Προς το περιεχόμενο

Integral P Series 120GB SSD ~32.34 ευρώ @MyMemory


plpapadopoulos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ξέρουν ακριβώς γιατί τον αγόρασαν (για παλιό ή φθηνό desktop / laptop normal χρήσης με 5400 RPM HDD) όπου MLC / TLC μετράει έλάχιστα ή καθόλου!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καταλαβαινεις οτι mlc / tlc μεταφραζεται στο ποσο θα αντεξει ο δισκος πριν τα παιξει?

Πάντα θεωρητικά βέβαια!

 

P.S: Το laptop που τον έβαλα εγώ πάντως θα τα παίξει σίγουρα πολύ πιο γρήγορα από το δίσκο οπότε είμαι στην κατηγορία 1 του @plpapadopoulos!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαινεις οτι mlc / tlc μεταφραζεται στο ποσο θα αντεξει ο δισκος πριν τα παιξει?

Το οποίο σε κάθε περίπτωση είναι πολύ μετά από το τέλος του υπολογιστή, βάσει της -μη enterprise- χρήσης, που προορίζεται.

www.pcworld.com/article/2856052/grueling-endurance-test-blows-away-ssd-durability-fears.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Integral έκανε εκ νέου ενημέρωση του pdf με τα specs (rev 5) και πλέον αναφέρει ότι είναι TLC. Στην τελευταία σελίδα αναφέρουν και το ιστορικό του hardware, σύμφωνα με το οποίο MLC ήταν όσοι βγήκαν πριν τον Αύγουστο του 2015!

 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Integral έκανε εκ νέου ενημέρωση του pdf με τα specs (rev 5) και πλέον αναφέρει ότι είναι TLC. Στην τελευταία σελίδα αναφέρουν και το ιστορικό του hardware, σύμφωνα με το οποίο MLC ήταν όσοι βγήκαν πριν τον Αύγουστο του 2015!
 

 

βασικα μολις καλυψε τον κωλο της....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα ασχολείσθε?

 

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ...

 

Το θέμα έχει υπερκορεστεί, άκρη δε βγήκε γιατί πολυ απλά κανείς δε θέλησε για 33 ευρώ να τον επιστρέψει.

 

Αυτό που προσωπικά κέρδισα (και όχι μόνο εγώ φαντάζομαι), ήταν η δημιουργία μιας αμφιβολίας για την αξιοπιστία όχι του SSD αλλά της εταιρίας Integral και του μεγαλύτερου distributor της, ονόματι MyMemory που και οι 2 όταν αποκαλύφθηκε το φιάσκο, το έπαιζαν "Αλέκοι".

 

Δε τους τίμησα με αγορά του εν λόγω SSD και δε πρόκειται να δουν και τα λεφτά μου και ποτέ μετά από αυτό.

Έτσι κι αλλίως όταν βγάζουν μνήμες και φλασάκια σε προσφορές, πάντα το Amazon κάνει pricematch, οπότε είναι προφανές το πού θα στραφώ αν δώ κάτι ενδιαφέρον μελλοντικά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ιστορια ο δισκος μια χαρα παιζει σε ενα laptop με dual core και 3 Gb ram

Και εγώ και ένα VAIO 8ετίας το ανέστησα...

Kαι σ΄αυτό: https://www.conrad.de/de/lenovo-g550-notebook-dos-koffer-silber-872926.html είναι ΟΚ+++++....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άτιμη σα κίνηση από την εταιρία ,αλλα η καλύτερη λύση για μένα για να αναστήσω ένα παλιο σύστημα και να το βάλω κάτω από τη τηλεόραση,ο σκληρος ήρθε σε 2 εβδομάδες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ...

 

Το θέμα έχει υπερκορεστεί, άκρη δε βγήκε γιατί πολυ απλά κανείς δε θέλησε για 33 ευρώ να τον επιστρέψει.

 

Αυτό που προσωπικά κέρδισα (και όχι μόνο εγώ φαντάζομαι), ήταν η δημιουργία μιας αμφιβολίας για την αξιοπιστία όχι του SSD αλλά της εταιρίας Integral και του μεγαλύτερου distributor της, ονόματι MyMemory που και οι 2 όταν αποκαλύφθηκε το φιάσκο, το έπαιζαν "Αλέκοι".

 

Δε τους τίμησα με αγορά του εν λόγω SSD και δε πρόκειται να δουν και τα λεφτά μου και ποτέ μετά από αυτό.

Έτσι κι αλλίως όταν βγάζουν μνήμες και φλασάκια σε προσφορές, πάντα το Amazon κάνει pricematch, οπότε είναι προφανές το πού θα στραφώ αν δώ κάτι ενδιαφέρον μελλοντικά.

Tι εννοείς ότι δε βγήκε άκρη γιατί κανείς δε θέλησε να τον επιστρέψει.

Σε επικοινωνία που είχα, μου είπαν αν θέλω να τον στείλω πίσω και θα μου πληρώσουν και τα μεταφορικά, τι άκρη να βγει αν επιστρέψεις τον σκληρό;

Η Ιntegral δε μου απάντησε ποτέ, δείχνοντας ότι λειτούργησε τελείως αντιεπαγγελματικά.

Μια χαρά είναι ο δίσκος για τα λεφτά του (για την αντοχή του θα δείξει ο καιρός), ιδίως αν τον θες για παλιό μηχάνημα αλλά η κοροϊδία είναι κάτι που δυστυχώς δεν είναι μόνο προνόμιο ελληνικών εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...