Τοση ωρα κράζεις κάποιους που λεγανε οτι τα 800 ευρω δεν τους φτανουν και γενικα δεν τους φτανουν οι μισθοι και που ξέρεις εσυ ρε φιλε τι αναγκες εχει ο αλλος λογιστης του εισαι? εσυ θα καθορισεις ποσα χρειαζεται ο αλλος τι ακυρα μου λες τωρα? πας καλα? εσυ θα κανεις απλα μια προταση και αν θελεις την διαπραγματευεσαι σοβαρευτειτε λιγο οι εργοδοτες στην Ελλαδα και μαζευτειτε.

Μια δουλεια προσφερετε και αυτη μισή και μιζερη δεν θα γινετε και οι μπαμπαδες μας.

 

εγω κουβαλαω 10 κιλα μαγκια ναι και μ αρεσει να λεω τα πραγματα με το ονομα τους  εσυ που καθεσαι και κρινεις τι μισθο πρεπει να παρει ο αλλος τι ακριβως κουβαλας?

 

ασε ρε φιλε τωρα που εχεις φαει κολλημα απο το 2013 με τον ανορυμους και μπηκες να μου τα παραθεσεις κιολας τι με ενδιαφερει εμενα? το ποιντ ειναι αλλο οτι αυτα που δινουν δεν φτανουν ουτε για 1 εβδομάδα. Τι με νοιαζει εμενα τι εγραφε ο αλλος πριν 3 χρονια μου βαζεις και τα δικα μου επιχειρηματα σε αυτακια κιολας. Τα δικα σου επιχειρηματα τι ειναι το κουτσομπολιο?

 

Εγω ζω σε αλλη πραγματικοτητα ευτυχως που ζεις εσυ στη κανονικη και μας λες οτι 300 ευρω ειναι εντάξει και οκ. Τι να πω κουνα το λιγο μπας και παρει μπρος. Εγω παντως καθε μηνα στους λογαριασμους ειμαι και βοηθαω και τους γονεις μου και ξερω ακριβως τι γινεται δεν καθομαι στο φορουμ να φιλοσοφω ενω πληρωνουν αλλοι.

 

Απο αμπελοφιλοσοφιες εργοδοτων θα ακουσουμε πολλες και ο τεμπελης δεν ερχεται να δουλεψει και απο καπου πρεπει να ξεκινησει ... η ΔΕΗ ΟΜΩς και οι εφοριες δεν σκεφτονται ετσι... ξεκινανε απευθειας και βαρανε αυτα τα ξέρετε οι εργοδοτες οι φιλοσοφοι?


Τέτοιες θέσεις θα κάνουν πολλά χρόνια να τις πληρώσουν «κανονικά». Γενικά, δουλειές που μπορεί να κάνει σχεδόν οποιοσδήποτε δεν πρόκειται να τις πληρώσει κανένας παραπάνω...

 

Διαφωνω δεν μπορει να τις κανει ο καθενας. Θελει ευγενεια , ορεξη , ετοιμολογια να ξέρεις να ηρεμεις εναν νευριασμενο πελάτη  χωρις να σε ξεφτυλισει κατι που θα αναγκαζε και σενα να του την πεις γιατι εγω θα του την ελεγα για 300 ευρω σιγα μην εσκυβα το κεφάλι και ας με διώχνανε. Αλλα εντάξει τους εργοδοτες τους ενδιαφερει να πάρουν ενα στρατιωτακι που απλα θα κανει τη δουλεια θα τσιμπάει τα ψιχουλα θα λεει και ευχαριστω. Για αυτο οι μισοι κλεινουνε. Λιγοι πετυχαινουν και θυμαμαι ειχα τσακωθει και τις προαλλες εδω επειδη ειχα πει οτι δεν ειναι ολοι οι εργοδοτες εξυπνοι καποιοι ειναι και πολυ μεγαλοι βλάκες. Που ισχυει βασικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος γυφτο επαγγελματιας ελληναρας δεν ειχε λεφτα να ανοιξει cafe/γυραδικο/minimarket ανοιξε call center, πατε κοροιδα να πουλατε για 300€ 20 και 30 συνδεσεις που τις πληρωνονται 70-80 την μια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ειναι κατι εξηγησεις του στυλ "ΕΕΕ με τα 300 που σου δινω μπορεις αντι για αμαξι να κανεις οικονομια και να παιρνεις το λεωφορειο" άι ρε ... θα μου πεις και πως θα κινουμαι ακομα δεν με ξερεις καλα καλα θα παρεμβεις και στη ζωη μου με οτι γουσταρω θα κινουμαι.

 

Πραγματικα οποιος βρει τετοιο εργοδοτη να ξερει οτι θα μπλέξει με περιεργο ανθρωπο καλυτερα να φυγει απο την αρχή. Θα σου πει εσενα ο αλλος που δεν σε ξερει ακομα τι θα φας πως θα κινηθεις και ποσα λεφτα αξιζεις. Ουτε καν.... αυτοι κανουν απλα μια προσφορα ας δεχτουμε με βαση ενα υποδειγμα εσοδων εξοδων καθε μηνα και ποσα μπορουν να δινουν σε υπαλληλους τωρα κρισεις για το ποσο αξιζεις και τι .... ειναι τελειως ακυρες πιστευω. Μεταβολη και γεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DDevil οση μαγκια ισχυριζεσαι οτι κουβαλας εσυ ( στασου μυγδαλα :lol: ) αλλο τοσο εργοδοτης ειμαι εγω οπως επισης ισχυριζεσαι :lol:

Με τα υπολοιπα δεν ασχολουμαι καν, διοτι περα απο την δημιουργικη ασαφεια, γενικολογια και εν τελει μπουρδολογια, βλεπω οτι παραποιουνται (και μαλιστα αρκετα ακομψα) ολα οσα εχω γραψει για να βολεψεις ετσι την δηθεν επιχειρηματολογια σου. Και προφανως ειναι ανοητο να καθομαι να εξηγω "δεν ειπα αυτο, δες καλυτερα τι ειπα", μια που τα ποστ ειναι εκει και φαινεται καθαρα τι εχω πει. Καταλαβαινω τα συμπλεγματα που κουβαλας εναντι αυτων που σε εργοδοτουν/ταιζουν/εκμεταλλευονται/whatever και ειλικρινα σου ευχομαι μια καλυτερη τυχη και σταδιοδρομια (μαγκας αυτοαποκαλεισαι αλλωστε-θα τα καταφερεις λοιπον) μπας και τα ξεπερασεις, αλλα εγω δεν ανηκω στην συγκεκριμενη κατηγορια ;) Απλουστατα ειμαι συνηδητοποιημενος οταν συζηταω για ελληνικη αγορα εργασιας, ιδιαιτερα οταν μιλαμε για πληρως ανειδικευτους εργατες με 0 προυπηρεσια σε οτιδηποτε. Eσυ και κανα δυο αλλοι που εχετε την σχετικη πολυτελεια να τα φορτωνετε ολα στον κοκκορα (εργοδοτες εν προκειμενω) συνεχιστε το τροπαριο σας , και συνεχιστε να βλεπετε το τρενο να φευγει κι εσεις να μενετε απλα πισω περιμενοντας τον πριγκηπα εργοδοτη την ωρα που μπορειτε να του προσφερετε οσα προσφερουν και αλλα 5.000.000 εργατικα χερια. Περαστικα να πω? Ξερω οτι θα πεσουν στο κενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανουν και παραπονιούνται ρε φιλε με αυτα που τους προτεινουν. Λες και εσυ που δεν παραπονιέσαι θα περάσεις καλυτερα αυτοι τουλαχιστον προσπαθουν και δειχνουν δυσαρέσκεια να μη βιώσουν αυτη τη τραγική κατασταση και κάποιοι απο αυτους θα καταφερουν και να ξεφυγουν. Πιο ειλικρινές μου φαινεται αυτο.

 

Εγω αν ημουν εργοδοτης αυτη τη στιγμη και εδινα το μηνα 300 ευρώ και μου ελεγε καποιος ξέρεις κατι? αυτα που δινεις ειναι ψιχουλα θα του ελεγα ναι φιλε εχεις δικιο και οντως θα το πιστευα μη σου πω οτι θα πηγαινα να του φερω και τους λογαριασμους να του δειξω οτι δεν μπορω να του δωσω παραπανω ειναι εντελως τρελο να δινεις τέτοια λεφτά και να εχεις και υφάκι και ακομα χειροτερα να πεις και στον αλλον ε να αμα ειναι κοψε τις μετακινησεις με το αυτοκινητο.

 

Τουλαχιστον με τέτοια χρηματα θα έπρεπε το ωράριο να ειναι πιο χαλαρο και γενικα η συμπεριφορά πιο ανθρωπινη. Απο φιλοτιμο θα σου δουλεψει ο άλλος κακοπληρωμένο τον έχεις. Λες οτι εισαι συνειδητοποιημένος αυτο το συνειδητοποιείς ή μονο οτι σε συμφέρει συνειδητοποιείς? γιατι υπάρχει και κοσμος που ειναι επιλεκτικά συνειδητοποιημένος.

 

Καμια μπουρδολογια κατα τα αλλα μεχρι και την βενζινη σου υπολογισα στο ιδεατο σενάριο που η δουλεια ειναι σε διπλανή περιοχη και θες μονο 20 χιλιομετρα την ημερα πηγαινε ελα αμα ηθελες 30 ή 40 τα μισα το μηνα θα πηγαιναν μονο για βενζινη. Αλλα εντάξει θα τα καταλαβεις καλυτερα οταν τα  δεις μονος σου.

 

Μονο για βενζινη φευγουν τα μισα.... μονο για την βενζινη που θα πας στον αλλον να βγαλεις την δουλεια του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Διαφωνω δεν μπορει να τις κανει ο καθενας. Θελει ευγενεια , ορεξη , ετοιμολογια να ξέρεις να ηρεμεις εναν νευριασμενο πελάτη  χωρις να σε ξεφτυλισει κατι που θα αναγκαζε και σενα να του την πεις γιατι εγω θα του την ελεγα για 300 ευρω σιγα μην εσκυβα το κεφάλι και ας με διώχνανε. Αλλα εντάξει τους εργοδοτες τους ενδιαφερει να πάρουν ενα στρατιωτακι που απλα θα κανει τη δουλεια θα τσιμπάει τα ψιχουλα θα λεει και ευχαριστω. Για αυτο οι μισοι κλεινουνε. Λιγοι πετυχαινουν και θυμαμαι ειχα τσακωθει και τις προαλλες εδω επειδη ειχα πει οτι δεν ειναι ολοι οι εργοδοτες εξυπνοι καποιοι ειναι και πολυ μεγαλοι βλάκες. Που ισχυει βασικα.

Σχήμα λόγου ήταν το όλοι. Εννοώ ότι είναι δουλειές που μπορούν να τις κάνουν πάρα πολλοί με μια μικρή βασική εκπαίδευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι το συζητάμε; χαλάμε φαιά ουσία.
30χρονών γαιδούρια μερικοί και το παίζουν βασιλιάδες. δε πάνε να δουλέψουν αν δε ρέει το χρήμα.
εμ βέβαια. έχουνε τον μπαμπά και τον παππού από πίσω με τη σύνταξη να τους ταίζουν και περιμένουν την ιδανική δουλειά με τα €€€€.

να σας ταίζουν άλλοι δεν είναι ξεφτίλα δηλαδή ενώ ο χαμηλός μισθός είναι.
έννοια σας, που θα πάει. ως πότε θα σας ταίζουν; μετά τι θα κάνετε;
και για 300 και για 200 και για 100€ το μήνα θα δουλέψετε τότε. θα παρακαλάτε κιόλας.

είναι λίγα;
ε τι να κάνουμε; τόσα αξίζετε στην αγορά. πάρτε το χαμπάρι
οι κινέζοι, οι βούλγαροι, οι μπαγκλαντεσιανοί και πόσοι άλλοι δουλεύουν για λιγότερα. πολύ λιγότερα....
προσαρμοστείτε. αυτή είναι η κατάσταση πλέον.

φανταστείτε έναν ινδό να παραπονιέται και να λέει ότι δε πάει να δουλέψει αν πάρει τουλάχιστον 600€.
θα γελάνε και οι πέτρες.
αλλά δε το λέει γιατί ξέρει που βρίσκεται. ξέρει που ανήκει.

αλλά εσείς δε βγαίνετε, διότι θέλετε και το αυτοκινητάκι σας, το φορητό σας, το smartphone και χίλια δυο άλλα.
καλά θα κάνετε να προσαρμοστείτε στην πραγματικότητα.
τι σας κάνει να πιστεύετε ότι αξίζετε περισσότερα απο αυτούς;
ότι ανεβαίνει κατεβαίνει λένε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζιο10 εκει ειναι και η παγιδα φιλε τουλαχιστον οπως το σκεφτομαι εγω χωρις να θελω να υποτιμήσω την γνωμη σου οτι δηλαδη υπάρχουν πολλοι που μπορουν με τα βασικα να κάνουν την δουλεια. Και ομως λιγοι μπορει να έχουν το ταλεντο σε κάτι συγκεκριμενο και να τους αρέσει αυτο που κάνουν. Αλλα αυτους πρεπει να τους δωσεις και κατι παραπανω δεν κάθονται με τα βασικά ή αμα κάτσουν μπορει να έχουν μειωμένη αποδοση.

 

Εγω πιστευω οτι ο αλλος πρεπει να έχει κινητρο και να ειναι ευχαριστημένος για να έχει καλη αποδοση. Αυτο σημαινει άδειες - ρεπό να ξεκουράζεται να κάνει πράγματα για τον εαυτο του , να πληρώνεται καλά και στην ώρα του , να μην υπάρχει κακο κλιμα και φωνές και τραμπουκισμοι μεσα στη δουλεια κτλπ ενα φυσιολογικο εργασιακο περιβάλλον δηλαδή. Αν έχει ολα αυτα και δεν μπορει να έχει καλη αποδοση τοτε δεν ευθυνεται η εταιρεια τουλαχιστον οχι μέχρι να τον καλέσει και να τον ρωτήσει ευθέως τι συμβαινει.

 

Επισης νυχτερινα και υπερωριες πρεπει να πληρώνονται και αν δεν ειναι εφικτο αυτο πες στον αλλον έκατσες σημερα 2 ωρες παραπανω αυριο ελα 2 ωρες αργοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζιο10 εκει ειναι και η παγιδα φιλε τουλαχιστον οπως το σκεφτομαι εγω χωρις να θελω να υποτιμήσω την γνωμη σου οτι δηλαδη υπάρχουν πολλοι που μπορουν με τα βασικα να κάνουν την δουλεια. Και ομως λιγοι μπορει να έχουν το ταλεντο σε κάτι συγκεκριμενο και να τους αρέσει αυτο που κάνουν. Αλλα αυτους πρεπει να τους δωσεις και κατι παραπανω δεν κάθονται με τα βασικά ή αμα κάτσουν μπορει να έχουν μειωμένη αποδοση.

 

Εγω πιστευω οτι ο αλλος πρεπει να έχει κινητρο και να ειναι ευχαριστημένος για να έχει καλη αποδοση. Αυτο σημαινει άδειες - ρεπό να ξεκουράζεται να κάνει πράγματα για τον εαυτο του , να πληρώνεται καλά και στην ώρα του , να μην υπάρχει κακο κλιμα και φωνές και τραμπουκισμοι μεσα στη δουλεια κτλπ ενα φυσιολογικο εργασιακο περιβάλλον δηλαδή. Αν έχει ολα αυτα και δεν μπορει να έχει καλη αποδοση τοτε δεν ευθυνεται η εταιρεια τουλαχιστον οχι μέχρι να τον καλέσει και να τον ρωτήσει ευθέως τι συμβαινει.

 

Επισης νυχτερινα και υπερωριες πρεπει να πληρώνονται και αν δεν ειναι εφικτο αυτο πες στον αλλον έκατσες σημερα 2 ωρες παραπανω αυριο ελα 2 ωρες αργοτερα.

Πιστεύω ότι όποιος έχει πραγματικά ταλέντο και το κυνηγάει θα ξεχωρίσει σε οποιαδήποτε δουλειά και θα αμειφθεί παραπάνω αργά ή γρήγορα. Ακόμα και σε δουλειές που φαινομενικά μπορεί να τις κάνει πολύς κόσμος (πχ call centers, delivery, σερβιτόροι κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...