Προς το περιεχόμενο

Samsung Fast Travel Charger EP-TA20EWE 8.90 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικο ειναι αυτο... παντου εχει καποια καλα πραγματα, εχει και σαβουρες.

Και στο ebay, και στο amazon, και στο aliexpress, και παντου.

Στα παραγκοκινεζομαγαζα τυπου banggood, minideal, geekbuying, gearbest π.χ. αμα δειτε τα reviews απο κατω, κυριως ελληνες και ρωσοι ψωνιζουν. Επειδη δεν προστατευουν τους πελατες τους οπως τα αλλα παραπανω, αμα τους κατσει σαβουρα, απο σοβαρες χωρες δεν πολυψωνιζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βιαζεστε προτιμήστε κάτι τέτοιο:

 

http://m.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-QC3_02_4A-30W-Dual-USB-Fast-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1047935.html

 

Που είναι κλασεις ανώτερο από το samsung ποιοτικά υποστηρίζει 2 usb και το νέο πρότυπο Quick charge 3. Πήρα πριν λίγο καιρό τον παλιό της με Quick charge 2 και οι φορτιστές της samsung που είχα πήγαν στο συρτάρι.

 

Με ποια καλώδια της Blitzwolf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε καμία περίπτωση. Δεν υποστηρίζουν Quick charge 2 δεν είναι reversible σε καμία από τις 2 μεριές τους. Τα έχω 2 μήνες και πάντα δίνουν το μέγιστο που υποστηρίζει η συσκευή χωρίς θέμα. Ποτέ ξανά καλώδια που δεν μπαίνουν και από τις 2 μεριές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες που δεν ξερεις.... το καλωδιο δεν εχει σημασια στο αν υποστηριζει quick charge... τα αλλα διαφημιστικά το γραφουν! το θεμα ειναι να ειναι ποιοτικο και να εχει μεγαλη διατομη...

 

απλα μονο reversible δεν ειναι... επισης τα tronsmart με βαση την διατομη τους βγαζουν 2.5A στο 1 μετρο και οχι 2.1...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες που δεν ξερεις.... το καλωδιο δεν εχει σημασια στο αν υποστηριζει quick charge... τα αλλα διαφημιστικά το γραφουν! το θεμα ειναι να ειναι ποιοτικο και να εχει μεγαλη διατομη...

 

απλα μονο reversible δεν ειναι... επισης τα tronsmart με βαση την διατομη τους βγαζουν 2.5A στο 1 μετρο και οχι 2.1...

Δοκιμασε και τα 2 και μετα να μου πεις πιο βολεύει καλύτερα. 2.5a στα 5volt δεν υποστηρίζει κανένα κινητό μέχρι 2.1 έχω δει με το Quick charge να δίνει παραπάνω ρεύμα σε μεγαλύτερα volt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν και tablet ξερεις...

 

το βολεμα το καταλαβαινω λογο reversible... αλλα τα tronsmart βγαινουν πιο φτηνα και μπορουν να κουβαλησουν περισσοτερο ρευμα!

 

το 2μετρο καπου στα 1.8-2Α

το 1μετρο ~2.4-2.5Α

το 30cm ~3Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν και tablet ξερεις...

 

το βολεμα το καταλαβαινω λογο reversible... αλλα τα tronsmart βγαινουν πιο φτηνα και μπορουν να κουβαλησουν περισσοτερο ρευμα!

 

το 2μετρο καπου στα 1.8-2Α

το 1μετρο ~2.4-2.5Α

το 30cm ~3Α

Αν είναι για tablet πάω πάσο αλλά για κινητό που είμαστε συνέχεια βάλε βγάλε το reversible είναι η μόνη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το ελεγα... ειναι μια ευκολια ναι! αλλα δεν ειναι και κοπος να δεις απο πια μερια μπαινει... σε ολα τα κινητα το ιδιο ειναι! δεν ειναι σαν το usb φλασακια που ειναι tzoker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το ελεγα... ειναι μια ευκολια ναι! αλλα δεν ειναι και κοπος να δεις απο πια μερια μπαινει... σε ολα τα κινητα το ιδιο ειναι! δεν ειναι σαν το usb φλασακια που ειναι tzoker...

 

Οποιος τα δοκιμασει εστω και μια φορα απλα δεν γυρναει σε αλλα καλωδια.Ποσοι δεν εχουν χαλασει εστω και μια φορα τους συνδεσμους στο κινητο τους επειδη πιεσαν το καλωδιο παραπανω απο οτι επρεπε με την αναποδη φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο παππους μου που πρωτη φορα στην ζωη του πηρε κινητο στα 73 (το οποιο αν και ειναι για γερους με μεγαλα πληκτρα εχει micro usb υποδοχη) δεν τον εχει χαλασει εδω και 2 χρονια...

 

αν μπορει ο παππους μου που και ιδεα δεν εχει και δεν βλεπει καλα (προφανως) τοτε ΟΛΟΙ μπορουν να το βαλουν απο την σωστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ενταξει και ο δικος μου που το φορτιζει μια φορα το μηνα δεν εχει θεμα μιλαω για φορτισμα καθημερινα και δουλεμα του power bank με το βαλε-βγαλε συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το ελεγα... ειναι μια ευκολια ναι! αλλα δεν ειναι και κοπος να δεις απο πια μερια μπαινει... σε ολα τα κινητα το ιδιο ειναι! δεν ειναι σαν το usb φλασακια που ειναι tzoker...

Δεν θα το έλεγα.  Στο Xiaomi είναι διαφορετικό από το one plus one και ούτε που θυμάμαι πως είναι στο samsung και στα διάφορα tablet που κάνουν βόλτες εδώ γύρω.

όταν έχεις φορτιστές στο σπίτι, γραφείο, αυτοκίνητο, εξοχικό κλπ κλπ ψάχνεις να βρεις πως μπαίνει στο κάθε ένα.  Και δεν είναι όλα τα καλώδια το ίδιο.

Άλλα έχουν άγκιστρα στη μία πλευρά, άλλα στην άλλη, και άλλα και στις δύο - μέσα στο σκοτάδι άντε να δεις πως μπαίνει.  Άσε που σε πολλές συσκευές δεν βλέπεις το φις γιατί είναι χωμένο μέσα στην τρύπα της θήκης /case.

 

Μόλις πήρα 2 ακόμα από bangood και όποιος φίλος τα βλέπει θέλει και αυτός.

Με €2.7 το κάθε ένα είναι κλοπή.  Ευχαριστώ αυτούς που μου άνοιξαν τα μάτια για τα riversible.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...