Προς το περιεχόμενο

Καλο και οικονομικο φανοποιειο στα βορεια προαστεια


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ένα Honda CRV του 2008 (σαν του avatar) και μπορει να μην εχω τρακαρει αλλα εχει αρκετες από τις λεγομενες γρατζουνιες πολης που θελουν βαψιμο και λιγες και φανοποιεία . Κανενα κομματι αλλαγη .

 

Ξερετε καποιο καλο και οικονομικο . Μενω Λυκόβρυση-Πευκη

 

Δυο που εχω ρωτησει μου ειπαν γυρω στο 800αρι .

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ρωτησα με το κομματι αλλα εκτος τον ουρανο ολα κατι εχουν ....Ψιλολογια αλλα θελουν βαψιμο . Παντως με το σκεπτικο οτι τα χρωματα οσο και να ειναι ακριβα δεν θα τους στοιχισουν νομιζω παραπανω απο 100 ευρω (με επιφυλλαξη) νομιζω οτι ειναι πολλα τα υπολοιπα για εργασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η τιμή που σου λένε ειναι πολύ καλή αμα βάλουν προβλεπόμενα χρώματα. Δύσκολο να βρεις ποιό οικονομικό με καλή ποιότητα δουλειάς και χρωμάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα παει παλια αλλα δεν κανουν δουλεια οπως το φανοποιειο . Ειναι για  τοπικα βαψιματα . Πηγα σημερα και μαλλον εκλεισα σε εναν στην Μεταμορφωση που μου συστησε ο μηχανικος που τον ξερω παρα πολλαχρονια και του εχω απολυτη εμπιστοσυνη . 800 ευρω .

 

Μαλιστα μου ειπε οτι αν και δεν ειναι μηχανικος τοα αμαξι θελει και τακακαι εμπρος και μου το επιβεβαιωσε  και ο μηχανικος που πηγα οτι θελουν αμεση αλλαγη . .Μου κανει εντυπωση οτι δεν ειχα καταλαβει κατι στο φρεναρσμα αν και δεν ειχε χρειαστει να φρεναρω αποτομα πολυ καιρο .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παει παλια αλλα δεν κανουν δουλεια οπως το φανοποιειο . Ειναι για  τοπικα βαψιματα . Πηγα σημερα και μαλλον εκλεισα σε εναν στην Μεταμορφωση που μου συστησε ομηχανικος που τον ξερω παρα πολλαχρονια και του εχω απολυτη εμπιστοσυνη . 800 ευρω .

 

Μαλιστα μου ειπε οτι αν και δεν ειναι μηχανικος τοα αμαξι θελει και τακακαι εμπρος και μου το πειβεβιαωσε και ο μηχανικος που πηγα οτι θελουν αμεση αλλαγη . .Μου κανει εντυπωση οτι δεν ειχα καταλαβει κατι στο φρεναρσμα αν και δεν ειχε χρειαστει να φρεναρω αποτομα πολυ καιρο .

 

Μακάρι να υπήρχαν τέτοιοι άνθρωποι παντού. Δεν είχε κανένα όφελος να στο πει αυτό. Χαίρομαι πραγματικά όταν βλέπω τέτοια παραδείγματα τα οποία σε άλλους μπορεί να μην κάνουν εντύπωση , εμένα με κάνουν να συγκινούμαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση οτι δεν ειχα καταλαβει κατι στο φρεναρσμα αν και δεν ειχε χρειαστει να φρεναρω αποτομα πολυ καιρο .

Εμένα πάλι θα μου έκανε εντύπωση η περίπτωση να είχες καταλάβει κάτι στο φρενάρισμα, ακόμα και αν είχε χρειαστεί να φρενάρεις απότομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.Μονο με οπτικο ελεγχο μπορουμε να καταλαβουμε αν θελουν αλλαγμα τα τακακια?

Τα τακάκια, όσον αφορά τη φυσιολογική φθορά, πρέπει να αλλάζονται όταν το πάχος του υλικού τριβής φτάσει σε ένα προκαθορισμένο(από τον κατασκευαστή) σημείο, πχ 2mm. Και αυτό ναι, μόνο με οπτικό έλεγχο/μέτρηση το καταλαβαίνουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω. Εαν καλο  ζευγαρι εμποριου μου ειπε ο μηχανικος κανει με την τοποθετηση 50 ευρω ενω τα "γνησια" Honda 100 ευρω .

 

Υπαρχει λογος να δωσω τα 50 παραπανω ευρω ?

 

Το αμαξι εχει ακομα εγγυηση μεχρι 8/2018 . Θα εχω προβλημα με την εγγυηση αν δεν παω σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ferodo θα σου βάλουν και στις 2 περιπτώσεις μόνο που το ένα θα έχει το σήμα της Honda, η μόνη διαφορά είναι ότι ο Σαρακάκης θα σου χρεώσει την ώρα 45+ ΦΠΑ.

 

Κανένα πρόβλημα με την εγγύηση, αφορά μηχανικά μέρη, ηλεκτρικά, και μετάδοση. Για λάστιχα τακάκια κτλ. δεν υπάρχει πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ferodo θα σου βάλουν και στις 2 περιπτώσεις μόνο που το ένα θα έχει το σήμα της Honda, η μόνη διαφορά είναι ότι ο Σαρακάκης θα σου χρεώσει την ώρα 45+ ΦΠΑ.

 

Κανένα πρόβλημα με την εγγύηση, αφορά μηχανικά μέρη, ηλεκτρικά, και μετάδοση. Για λάστιχα τακάκια κτλ. δεν υπάρχει πρόβλημα. 

 

 

Ευχαριστω.Ναι καπου στα 140 ευρω εχω πληρωσει τακακια πιο παλια στο εξουσιοδοτημενο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...