Προς το περιεχόμενο

Integral P Series 120GB SSD ~32.34 ευρώ @MyMemory


plpapadopoulos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εστω αυτο!

 

τελικα πιστευω εκανα καλη επιλογη (μαξ 40 μπορουσα να δωσω)

 

Αν δε γινόταν το φιάσκο που έγινε, θα σου έλεγα ναι με 1000%.

Μετά το φιάσκο, το μόνο που μπορώ να αποφανθώ είναι "θα δείξει η νεκροψία".

 

Κι αυτό γιατί το λάπτοπ σου είναι ένα σύγχρονο λάπτοπ (budget μεν), αλλά όχι ένα παλιοό π.χ. 6ετίας και βάλε, όπου να πείς ότι εκεί θα ήταν super αγορά ως προς το χαμηλότερο δαπανηθέν ποσό για να το αναστήσεις).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τωρα σοβαρα?

 

οσοι εχετε ενδειξη mlc ανοιξτε τους με φωτο

 

κ επιστολη υπογεγραμμενη απο ολους σε mymemory k integral

 

οτι προτιθεστε να την κοινοποιησετε σε διεθνη φορα

 

επισης μπορειτε να γραψετε στα reviews του amazon οσοι πληρωσατε ετσι νομιζω

 

αυτο ειναι εξαπατηση κ μαλιστα απο τον κατασκευαστη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mymemory ειναι καλλυμενο, καθως δεν ανεφερε πουθενα οτι ειναι mlc ή tlc.

μιλησα μαζι τους και με προτειναν να τον στειλω πισω (δε θα μπω καν στη διαδικασια, κουβεντα να γινεται)

 

η integral ειναι αυτη φταιει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mymemory ειναι καλλυμενο, καθως δεν ανεφερε πουθενα οτι ειναι mlc ή tlc.

μιλησα μαζι τους και με προτειναν να τον στειλω πισω (δε θα μπω καν στη διαδικασια, κουβεντα να γινεται)

 

η integral ειναι αυτη φταιει

 

Κάνεις λάθος μάγκα μου, μια χαρά υπεύθυνοι είναι και αυτοί ως ο μεγαλύτερος retailer της Integral!

 

Το MyMemory επίσης έχει αλλάξει την περιγραφή.

 

Η εταιρία έχει κάνει απάτη, την γνωστοποίησε προφανώς σιωπηλά, αφού ξεσκεπάστηκε μετά τις καταγγελίες, στους κυριότερους distributors της και μαζί όλοι κατεβάσαν τις σελίδες και άλλαξαν την περιγραφή.

 

Λοιπόν από εμένα blackist η εταιρία και 10 ευρώ να μου τον έδιναν, θα τους τον έκανα κλύσμα!

 

Είναι ξεκάθαρη ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ του καταναλωτή, τέλος! Την κοροϊδία δε τη γουστάρω!

 

 

 

 

 

 

@Matrixxx: Ξέρω ότι εγώ πόσταρα το θέμα ως προσφορά και ανακάλυψα την εξαπάτηση του καταναλωτή εκ των υστέρων και κατά τύχη.

Ξέρω επίσης ότι τυπικά είναι προσφορά, αλλά επειδή μιλάμε για περίπτωση εξαπάτησης του καταναλωτή από τον κατασκευαστή, μπορεί να μπεί στον τίτλο "ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ" για να είναι πλήρως ενημερωμένοι όσοι θέλουν ακόμα να αγοράσουν ή θέλουν να αξιοποιήσουν το δικαίωμα της επιστροφής?

 

Δεν μου δίνει το σύστημα πλέον το δικαίωμα να κάν edit το αρχικό πόστ, μπορείς να το αναλάβεις σε παρακαλώ?

 

Επίσης κάνε αν θες edit και την περιγραφή μου, γιατί δε μιλάμε πλέον ούτε για τα νούμερα του πρώτου πόστ, ούτε για MLC μνήμες καν.

 

Δες το και πράξε όπως κρίνεις καλύτερα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to whom it may concern

 

αποστολη σε integral

 

κοινοποιηση σε amazon , mymemory 

 

ενα σοβαρο κειμενο 

 

το οποιο στο τελος θα υπογραφετε με ονοματεπωνυμο ,αριθμο αποδειξης αγορας κ serial number δισκου

 

επισυναψη φωτογραφιες στις οποιες να φαινονται οι tlc μνημες κ τα serial numbers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to whom it may concern

 

αποστολη σε integral

 

κοινοποιηση σε amazon , mymemory 

 

ενα σοβαρο κειμενο 

 

το οποιο στο τελος θα υπογραφετε με ονοματεπωνυμο ,αριθμο αποδειξη αγορας κ serial number δισκου

 

επισυναψη φωτογραφιες στις οποιες να φαινονται οι tlc μνημες κ τα serial numbers

 

Σωστός.

 

Πλέον δεν εξετάζεται η όποια προσφορά, το θέμα έχει πάρει άλλες διαστάσεις.

 

Καλύτερα να έλεγαν TLC εξαρχής να τέλειωνε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to whom it may concern

 

αποστολη σε integral

 

κοινοποιηση σε amazon , mymemory 

 

ενα σοβαρο κειμενο 

 

το οποιο στο τελος θα υπογραφετε με ονοματεπωνυμο ,αριθμο αποδειξη αγορας κ serial number δισκου

 

επισυναψη φωτογραφιες στις οποιες να φαινονται οι tlc μνημες κ τα serial numbers

Eγώ δεν έχω παραλάβει ακόμα (παραγγελία 18/04), θα φύγω σήμερα για 1 εβδομάδα αλλά είμαι μέσα για οποιαδήποτε διαδικασία, η integral δε μου έχει απαντήσει ακόμα σε mail που έστειλα προ 2 ημερών.

Και το λέω ακριβώς γιατί μιλάμε για εξαπάτηση, κατά τ'άλλα μια χαρά θα είναι και αυτός ο δίσκος...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δυστυχως δεν εχω sata3 για να κανω μετρησεις.

πως ανοιγω το δισκο ? :P

 

Με σφυρί... :lol: :lol:

 

 

Επί του θέματος:

 

 

Κάποιος χρήστης παραπάνω ανέφερε ότι είναι κουμπωτό απλά σαν καπάκι.

Οπότε φαντάζομαι με ένα λεπτό κατσαβιδάκι ή prying tool από την κάτω μεριά να ξεκουμπώσει κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αγγλικα μου δεν ειναι κ τα καλυτερα,οποιος θελει τροποποιει βελτιωνει κλπ ,γνωμη μου ειναι οτι κ μονο με την αποστολη θα αποζημιωθειτε χωρις πολλα πολλα

 

To whom it may concern

 

Dear Sirs

 

We recently bought the Integral 120GB P Series 4 SATA III 2.5" SSD Drive from mymemory.com and lots of us payped using our Amazon account, we chose this particular drive due to it's cheap price and the clearly stated at Integral's website, MLC memories used known for their endurance at writes and as result durability over time.

To our surprice and while we were awaiting for our orders to arrive, we noticed that the MLC memories statement was removed from Integral's website and from all retailers websites. Been alarmed by this outcome and when our drives arrived we opened them only to discover that memories been used are TT58G51ARA 15nm TLC from Toshiba although the sticker on the drive itself still states MLC drive (see attached photos).

We strongly protest for this illegal and misleading practice used by the manufacturer and we are willing to use our law rights and anything else at our disposal including inform major retailers and IT world forums.

 

Regards

 

Integral 120GB P Series 4 SATA III 2.5" SSD product page at mymemory.com


 

Integral 120GB P Series 4 SATA III 2.5" SSD manufacturers original specifications we aknowledged during orders


 

Integral 120GB P Series 4 SATA III 2.5" SSD manufacturers altered specifications after we placed orders


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...