Προς το περιεχόμενο

Integral P Series 120GB SSD ~32.34 ευρώ @MyMemory


plpapadopoulos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα παντα εναντι ενος TLC στα 40+ ευρω (βλεπε AData), θα επελεγα αυτον αν ηταν να αναστησω ενα παλιο λαπτοπ.

Για νεο μηχανημα με i3 6100u +8gb ram δε θα τον προτεινες? (Δεν εχω τρελές απαιτησεις, απλα να "τρέχει" καλα/γρήγορα και δεν εχω/ειχα να δαπανησω πανω απο 40 €)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στον σταθερό τον έχω αλλά όπως είπα το σύστημα είναι παλιό. Η μητρική είναι η asus p5e και αν θυμάμαι καλά  είναι sata II .

Μια χαρά μου φαίνονται οι ενδείξεις για SATA2 σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να γίνει η παραγγελία χωρίς balance;

Αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει

Έχω 0€ balance αλλά η κάρτα (debit από πειραιώς) έχει 200€ μέσα.

Προσπάθησα να παραγγείλω 2 κομμάτια, έκανα checkout από paypal και στο τελευταίο βήμα μου πέταξε ότι έγινε ένα σφάλμα,

 

Our Apologies

Sorry, there appears to have been a problem.

Please check your email and PayPal account to confirm if the order has been processed.

 

Και στα 2 δε φαίνεται τίποτα. Η διαδικασία επαναλήφθηκε 3 φορές με την ίδια ακριβώς κατάληξη

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από solution1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετρησεις και controoler info απο τον ενα στημενο integral που ελεγα, χωρις τρελλο πειραγμα, μόνο disabled index, χωρις ενεργο AV και βασικο free optimisation με το ssd tweaker:

 

(Τα εβαλα γιατι βγαζει πολυ μεγαλυτερο σκορ απο του φιλου παραπανω, σε μηχανημα της πλακας, το 14" φορητο Lenovo G40-30 των 169 ευρω προσφορας προ διμηνου).

 

εδιτ > διορθωμενο τεστ

post-82183-0-14255000-1461092108_thumb.png

post-82183-0-28548200-1461092138_thumb.png

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετρησεις και controoler info απο τον ενα στημενο integral που ελεγα, χωρις τρελλο πειραγμα, μόνο disabled index, χωρις ενεργο AV και βασικο free optimisation με το ssd tweaker:

 

https://www.dropbox.com/s/zsljxr1m5v7q1po/as-ssd%20integral%202.png?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/lmfx7ub8jv5r1jj/ssd%20integral%20info2.png?dl=0

 

(Κοιτα να δεις τωρα που δεν βρισκω πως βαζω την εικονα και πρεπει να φυγω εκτος... θα το φτιαξω αργοτερα. Τα εβαλα γιατι βγαζει πολυ μεγαλυτερο σκορ απο του φιλου παραπανω, σε μηχανημα της πλακας, το 14" φορητο Lenovo G40-30 των 169 ευρω προσφορας προ διμηνου. Παλαιοτερη εκδοση as-ssd ομως).

 

 

Του φίλου παραπάνω έχει καλύτερα writes στην πρώτη γραμμή όμως.

 

ΟΚ δεν είναι τρελές επιδόσεις αλλά και πάλι για τα 33 ευρώ που ζητάει θα έλεγα πως είναι ικανοποιητικές.

 

PS: Το G4-30 είναι όντως της πλάκας :D :D :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον παρέλαβα την προηγούμενη Πέμπτη από άλλο θέμα που είχε ανοίξει. Αντικατέστησε έναν παλιό 80αρι Intel και τρέχει win7 x64 στο κύριο pc μου που είναι και κάποιας ηλικίας.(asus p5e και intel q9550). Αν θέλετε πείτε μου πως να ανεβάσω φωτό για να στείλω screen shot. Από ssd-z που κοίταξα πάντως λέει controller phison ps3110-s10-x

 

 

Μετρησεις και controoler info απο τον ενα στημενο integral που ελεγα, χωρις τρελλο πειραγμα, μόνο disabled index, χωρις ενεργο AV και βασικο free optimisation με το ssd tweaker:

 

https://www.dropbox.com/s/zsljxr1m5v7q1po/as-ssd%20integral%202.png?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/lmfx7ub8jv5r1jj/ssd%20integral%20info2.png?dl=0

 

(Κοιτα να δεις τωρα που δεν βρισκω πως βαζω την εικονα και πρεπει να φυγω εκτος... θα το φτιαξω αργοτερα. Τα εβαλα γιατι βγαζει πολυ μεγαλυτερο σκορ απο του φιλου παραπανω, σε μηχανημα της πλακας, το 14" φορητο Lenovo G40-30 των 169 ευρω προσφορας προ διμηνου. Παλαιοτερη εκδοση as-ssd ομως).

 

Μπορει κάποιος απο εσας που τον εχει, να ανοιξει το δισκο και να βγάλει μια φωτογραφια τις μνημες απο κοντα ωστε να φαινεται ο κωδικός τους (αν δεν φαινεται καθαρα στις φωτο γραψτε τον εδώ) ωστε να ξερουμε αν ειναι επωνυμες (micron, toshiba,κλπ) ή ειναι τπτ no name κινεζικες oπως ειχαν καποιοι silicon power, transcend, ocz στο  παρελθον. 

 

Προφανώς μόνο αν δεν υπάρχει κάποιο αυτοκολλητο εγγύησης πάνω στις βιδες ή κάπου αλλου που να εμποδιζει το ανοιγμα του δισκου.

 

 

@xristossl2000 o controller του δισκου σου ειναι σε ide για αυτο εχει χαμηλα νουμερα πέρα απο το sata 2 που σε κοβει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...