Προς το περιεχόμενο

Fear the Walking Dead Season 2(Spoiler free μεχρι την πρωτη season)


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Στο δευτερο επεισοδιο λοιπον ειδαμε το πως εξελισεται η ζωη σε μια εξαιρετικα απομονομενη τοποθεσια, πληροφοριες για το τι γινεται και σε αλλες αντιστοιχες, καθως και τι αντικτυπο εχουν ολα τα γεγονοτα στη συγκεκριμενη οικογενεια. Ξεχωρα ολα τα αλλα που αρχιζουμε να μαθαινουμε περι σχεδιου για Μεξικο, τους χαρτες κτλ.Και ολα αυτα μετα απο ενα τουλαχιστον οικτρο πρωτο επεισοδιο, οπου κοντεψε για κρεατουργησει ολη την καλη ιστορια σε σαραντα λεπτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρόμαξα λίγο με τα σχόλια για την 2η σαιζόν, αλλά εμένα προσωπικά μου άρεσαν πάρα πολύ ...
Με έχει κερδίσει τελικά αυτή η σειρά! Δεν ξέρω, ίσως οφείλετε στο ότι η άλλη με έχει κουράσει!
Πολύ ευχάριστο που θα έχει 15 επεισόδια η σαιζόν αυτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γ@μω το 3ο επεισοδιο.Καλα οχι οτι το ειδε κανενας στην τηλεοραση αφου την ιδια ωρα ειχε game of thrones.Αλλα ηταν ενα παρα πολυ καλο πεισοδιο,και με καλη δραση που θελουνε πολλα ατομα.Για εμενα ισως και το κορυφαιο ολης της σειρας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μαλακισμενος ο γιος ( o μικρος) πρεπει να πεθανει. Yesterday!

 

Καλο επεισοδιο (μαθανε ενα δυο πραγματακια), το 2ο μ'αρεσε πιο πολυ βεβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους δεν ξερουν αυτοι στην βαρκα

ειναι απο τα μινι episodes

που εχουν βγει σε ενα αεροπλανο

Σωστά και μακάρι να την ξαναδούμε την Ασιάτισα γιατί στην web series ήταν hardcore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα που έχω με αυτό τον κύκλο (το οποίο δε μου χτύπησε τόσο στον πρώτο) είναι πως με έλαχιστες εξαιρέσεις δε μου φαίνονται ενδιαφέροντες οι χαρακτήρες.

 

Δε με απασχολεί ποιος θα φαγωθεί εκτός ίσως από το Nick και τον Travis (που μου φαίνεται συμπαθής για κάποιο λόγο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο προκαλει λιγο εντυπωση πως με το καλημερα σου ανακοινωνουν επομενο κυκλο.

Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι η σειρά έχει πολύ μεγάλη τηλεθέαση. Γι αυτό έχει κιόλας ανανεωθεί και για 3η σεζόν. Δυστυχώς σκηνοθετικά η 2η σεζόν δε μου αρέσει. Η εισαγωγή του τρίτου επεισοδίου ήταν ένα σύνολο σκηνών που ενώθηκαν χωρίς καμία συνοχή μόνο και μόνο για να κάνουν λίγο character development.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με την δευτερη season ως τωρα δεν εχω προβλημα.Μη σου πω οτι μου αρεσει πλεον περισσοτερο και απο το Walking Dead,καθως στο τελευταιο πραγματικα εχω βαρεθει να βλεπω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια(ακομα και στα σκηνικα).

 

Βεβαια το πρωτο επεισοδιο του Fear για μενα ηταν της ταξης του 5-6/10 ειδικα για πρεμιερα σειρας ηταν τραγικα βαρετο.Απο την μεση περιπου του δευτερου επεισοδιου εφτιαξε το πραγμα,και το 3 ηταν οντως καλο επεισοδιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το 4ο συνολικά πολύ καλό κ με πολλή δράση συν οτι μαθαίνουμε πως ένας από τους main characters  είναι γκέι,κάτι που πάντα είναι μπόνους για μένα σε κάθε σειρά που ψιλοσυμπαθώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το 4ο συνολικά πολύ καλό κ με πολλή δράση συν οτι μαθαίνουμε πως ένας από τους main characters  είναι γκέι,κάτι που πάντα είναι μπόνους για μένα σε κάθε σειρά που ψιλοσυμπαθώ.

 

 

 

 

Δεν είναι απαραίτητα γκέυ, η δουλειά του τύπου είναι con-artist, εκτός o ορισμός του γκέυ κρίνεται απο τις πράξεις και όχι απο τις πραγματικές προτιμήσεις.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...