Προς το περιεχόμενο

tv box Mini M8S (2GB ram, 905) edit:35-37$ Gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι προφανως αναφεροταν σε αλλο μοντελο, αλλα ενταξει με τοσα που υπαρχουν ευκολα μπερδεύεσαι :-)

 

Συνοψιζοντας λοιπον το Beelink MiniMXIII εχει 1000 αρι LAN αντι για 100αρι  και 16 GB ram αντι για 8 GB που εχει το Mini M8s.

 

Εγω για αυτα τα εξτρα θα εδινα τα 5 ευρω που εχει παραπανω. Το εχει δοκιμασει ομως κανεις να μας πει αν εχει τιποτα προβληματα?

 

Σε ενα review παντος που ειδα λεει καλα λογια. https://www.youtube.com/watch?v=DmMDdK7uAnE

 

Σωστα JimboAthens το διόρθωσα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι προφανως αναφεροταν σε αλλο μοντελο, αλλα ενταξει με τοσα που υπαρχουν ευκολα μπερδεύεσαι :-)

 

Συνοψιζοντας λοιπον το Beelink MiniMXIII εχει 1000 αρι LAN αντι για 100αρι, 2GB rom  αντι για 1GB

 

2GB Rom έχουν ΚΑΙ τα δύο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Beelink MiniMXIII σε σχέση με το mini M8S έχει τις εξής διαφορές από ότι είδα:

 

- 16GB ROM αντί για 8

- 1000mbps ethernet

- To interface του είναι πολύ καλύτερο από το τραγικό του M8S (που είναι ίδιο με τα περισσότερα tv boxes)

- To τηλεχειριστήριο είναι πολύ πιο όμορφο αλλά έχει λιγότερα κουμπιά.

 

Επίσης το Wifi και στις δυο συσκευές είναι αργό (γύρο στα 16 mbps) οπότε το 1000ρι ethernet του mxiii είναι σημαντικό. 

Πιθανόν με ethernet να έχει και καλύτερο mirroring  με miracast

Επίσης νομίζω πως το 100ρι ethernet του mini M8S είναι αργό και αυτό αλλά πρέπει να το τσεκάρω,

 

To Beelink MiniMXIII δεν έπαιξε GTA στο review. Θα δω αν το M8S παίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι προφανως αναφεροταν σε αλλο μοντελο, αλλα ενταξει με τοσα που υπαρχουν ευκολα μπερδεύεσαι :-)

 

Συνοψιζοντας λοιπον το Beelink MiniMXIII εχει 1000 αρι LAN αντι για 100αρι  και 16 GB ram αντι για 8 GB που εχει το Mini M8s.

 

Εγω για αυτα τα εξτρα θα εδινα τα 5 ευρω που εχει παραπανω. Το εχει δοκιμασει ομως κανεις να μας πει αν εχει τιποτα προβληματα?

 

Σε ενα review παντος που ειδα λεει καλα λογια. https://www.youtube.com/watch?v=DmMDdK7uAnE

 

Σωστα JimboAthens το διόρθωσα

 

Τα καλα λογια που τα ακουσες στο video review για το beeling mxiii ?

Δες κι το review απο το mini m8s και θα δεις τη διαφορα ( ο ιδιος το εκανε και τα δυο review ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλα λογια που τα ακουσες στο video review για το beeling mxiii ?

Δες κι το review απο το mini m8s και θα δεις τη διαφορα ( ο ιδιος το εκανε και τα δυο review ).

 

Στο τέλος από το review πάντως λέει ο Ρώσος πως του άρεσε περισσότερο από το m8s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι λες οτι δεν λεει καλα λογια? Ισα ισα στο τελος λεει "it is the best i have seen for a while"

 

Και αν δειτε στα σχολια πιο κατω τον ρωτανε:

mini m8s vs Beelink MiniMXIII ... which one is better?
και απανταει +root8ble i would choose the mimi mxiii
 
και για το τηλεχειριστηριο:
not so excited about the remote. looks very plain.
+Rich T yeah, it's not the greatest... but in all honesty... i haven't seen a single tv box that comes with a great remote
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως αυτό δεν ήταν που καιγόταν; Είχαν αναφερθεί πολλά προβλήματα

 

Μου κάνατε την καρδιά περιβόλι... Μόλις σήμερα το παρέλαβα :-(

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_339984.html

 

Τόσο χάλια δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνατε την καρδιά περιβόλι... Μόλις σήμερα το παρέλαβα :-(

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_339984.html

 

Τόσο χάλια δηλαδή;

Αυτο έχει ιδιο ονομα αλλα ειναι με παλιοτερο επεξεργαστή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως αυτό δεν ήταν που καιγόταν; Είχαν αναφερθεί πολλά προβλήματα

To mxiii g εχει τον s812 που ειναι σταθερος και εχει κυκλωμα για να μην καιγετε απο λαθος τροφοδοτικο ,το εχω εγω κι ειμαι πολυ ευχαριστημενος .

Αυτο που καιγοταν ηταν το mxiii με s802 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιγόταν από την πολύωρη χρήση

Ναι καιγοταν απο την πολυωρη χρηση αλλα ηταν το MXIII αυτος λεμε με τον προβληματκο s802 .Ο οποιος δεν εχει εκδοση 2 gb ram και 16 rom oυτε H245.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...