Προς το περιεχόμενο

Μου σπαμμαρει το site μου συνέχεια κάποιος.


BLuE_PaNtHeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάλε ένα Google Recaptcha plugin (Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft) και το ithemes better wp security :-)

Με τον συνδυασμό αυτών των 2 δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις spam σε wordpress αρκεί να τα ρυθμίσεις σωστά.

 

Αν θέλεις βοήθεια στη ρύθμιση στείλε μου να σου στείλω ένα screenshot με τις επιλογές. TIP - πάρε backup τη βάση και τα αρχεία πρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

χαχα γελάσαμε πάλι τρολλ .NOT.

Παντως οκ παιδιά το πρόβλημα λύθηκε .κανείς δε μπορεί να μου κάνει τίποτα πια

 

Μπορούν να σου φάνε το bandwidth :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

πως μπορεί να γίνει αυτό;

 

Ας πούμε ότι κάποιος σε έχει βάλει στο μάτι κι έχει διαθέσιμη μια γραμμή 8Mbit. Στήνει ένα spider κι όλη μέρα χτυπά σελίδες στο site σου. Μέσα σε μια μέρα σου τρώει 80GB από το διαθέσιμο bandwidth. Στο μήνα είναι 2,5TB, πολύ περισσότερα από όσα έχει διαθέσιμο ένα μέσο site.

 

Πως το κόβεις; Δεν ξέρω αν γίνεται με plugin. Λογικά κάτι θα υπάρχει. Με κώδικα βάζεις ένα όριο στο πόσες σελίδες μπορεί να ανοίξει μια IP. Βέβαια αν έχω καμιά πενηνταριά Proxies τον ήπιες, αλλά το θεωρώ απίθανο οποιοσδήποτε με τέτοια υποδομή να κάτσει να ασχοληθεί ειδικά μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moderators παρακαλώ μπορείτε να κάνετε κάτι με τον χρηστη testtesttest συνέχεια μπαίνει σε κάθε νήμα μου και με προκαλεί και με απειλει.Σας παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σε τρολάρει γιατί βλέπει ότι τσιμπάς. Γιατί δεν τον αγνοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...