Προς το περιεχόμενο

Samsung Fast Travel Charger EP-TA20EWE 8.90 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει το eshop νσ πουλάει άθελα ή ηθελημένα μαϊμού?

Ευστοχη παρατηρηση.

 

Καποτε το ειχα ξανακουσει στο παρελθον.

 

Προσωπικα δεν εχω διαπιστωσει κατι τετοιο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/maxxter-act-u4ac-01-4-port-usb-charger-31a-15w-white-p-TEL.025033

 

εμενα αυτος με 3,90€ που τον ειχα παρει με εχει βγαλει ασπροπροσωπο.    

εμένα ο συγκεκριμένος μου κάηκε μέσα με 1 εβδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ πήρα έναν, μιας και ήταν σε καλή τιμή, και ας είχα έναν ίδιο. Μου κάνει εντύπωση που από την αρχή που τον δοκίμασα, ενώ λειτουργεί μια χαρά, βγάζει ένα υψίσυχνο σφύριγμα. Διάβασα ότι το κάνουν καμιά φορά και οφείλεται στους πυκνωτές, αλλά δεν εξαφανίζεται εντελώς μόλις συνδεθεί το κινητό. Το θέμα είναι πως ο άλλος που είχα πάρει λίγες μέρες πριν από άλλο κατάστημα λίγο ακριβότερα(ίδιο μοντέλο ακριβώς), είναι εντελώς αθόρυβος. Εμφανισιακά έχουν διαφορά στο σηματάκι με τον κεραυνό που γράφει "Adaptive Fast Charging", που σε αυτόν από το e-shop είναι κάπως πιο αχνό. Μόλις βρω ευκαιρία θα δω και τον (σίγουρα αυθεντικό) ίδιο φορτιστή που είχε το S7 του αδερφού μου, να δω με ποιον από τους 2 μοιάζει περισσότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ πήρα έναν, μιας και ήταν σε καλή τιμή, και ας είχα έναν ίδιο. Μου κάνει εντύπωση που από την αρχή που τον δοκίμασα, ενώ λειτουργεί μια χαρά, βγάζει ένα υψίσυχνο σφύριγμα. Διάβασα ότι το κάνουν καμιά φορά και οφείλεται στους πυκνωτές, αλλά δεν εξαφανίζεται εντελώς μόλις συνδεθεί το κινητό. Το θέμα είναι πως ο άλλος που είχα πάρει λίγες μέρες πριν από άλλο κατάστημα λίγο ακριβότερα(ίδιο μοντέλο ακριβώς), είναι εντελώς αθόρυβος. Εμφανισιακά έχουν διαφορά στο σηματάκι με τον κεραυνό που γράφει "Adaptive Fast Charging", που σε αυτόν από το e-shop είναι κάπως πιο αχνό. Μόλις βρω ευκαιρία θα δω και τον (σίγουρα αυθεντικό) ίδιο φορτιστή που είχε το S7 του αδερφού μου, να δω με ποιον από τους 2 μοιάζει περισσότερο.

 

Τον υψίσυχνο ήχο τον έχω παρατηρήσει σε πάρα πολλούς αυθεντικούς Samsung φορτιστές, όταν είναι κουμπωμένοι στην πρίζα και δεν έχουν φορτίο όπως ανέφερες.

 

Ο μόνος που για την ώρα δεν έχω ακούσει (ακόμα) να το κάνει, είναι ο λευκός που έχει το Note 3 μου.

Όσοι μαύροι έχω (ανεξαρτήτως έντασης εξόδου) και χρονολογίας, το κάνουν.

 

Όλοι αποτελούν πακέτο με τα κινητά που κατά καιρούς είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, σας βάζω thumbnail και πατήστε αν θέλετε για να ανοίξετε την εικόνα σε μεγάλη ανάλυση.

Αριστερά είναι ο πρώτος που αγόρασα, στη μέση αυτός από το e-shop, και δεξιά αυτός που είχε το S7.

fortistes.jpg

 

Είχα παλιά ένα LG Nexus 5 και ο φορτιστής του έκανε έτσι, αλλά σταματούσε όταν συνδεόταν το τηλέφωνο για φόρτιση. Επίσης μια τηλεόραση LG 28" που πήραμε πριν 1,5 χρόνο και έχει εξωτερικό τροφοδοτικό που είναι (εμφανισιακά) σαν μεγάλος φορτιστής κινητού κάνει έτσι συνεχώς στην αναμονή και μειώνεται ο θόρυβος όταν ανάψει για να λειτουργήσει. Δεν ξέρω αν είναι μαϊμού ή όχι, αλλά τον Samsung του e-shop ας τον έχω καλύτερα για περίπτωση ανάγκης, αφού έχω και τον άλλον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μπας και τον εκτυπωτή τον είχαν σε Eco Print mode? :lol: :lol: :lol:

 

Πέρα από το Made In Vietnam vs Made In China των 2 αριστερά, δε βλέπω άλλη ουσιώδη διαφορά.

 

Και το pattern ίδιο είναι, δε βλέπω κάτι διαφορετικό, απλά πιο αχνή εκτύπωση στον μεσαίο.

 

Δε νομίζω ότι είναι μαϊμού.

 

Και οι 3 αμα συγκρίνεις μπρός και πίσω, έχουν διαφορές στην ζωντάνια της εκτύπωσης, αλλά όλα τα ουσιώδη στοιχεία είναι ίδια στο pattern τους και στις ίδιες ακριβώς θέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω παιδιά, δεν ξέρω. Πάντως το Moto X Play που έχω τους αναγνωρίζει όλους σαν turbo charger,και φορτίζει στον ίδιο χρόνο όπως με αυτόν που είναι σίγουρα αυθεντικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα στοιχεια μπορει να ειναι και ψεύτικα...

 

ισως οσοι ειναι made in china να ειναι fake...

 

οι δράκοι μπορεί να είναι πεταλούδες που ίσως μεταλλάχτηκαν από τον Iό του resident evil...

 

Δηλαδή εμένα ο αυθεντικός που ήρθε με το Note 3 και λέει Made In China ίσως να είναι Fake.

 

Ενδιαφέρον και ορθά τεκμηριωμένος συλλογισμός μπορώ να πώ ίσως...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα στοιχεια μπορει οντως ευκολα να ειναι ψευτικα... τοσες μουφιες εχουμε δει...

 

οσο για το "fake", ΙΣΩΣ ειπα, δεν γνωριζω. μπορει για το 2016 να αλλαξαν εργοστασιο, η απλα καποια μοντελα φορτιστων να κατασκευαζονται αλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα στοιχεια μπορει οντως ευκολα να ειναι ψευτικα... τοσες μουφιες εχουμε δει...

 

οσο για το "fake", ΙΣΩΣ ειπα, δεν γνωριζω. μπορει για το 2016 να αλλαξαν εργοστασιο, η απλα καποια μοντελα φορτιστων να κατασκευαζονται αλλου...

 

Το Note1 μου ήταν μοντέλο 2011 και ο (μαύρος) φορτιστής Made In China.

 

Το Note 3 μου, είναι μοντέλο 2013 και ο (λευκός) φορτιστής Made In China.

 

Δε ξέρω τί λες περί 2016...

 

Α παρεπιπτόντως κοίταξα τον φορτιστή του Note 3 μου και η εκτύπωση είναι αχνή όπως στον μεσαίο από τις παραπάνω φωτογραφίες. Δεν έχει το Fast Charging συμβολάκι μόνο (αυτό ήταν στους φορτιστές Note 4 και άνω).

 

Ακόμη δεν έχω δεί κάποιον που έμπρακτα κι αποδεδειγμένα να αποδείξει ότι το eshop πουλάει μαϊμούδες.

Δε νομίζω μια μεγάλη εταιρία να παίξει τόσο εύκολα κορώνα-γράμματα το όνομά της για ένα τόσο αστείο κέρδος (γιατί αστείο κέρδος έχει στους φορτιστές αυτούς).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ο φορτιτστης του s6 ειναι made in Vietnam... θελει και αναλογο καλωδιο? Πηρε ενας φιλος μου την περασμενη βδομαδα και δεν του το φορτιζε καν το κινητο..

(Πληροφοριακα ρωτω διοτι τελικα τον γυρισε πισω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...