Προς το περιεχόμενο

tv box Mini M8S (2GB ram, 905) edit:35-37$ Gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παράγγειλα και εγώ από ebay σε καλύτερη τιμή από εδώ

 

http://www.ebay.com/itm/Mini-M8S-TV-Box-Amlogic-S905-Xmbc-Android-5-1-Quad-core-2-4GHz-WiFi-BT-4-0-2G-8G-/121953797352

 

 

To EU PLUG το δειχνει out of stock. Απλα το επισημαίνω μηπως πηρες το US PLUG.

Φανταζομαι βεβαια οτι με καποιο ανταπτορα  θα δουλευει και το US PLUG.

Δηλώνω άσχετος και ρωτώ : Σίγουρα δουλεύει με αντάπτορα ; Δεν θα έχει θέμα με τα 220v μάλλον ε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αμερικη εχουν 110 volt, εμεις 220.

Αν στο τροφοδοτικο γραφει κατι τετοιο <<Power Adapter Input: 100-240V / 50-60Hz>>

δεν υπαρχει προβλημα και με ενα ανταπτορα κανεις δουλεια.

 

Αν γραφει ομως μονο για 110 volt, υπαρχει θεμα.

 

Αν καποιος εχει αλλη αποψη να την πει, μην σας παρω στο λαιμο μου :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ένα ανταπτορα πρέπει να πάρει και τέλος.

 

Προτείνω κάποιον της προκοπης γιατί αυτοί που δίνουν οι κινέζοι είναι τελείως της πλάκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έδωσα στο M8S να παίξει ότι πιο βαρύ από βίντεο, δηλαδή hevc 10bit 4K HDR.

Ακόμα και 4096 x 2160 του έδωσα με ήχο DTS HD 5.1 master audio και lpcm 5.1.

Τα έπαιξε όλα άψογα!

Για τον ήχο βέβαια δεν χρησιμοποίησα κάποιο decoder. Πήρα στέρεο ήχο από HDMI στην τηλεόραση.

 

Τώρα όσων αφορά το miracast... Εδώ έχουμε πρόβλημα. Έφερα το M8S πολύ κοντά στο ρούτερ αλλά και πάλι έκανε πιξελιάσματα τακτικά στο βίντεο.

Επίσης το miracast δεν δουλεύει αν είναι συνδεδεμένο το κουτάκι με ethernet. Αυτό νομίζω ισχύει για όλα τα TV boxes.

με ποιόν player δοκίμασες?

έχεις να προτείνεις best settings στον player?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ποιόν player δοκίμασες?

έχεις να προτείνεις best settings στον player?

 

Με MXplayer pro τα έπαιξε όλα με το HW ενεργοποιημένο (το hardware decoding δηλαδή που είναι στο ΟΝ εξαρχής) εκτός από ένα, στο οποίο έπρεπε να ενεργοποιήσω το HW+ για να παίξει σωστά. 

 

Επίσης μεγάλη έκπληξη ήταν το Kodi που τα έπαιξε όλα κανονικά, και με dts ήχο.

Το μόνο θέμα ήταν πώς τα αρχεία με 2 ή περισσότερες ροές (πχ γλώσες) ήχου, αφού επέλεγα αυτήν που ήθελα, έπρεπε να σταματήσω και να ξαναρχίσω την ταινία αλλιώς δεν ακουγόταν τίποτα.

 

Γενικά αυτό που κατάλαβα είναι πως το M8S θα υποστηρίζει όλα τα video format για αρκετό καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι το πηρατε, μια διευκρινηση στο checkout του gearbest.

Εχει διαφορα η επιλογη auto tracking number+1.99$ με την Netherland Post+1.99$ ?

 

Στο auto με τι post το στελνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως Belgium Post που γίνεται untracked όταν φτάσει Ελλάδα.... Θα σου έλεγα να τους βομβαρδίσεις με μνμ να μην το στείλουν με Belgium

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με NL είσαι ΟΚ, 

 

 

ναι αλλά όπως λεει ο leros2004 ζαλιστε τους τα ...... να σας το στείλουν δωρεάν με nl γιατί το bl δεν θεωρείται registered στην Ελλάδα.

 

Μπερδευτικα. Τελικα με NL θα εχω θεμα ή δεν θα εχω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με NL δεν θα έχεις θέμα. Εγώ τους βάζω στα σχόλια της αγοράς "please send with NL POST and TRACKING NUMBER" (αφού το έχω επιλέξει βέβαια) και μου τα έχουν στείλει έτσι. Το βλέπεις από 17track και από ΕΛΤΑ μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...