Προς το περιεχόμενο

Samsung Fast Travel Charger EP-TA20EWE 8.90 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το tronsmart βγαζει πιο πολλα Ampere (τα αναφερω πιο πισω). το blitzwolf εχει το ωραιο οτι το βαζεις οπως θες.

 

για το tablet προσωπικα θα εβαζα το 30cm tronsmart που βγαζει μεχρι 3Α (βαρια το 1μετρο π βγαζει ~2.4)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω το samsung s6 που ερχοταν με τον EP-TA20EWE και για να εχω και εναν δευτερο σε κατασταση αναγκης παρηγγειλα

τον ETA-U90E!εχω 2 ερωτησεις

 

υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα στους 2 και δικαιολογειται η διαφορετικη τιμη τους?

 

επισης ποιο καλωδιο να παραγγειλω για τον ETA-U90E απο skroutz γιατι το θελω μεσα στην εβδομαδα που να ειναι συμβατο γιατι εχει πολλες επιλογες?

   
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι το direct cn που έχει με έκπτωση 50% σημαίνει Κίνα και θα πρέπει να επιλέξουμε το direct eu (δίνεται η επιλογή όταν επιλέξεις να το βάλεις στο καλάθι και αλλάζει η τιμή) που δεν έχει έκπτωση, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι το direct cn που έχει με έκπτωση 50% σημαίνει Κίνα και θα πρέπει να επιλέξουμε το direct eu (δίνεται η επιλογή όταν επιλέξεις να το βάλεις στο καλάθι και αλλάζει η τιμή) που δεν έχει έκπτωση, σωστά;

Επιλέγεις κανονικά το direct cn. Το direct eu το έχει αν θέλεις να σου έρθει από ευρωπαϊκή αποθήκη (το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει), πιο γρήγορα σε σχέση με την κινέζικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλέγεις κανονικά το direct cn. Το direct eu το έχει αν θέλεις να σου έρθει από ευρωπαϊκή αποθήκη (το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει), πιο γρήγορα σε σχέση με την κινέζικη.

Α, τέλεια, σ'ευχαριστώ, θα μπερδευόμουν χωρίς λόγο και θα πλήρωνα παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα σήμερα το http://www.banggood.com/BlitzWolf-2_1A-Reversible-Braided-Micro-USB-Cable-Double-Sided-USB-A-Male-to-Double-Sided-Micro-1m-p-1028519.html σε κόκκινο-μαύρο

 

Πολύ καλό καλωδιάκι και αν και δεν έχω τρόπο να μετρήσω τα Ampere που δίνει,κτλ από θέμα ποιότητας υλικών δείχνει πολύ καλό!Στιβαρή κατασκευή και προσωπικά μου αρέσουν τα braided καλώδια οπότε είναι οτι πρέπει! Έπαθα που μπαίνει κι από τις 2 μεριές είναι το πρώτο τέτοιο καλώδιο που χρησιμοποιώ!

 

Ευχαριστώ τον King2009 για την αναφορά στο παραπάνω καλώδιο σε προηγούμενο του post!

 

Πάντως προς αναφορά σε προηγούμενα post που είδα, Η Oppo με το VOOC το αντίστοιχο του Quick Charge λειτουργεί με ανεβασμένα τα Ampere κι οχι τα Volt. Συγκεκριμένα στα 4A με 5V οπότε καλώδια που υποστηρίζουν υψηλά Ampere για κάτοχο κινητού με VOOC είναι όντως χρήσιμα αν και μάλλον οι κάτοχοι τέτοιων κινητών για την ώρα είναι ελάχιστοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24AWG παντως δεν το λες καλο... οταν τα tronsmart ειναι στα 20AWG. ειπαμε ειναι μονο για την ευκολια κουμπωματος... δεν ειναι "Σοβαρο" καλωδιο για ενεργοβορες συσκευες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24AWG παντως δεν το λες καλο... οταν τα tronsmart ειναι στα 20AWG. ειπαμε ειναι μονο για την ευκολια κουμπωματος... δεν ειναι "Σοβαρο" καλωδιο για ενεργοβορες συσκευες!

 

Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι είναι το AWG και ποτέ δεν έχω ασχοληθεί με τη φυσική του θέματος οπότε δυστυχώς τα νούμερα δεν μου λένε κάτι, για αυτό και δεν μπορώ να έχω άποψη στο θέμα. Όπως ανέφερα και πάνω το θεωρώ σαν "καλό" καλώδιο καθαρό για το reversible του καλωδίου, το γεγονός οτι είναι braided με καλή κατασκευή και φυσικά το χρωματάκι που μου αρέσει! Η αλήθεια είναι οτι είναι αρκετά λεπτότερο από τα περισσότερα καλώδια usb που έχω, αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό για την "απόδοση" του καλωδίου!

 

Αν δεν βαριέσαι να μου εξηγήσεις λίγο τι ρόλο βαράει το AWG πέρα από τη διάμετρο του καλωδίου θα το εκτιμούσα πολύ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...