Προς το περιεχόμενο

tv box Mini M8S (2GB ram, 905) edit:35-37$ Gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ενα δικό μου s812 με μέτρια χρήση και ενας καλός φίλος μου το ίδιο με πολλή χρήση και δεν εχουν κανει το παραμικρό.και μιλάω για το mxiii-g.τωρα εχω παρει και ενα απο το παρόν θρεντ (s905) οπου μπορώ να πω οτι μετα την τελευταία fota ειναι ακομα καλύτερο και γρήγορο.μονο κακό το σοκ που έπαθα μετα την αναβάθμιση οπου χάθηκε τοσο το playstore οσο και το kodi ,ουσιαστικά ειχε μείνει με ελάχιστα πράγματα,το οποίο διορθώθηκε με hard reset απο την τρυπουλα απο την κάτω μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαστε καλά! Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές από το MXiii-G που παρέλαβα. Έκανα άμεσα τις αναβαθμίσεις του, συνδέθηκε πανεύκολα στο ασύρματο και γενικά μου φαίνεται πολύ γρήγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαστε καλά! Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές από το MXiii-G που παρέλαβα. Έκανα άμεσα τις αναβαθμίσεις του, συνδέθηκε πανεύκολα στο ασύρματο και γενικά μου φαίνεται πολύ γρήγορο.

 

Μεγειά και καλοδούλευτο! To Wi-Fi είναι γρήγορο? Screen Mirroring έχει θέματα pixelisation?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη το s812 εινα καλυτερο απο το s905. νομιζα οσο μεγαλυτερο νουμερο τοσο καλυτερο.

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To S905 είναι πιο καινούργιο και υποστηρίζει πλήρως H265

 

For some reasons, 2D graphics appears to be significantly faster on Amlogic S905.

The main advantage of Amlogic S905 over S812 is support for HDMI 2.0 ports allowing 2160p @ 60 Hz video output, and 4K H.265 hardware video decoding up to 60 fps, while both are limited to 30 Hz on S812. Also bear in mind than most Amlogic S812 / S802 devices currently on the market are running Android 4.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έδωσα στο M8S να παίξει ότι πιο βαρύ από βίντεο, δηλαδή hevc 10bit 4K HDR.

Ακόμα και 4096 x 2160 του έδωσα με ήχο DTS HD 5.1 master audio και lpcm 5.1.

Τα έπαιξε όλα άψογα!

Για τον ήχο βέβαια δεν χρησιμοποίησα κάποιο decoder. Πήρα στέρεο ήχο από HDMI στην τηλεόραση.

 

Τώρα όσων αφορά το miracast... Εδώ έχουμε πρόβλημα. Έφερα το M8S πολύ κοντά στο ρούτερ αλλά και πάλι έκανε πιξελιάσματα τακτικά στο βίντεο.

Επίσης το miracast δεν δουλεύει αν είναι συνδεδεμένο το κουτάκι με ethernet. Αυτό νομίζω ισχύει για όλα τα TV boxes.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράγγειλα και εγώ από ebay σε καλύτερη τιμή από εδώ

 

http://www.ebay.com/itm/Mini-M8S-TV-Box-Amlogic-S905-Xmbc-Android-5-1-Quad-core-2-4GHz-WiFi-BT-4-0-2G-8G-/121953797352

 

To EU PLUG το δειχνει out of stock. Απλα το επισημαίνω μηπως πηρες το US PLUG.

Φανταζομαι βεβαια οτι με καποιο ανταπτορα  θα δουλευει και το US PLUG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα όσων αφορά το miracast... Εδώ έχουμε πρόβλημα. Έφερα το M8S πολύ κοντά στο ρούτερ αλλά και πάλι έκανε πιξελιάσματα τακτικά στο βίντεο.

Επίσης το miracast δεν δουλεύει αν είναι συνδεδεμένο το κουτάκι με ethernet. Αυτό νομίζω ισχύει για όλα τα TV boxes.

Αυτό λογικά θα γίνεται γιατί το WiFi παίζει με χαμηλή ταχύτητα. Στο xda το έφτασαν στα 33mbps οπότε το πρόβλημα λύνεται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λογικά θα γίνεται γιατί το WiFi παίζει με χαμηλή ταχύτητα. Στο xda το έφτασαν στα 33mbps οπότε το πρόβλημα λύνεται.

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν έχω καταλάβει από το xda τι πρέπει να κάνω.

Σε παρακαλώ αν εσύ έχεις καταλάβει, πες μας για διευκόλυνση.. 

Γιατί εκτός από miracast θα έχει σίγουρα πρόβλημα να στριμάρει ταινίες από PC, NAS κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν έχω καταλάβει από το xda τι πρέπει να κάνω.

Σε παρακαλώ αν εσύ έχεις καταλάβει, πες μας για διευκόλυνση..

Γιατί εκτός από miracast θα έχει σίγουρα πρόβλημα να στριμάρει ταινίες από PC, NAS κλπ

Προς το παρών περίμενε γιατί δεν έχουν βρει ασφαλή τρόπο νήσσα περάσουμε το patch.

Πάντως είναι εφικτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

 

Στο gaming είναι καλύτερο λόγω 8core καρτας vs 5core toy 905. Στα υπόλοιπα είναι προτιμότερο το 905 λόγο καλύτερης υποστήριξης h265 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...