Προς το περιεχόμενο

Ποια η καλύτερη ασφαλιστική εταιρία για αυτοκίνητο?


Payne83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Ποια είναι η καλύτερη ασφαλιστική εταιρία για το αυτοκίνητο? Αξία 24 χιλιάδες αγορά το αυτοκίνητο ελαφρός μεταχειρισμένο 1.6 κυβικά και να έχει όλα. Θραύση κρυστάλλων, οδική βοήθεια, νομική προστασία, ανασφάλιστο όχημα, μερική και ολική κλοπή, καιρικά φαινόμενα....

 

Η ευρωπαϊκή πίστη έχει ένα καλό πακέτο και με κακόβουλες πράξεις αλλά δεν ξέρω πόσο φερέγγυα είναι???

 

Τι λέτε εσείς? Interamerican και ξερό ψωμί???

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Ποια είναι η καλύτερη ασφαλιστική εταιρία για το αυτοκίνητο? Αξία 24 χιλιάδες αγορά το αυτοκίνητο ελαφρός μεταχειρισμένο 1.6 κυβικά και να έχει όλα. Θραύση κρυστάλλων, οδική βοήθεια, νομική προστασία, ανασφάλιστο όχημα, μερική και ολική κλοπή, καιρικά φαινόμενα....

 

Η ευρωπαϊκή πίστη έχει ένα καλό πακέτο και με κακόβουλες πράξεις αλλά δεν ξέρω πόσο φερέγγυα είναι???

 

Τι λέτε εσείς? Interamerican και ξερό ψωμί???

 

Ευχαριστώ!

Όλες φερέγγυες είναι . Μην ψάχνεσαι γιατί πολύ απλά δεν μπορείς να το γνωρίζεις εύκολα . Κοιτα απλά να κάνεις ασφάλιση σε κάποια ασφαλιστική όπου είναι γνωστή με καλά οικονομικά στοιχεία (σχεδόν όλες) .

Ευρωπαική πίστη interamerican Εθνική Μινετα  Groupama είναι όλες μια χαρά ασφαλιστικές . Έχεις δει να κλινουν συχνά ασφαλιστικές απο όσες γνωρίζουμε τόσα χρόνια ;   :)

 

Αν θες να ψαχτείς δες τον ισολογισμό κάθε εταιρίας αν το κατέχεις με τα οικονομικά όπου και πάλι δεν μπορείς να είσαι βέβαιος ότι είναι υγιέστατη . Εγώ έβαλα την κοπέλα μου να κάνει μια έρευνα . Εχω ασφαλίσει 2 αμάξια το ένα Groupama και το άλλο στην Συναιτεριστική ασφαλιστική. Πριν είχα καμία 10αριά χρόνια Εθνική ασφαλιστική . 

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τόσο αν είναι φερέγγυα μια ασφαλιστική πλυν αν κινδυνεύει να κλείσει . Αμα μου παίξουν μαλ..α  και αθετήσουν όρους συμβολαίου είμαι καλυμμένος με νομική προστασία σε τέτοιες περιπτώσεις και τους τραβάω δικαστικός με ασφαλιστικό πόσο για δικαστικά έξοδα 30.000 ευρώ και ας τα βγάλουν πέρα με τον  Γερμανικό νομικό ασφαλιστικό όμιλο . Τα μέτρα μου τα χω πάρει :)

Οπότε επιλέγω την φθηνότερη που με συμφέρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι σε ολες αυτες τις φθηνιαρικες ασφαλιστικες δικαιουσε οδικη μονο μια φορα στο εξαμηνο-ειναι ενα παραθυρακι που βρισκουν οι ασφαλιστικες να την βγαζουν φθηνα αλλα να χρεωνουν πληρες πακετο , και που αρκετοι δεν γνωριζουν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι σε ολες αυτες τις φθηνιαρικες ασφαλιστικες δικαιουσε οδικη μονο μια φορα στο εξαμηνο-ειναι ενα παραθυρακι που βρισκουν οι ασφαλιστικες να την βγαζουν φθηνα αλλα να χρεωνουν πληρες πακετο , και που αρκετοι δεν γνωριζουν ...

εγώ κάνω την ποιο φθηνή κάπου 120-130€ το εξάμηνο

σε αυτές δεν δικαιούσαι καθόλου οδική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι σε ολες αυτες τις φθηνιαρικες ασφαλιστικες δικαιουσε οδικη μονο μια φορα στο εξαμηνο-ειναι ενα παραθυρακι που βρισκουν οι ασφαλιστικες να την βγαζουν φθηνα αλλα να χρεωνουν πληρες πακετο , και που αρκετοι δεν γνωριζουν ...

 

Από την άλλη, άμα χρειάζεσαι οδική πάνω από μια φορά το εξάμηνο, ίσως θα έπρεπε να επιλέξεις κάποια εξειδικευμένη εταιρεία. Δε το θεωρώ καν "catch" -- τίμιο μου φαίνεται. Προσωπικά οδική έχω χρειαστεί 1 φορά (!) στα τελευταία 5 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 1500 cc με σημερινή αξία 4,500€, μερική, ολική, οδική, θραύση, ανασφάλιστο, κλπ, κλπ...anytime 203€ το χρόνο με 12 άτοκες με κάρτα. Αν βάλεις όλο το ποσό μετρητά βγαίνει ακριβότερη! Μπες στην σελίδα τους και υπολόγισε...

 

Μπήκα στην Insurancemarket που λέτε, δυο παπάτζα που βγάζει με τις ίδιες καλύψεις, στα 250, φυσικά χωρίς άτοκες...

 

Επίσης, τώρα είδα και δεν το έκανα, εάν έχεις κάρτα shell smart club σου δίνει δωροεπιταγή 20 € και διπλασιασμό των πόντων....καλοοοοοοό....

Επεξ/σία από Makis38
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Insurancemarket και ξενοιαζεις

online ολα και ακομα και κυριακη νυχτα σου στελνουν το συμβολαιο

Αν κανεις με την Ατλαντικη ενωση παιρνεις και δωρεαν καρτα υγειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις με την Ατλαντικη ενωση παιρνεις και δωρεαν καρτα υγειας

 

Την έχεις χρησιμοποιήσει; Χρησιμοποιώ εδώ και 1-2 χρόνια Ατλαντική Ένωση αλλά την κάρτα την έχω παραπεταμένη στην άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι

αλλα εχω ρωτησει για καποιες παροχες

εχει δωρεαν ενα checkup το χρονο και επισκεψεις σε γιατρους δωρεαν και σε μειωμενες τιμες

http://www.atlantiki.gr/SimpleArticle.aspx?a_id=10009

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν ειναι η καλύτερη αλλά 2 χρόνια πελάτης της Link.png Site: HellasDirect , 1 φορά την χρειάστηκα (οδική βοήθεια) όπου και με βοήθησε άμεσα και μεταφέραμε το αυτοκίνητο σε συνεργείο της προτίμησης μου χωρίς το παραμικρό €....επίσης νομίζω πως είναι αν όχι η οικονομικότερη τότε από τις πιο οικονομικές!

 

για μένα πέρα από το κόστος παίζει μεγάλο ρόλο και η αντιμετώπιση-εξυπηρέτηση και ομολογώ πως το κόστος της είναι αντιστρόφως ανάλογο των υπηρεσιών της όσες φορές την έχω καλέσει (αρκετές φορές για απλές ερωτήσεις-1 φορά για οδική βοήθεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...