Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ON TOPIC: 

 

Επίσης ο άλλος λέει 40-60 FPS είναι χαλια φαντάσου δηλαδή τι ακούμε 

ότι το GTA 5 σε high όλα είναι χαλια 40-60 fps όταν ένας i7 με full load κάρτα τούμπανο πάει 50-70 FPS σε ultra και πάλι όχι maxed out.

Το θέμα είναι οτι δεν εχουμε καταλάβει ποια είναι η γνώμη σου. Μια λες οτι το ματι βλέπει μέχρι 30 fps  και παραθέτεις λινκς που δεν υποστηρίζουν την αποψή σου. Μετά τα γυρίζεις λίγο και λες οτι έχεις 40-60 fps και ακούς γρίνια (απο ποιον ?). Εκτός αυτού γράφεις και με τεράστια γράμματα και είσαι λιγο εκτός θεματος. Αν θες ανοιξε καινούριο θέμα και ανάπτυξε την αποψή σου για τα fps και την ανθρώπινη όραση.

Επίσης ο άλλος λέει 40-60 FPS είναι χαλια φαντάσου δηλαδή τι ακούμε 

 

ότι το GTA 5 σε high όλα είναι χαλια 40-60 fps όταν ένας η7 με full load κάρτα τούμπανο πάει 50-70 FPS σε ultra και πάλι όχι maxed out.

Το θέμα είναι οτι δεν εχουμε καταλάβει ποια είναι η γνώμη σου. Μια λες οτι το ματι βλέπει μέχρι 30 fps  και παραθέτεις λινκς που δεν υποστηρίζουν την αποψή σου. Μετά τα γυρίζεις λίγο και λες οτι έχεις 40-60 fps και ακούς γρίνια (απο ποιον ?). Εκτός αυτού γράφεις και με τεράστια γράμματα και είσαι λιγο εκτός θεματος. Αν θες ανοιξε καινούριο θέμα και ανάπτυξε την αποψή σου για τα fps και την ανθρώπινη όραση.

 

άλλο τι βλέπει το monitor 144hz 288 hz whatever
 
άλλο το ματάκι σου τι βλέπει
 
πάνω από 30 fps δεν έχει θέμα το ματάκι σου , τα βλέπει όλα σχετικά smooth
 
30-60 διάβασα είναι το όριο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που είναι ο μοντ να κάνει δουλειά γιατί μάλλον υπάρχει διάθεση για τρόλλινγκ και παραπληροφόρηση πρωί πρωί.

 

Έγραψα το ίδιο πράγμα για τον ίδιο τύπο σε άλλο topic και εκτός ότι μου έκαναν delete

όλα τα μυνήματά μου στο συγκεκριμένο topic, πήρα και πόντο γιατί λέει προσπάθησα

να υποκαταστήσω (? δεν θυμάμαι ακριβώς το ρήμα) την ομάδα διαχείρησης.

άλλο το ματάκι σου τι βλέπει
 
πάνω από 30 fps δεν έχει θέμα το ματάκι σου , τα βλέπει όλα σχετικά smooth
 
30-60 διάβασα είναι το όριο 

 

 

Εντάξει αδερφέ. Με i3 τα παίζουμε όλα full, πάνω από 30 όλα είναι smooth,

δεν θα αγοράζουμε από skroutz και η 32άρα 1080p είναι το ιδανικό μέγεθος monitor.

 

Μη λέμε τα ίδια κάθε μέρα και σε κάθε νήμα.

 

 

Εδώ το θέμα είναι σχετικό με την αναβάθμιση gpu.

Δεν υπάρχει λόγος να το χαλάμε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν είδες τα video μου, κανε τον κόπο να δεις, υπάρχουν παιδιά που δεν έχουν λεφτά να δώσουν για ακριβά μηχανήματα.

 
30 fps με 40-50 είναι ok για οποιονδήποτε μην γελιόμαστε
 
 
επειδή εσύ έχεις intel τούμπανο δεν μπορούμε όλοι να τα δώσουμε , και έτσι τα παιδιά πάνε και λένε στους γονείς δώσε 1000 euro!!!!

Έγραψα το ίδιο πράγμα για τον ίδιο τύπο σε άλλο topic και εκτός ότι μου έκαναν delete

όλα τα μυνήματά μου στο συγκεκριμένο topic, πήρα και πόντο γιατί λέει προσπάθησα

να υποκαταστήσω (? δεν θυμάμαι ακριβώς το ρήμα) την ομάδα διαχείρησης.


 

Εντάξει αδερφέ. Με i3 τα παίζουμε όλα full, πάνω από 30 όλα είναι smooth,

δεν θα αγοράζουμε από skroutz και η 32άρα 1080p είναι το ιδανικό μέγεθος monitor.

 

Μη λέμε τα ίδια κάθε μέρα και σε κάθε νήμα.

 

 

Εδώ το θέμα είναι σχετικό με την αναβάθμιση gpu.

Δεν υπάρχει λόγος να το χαλάμε.

 

μονο που έχω 960 GTX 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα το ίδιο πράγμα για τον ίδιο τύπο σε άλλο topic και εκτός ότι μου έκαναν delete

όλα τα μυνήματά μου στο συγκεκριμένο topic, πήρα και πόντο γιατί λέει προσπάθησα

να υποκαταστήσω (? δεν θυμάμαι ακριβώς το ρήμα) την ομάδα διαχείρησης.

Εντάξει το να κάνουμε υποδείξεις στους moderators να διαγράφουν μηνύματα άλλων μελών του φόρουμ δεν είναι και οτι καλύτερο. Αλλωστε αυτοί εχουν την αποκλειστική αρμοδιότητα να αποφασίζουν πια μηνύματα θα διαγραφούν και ποια οχι με βάση κάποιους κανόνες βέβαια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άλλα στις δυο τελευταίες σελίδες βρίσκεστε όλοι off topic και του δίνεται πάτημα να γράφει κι άλλα. Kingulas μπορείς να ανοίξεις καινούργιο τοπικ και να τα εξηγήσεις όλα αυτά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικαρια αλλη δουλεια απο το να διαπληκτιζεστε δεν εχετε?? Καλο κουραγιο στον Ailuro...

 

Στο θεμα μας ομως:

Καλήμερα χρονιά πολλά.

Ενδιαφέρομαι για αλλαγή της κάρτας μου.

 

Case THERMALTAKE Commander MS-I Black ATX Mid Tower

PSU Kcas 500w+80w

Motherboard Asus extreme striker ii

CPU Q9550 2.8(3,6 overclock)

RAM Ddr3 8gb corsair xms3

GPU Powercolor 5770 1gb

Monitor/Resolution Lg 23 1920x1080

ΟS Windows 8

Αρχικά το σύστημα δεν προορίζεται να αλλάξει άμεσα εκτός από την κάρτα.Δεν θέλω να ξεφύγω πολύ σε χρήματα (δεν ξέρω ποιο είναι το ποσό για το σύστημα που έχω και το bottleneck που μπορεί να αντιμετωπίσω.)

 

Ευχαριστώ πολύ..

Μπορεις να πας σε gtx 750 ti 2gb

 

http://www.skroutz.gr/s/5040718/MSI-GeForce-GTX750-Ti-2GB-OC-V1-N750Ti-2GD5-OCV1.html

ή

http://www.skroutz.gr/s/4529758/MSI-GeForce-GTX750-Ti-2GB-Twin-Frozr-OC-Gaming-N750Ti-TF-2GD5-OC.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα χρονιά πολλά.

Ενδιαφέρομαι για αλλαγή της κάρτας μου.

 

 Case THERMALTAKE Commander MS-I Black ATX Mid Tower

 PSU  

 Motherboard Asus extreme striker ii

 CPU  Q9550 2.8(3,6 overclock)

 RAM Ddr3 8gb corsair xms3

 GPU Powercolor 5770 1gb

 Monitor/Resolution Lg 23 1920x1080

 ΟS Windows 8

Αρχικά το σύστημα δεν προορίζεται να αλλάξει άμεσα εκτός από την κάρτα.Δεν θέλω να ξεφύγω πολύ σε χρήματα (δεν ξέρω ποιο είναι το ποσό για το σύστημα που έχω και το bottleneck που μπορεί να αντιμετωπίσω.)

 

Ευχαριστώ πολύ..

Καλημερα και χρονια πολλα. Το τροφοδοτικο απο οτι ειδα ειναι τελικα αυτο https://www.skroutz.gr/s/5063649/Aerocool-KCAS-500.html αρα ειναι ψιλο επωνυμο και θα κανει την δουλεια του. Απο καρτες θεωρω οτι μια 750ti στα 120περιπου ευρω ειναι οτι καλυτερο κυριως λογω αναλυσης https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=750ti .

 

Αν παλι απο ολες τις 750ti τελικα αποφασισεις πχ για την Msi των 135ευρω εκει αντε πες οτι αξιζει και η 950 στα 160ευρω λογω διαφορας τιμης.

Καλημέρα παίδες σκέφτομαι να αγοράσω αυτήν: http://www.terrashop.gr/giga-vga-nv-pcie-4gb-gtx970-windforce-3-dp-h-2-dvi.html

να κάνω αναβάθμιση από την 7870 που εχω  στα 270 αλλά το δίλημμα μου είναι πως εχω μαζέψει τα λεφτά αυτά για οθόνη γιατί η οθόνη που έχω είναι αυτή ASUS VW220,VGA και θέλω να ξέρω να πάρω την gtx 970 στα 270 και να μαζέψω μετά για οθόνη η να πάρω οθόνη και να μαζέψω για τις καινούργιες κάρτες που θα βγουν. 

Κάτι τελευταίο με fx8350 και την gtx 970 μου κάνει αυτό το τροφοδοτικό https://www.skroutz.gr/s/2853427/XFX-TS-Series-550W-Bronze.html ?

Αν μιλαγαμε για 370ευρω για την 970 ισως αξιζει να περιμενεις για τις νεες καρτες.Παρολα αυτα η τιμη της 970 οπως ειπα και στο αλλο αντιστοιχο θεμα,για τα τωρινα δεδομενα ειναι αψογη,το τροφοδοτικο σου την σηκωνει ανετοτατα.

Βεβαια μπορεις και να περιμενεις αν θες για τις νεες καρτες, μιας και η 7870 σηκωνει ανετοτατα ολα τα mainstream παιχνιδια αλλα και τα καινουργια.Αρα καθαρα προσωπικη επιλογη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα χρονιά πολλά.

Ενδιαφέρομαι για αλλαγή της κάρτας μου.

 

 Case THERMALTAKE Commander MS-I Black ATX Mid Tower

 PSU  Kcas 500w+80w

 Motherboard Asus extreme striker ii

 CPU  Q9550 2.8(3,6 overclock)

 RAM Ddr3 8gb corsair xms3

 GPU Powercolor 5770 1gb

 Monitor/Resolution Lg 23 1920x1080

 ΟS Windows 8

Αρχικά το σύστημα δεν προορίζεται να αλλάξει άμεσα εκτός από την κάρτα.Δεν θέλω να ξεφύγω πολύ σε χρήματα (δεν ξέρω ποιο είναι το ποσό για το σύστημα που έχω και το bottleneck που μπορεί να αντιμετωπίσω.)

 

Ευχαριστώ πολύ..

κοιτα πλεον με τον q ακομα και με 750τι που πεζει γυρω στα 120ε θα εχεις καποιο bottleneck ..αυτο δε σημαινει

οτι δεν ειναι αναβαθμιση...απλα δεν θα υποστηριζει την καρτα στο μεγιστο...

θα ελεγα να κανεις την κινηση σου αναλογως ποσο καλα σε ενδιαφερει να πεζεις παιχνιδια και τι λεφτα διαθετεις..

το καλυτερο θα ηταν να αναβαθμισεις και τον επεξεργαστη σου πλεον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα πλεον με τον q ακομα και με 750τι που πεζει γυρω στα 120ε θα εχεις καποιο bottleneck ..αυτο δε σημαινει

οτι δεν ειναι αναβαθμιση...απλα δεν θα υποστηριζει την καρτα στο μεγιστο...

θα ελεγα να κανεις την κινηση σου αναλογως ποσο καλα σε ενδιαφερει να πεζεις παιχνιδια και τι λεφτα διαθετεις..

το καλυτερο θα ηταν να αναβαθμισεις και τον επεξεργαστη σου πλεον...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.Δεν με πειράζει το λίγο bottleneck.Αρκεί να πάρω λίγο.Παιχνίδια παίζω κυρίως πιο παλιά strategy άντε και κάνα lol όποτε με ψιλό κάλυπτε και αυτή που έχω.Έλεγα να δοκιμάσω κάνα πιο καινούργιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.Δεν με πειράζει το λίγο bottleneck.Αρκεί να πάρω λίγο.Παιχνίδια παίζω κυρίως πιο παλιά strategy άντε και κάνα lol όποτε με ψιλό κάλυπτε και αυτή που έχω.Έλεγα να δοκιμάσω κάνα πιο καινούργιο.

καλα το lol ακομα και καρτα με τα μισα χρηματα να αγορασες θα το επαιζες στα full δεν υπηρχε θεμα γιαυτο.

 

Απλα απο την στιγμη που η 750ti 2gb κοστιζει πανω κατω τα ιδια με την πιο αδυναμη 750,γιατι οχι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν θα ήταν καλύτερα να περίμενα τις καινούργιες κάρτες αντί να πάρω την gigabyte gtx970 στα 270?

Και να πάρω τώρα μια οθόνη και να αγοράσω μετά κάρτα αφού θα έχουν βγει και οι καινούργιες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν θα ήταν καλύτερα να περίμενα τις καινούργιες κάρτες αντί να πάρω την gigabyte gtx970 στα 270?

Και να πάρω τώρα μια οθόνη και να αγοράσω μετά κάρτα αφού θα έχουν βγει και οι καινούργιες?

αν και σου απαντησαν ηδη στην ερωτηση σου...αν νομιζεις οτι σε περνει απο αποψη χρηματων μπορεις να περιμενεις...

οσο για τη συγκεκριμενη προσωπικα κραταο μικρο καλαθι...πολυ μικρο...

τωρα απο εκει και περα εσυ γνωριζεις καλυτερα τι θες...

τωρα που εριξα μια ματια στην οθονη σου..μαλλον θα ελεγα παρε μια οθονη καλυτερα

γιατι χαμενη θα παει η καρτα ετσι και αλλιως σε αυτες της ιντσες και την αναλυση κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ Ghost007 ο λόγος που ξαναρώτησα είναι της οθόνης που εχω καθαρά 

Για αυτό έλεγα καλύτερα οθόνη πρώτα και μετά να κοιτάξω για κάρτα γιατί και η τωρινή κάρτα

χαμένη πάει (http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814131484)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ Ghost007 ο λόγος που ξαναρώτησα είναι της οθόνης που εχω καθαρά 

Για αυτό έλεγα καλύτερα οθόνη πρώτα και μετά να κοιτάξω για κάρτα γιατί και η τωρινή κάρτα

χαμένη πάει (http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814131484)

μπες εδω αν θες βοηθεια για οθονη...

http://www.insomnia.gr/topic/574589-%CE%B2%CE%BF%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82/page-197

εγω απλα θα ελεγα αν σε περνει απο χωρο παρε ενα 27αρι να ευχαριστηθεις παιχνιδι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω παρακολουθηση το νήμα που εστειλες με τις οθόνες και για την HP Pavilion 27xw 

προορίζονταν τα χρήματα άπλα είδα χθες την τιμή της gtx 970 στα 270 και είπα να την πάρω και μετά το καλοκαίρι οθόνη

Το ξανασκεφτηκα μετά και λέω θα κάνω το αντίθετο να δούμε και τι λένε οι καινούργιες κάρτες και είπα να ξαναζητησω την άποψη σας. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...