Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο displayport σίγουρα την υποστηρίζει και κατά 90% πρέπει να την υποστηρίζει και στο hdmi αλλά περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος άλλος για σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι  4κ ταινία (μακάρι να παίζει  και  ενα  προ 4κ) θέλω  και  να  διχνει  4κ  ανάλυση  γιατί  με χαλάει  το  full hd  σε browsing  κτλ αν  γνωρίζεται  μεσώ  hdmi αν  υποστηρίζει  θα  με  βοηθούσε   πολύ  δεν  με νοιάζει  το  display port  αφού   δεν  έχει  η τηλεόραση μου   


επίσης  θα  ήθελα  να  ρωτήσω  αν  έχει  κανονικά  ρύθμιση  της οθόνης  επιλογές  κλιμάκωσης οθόνης   κτλ το   crimson  driver   επειδή  έχω συνηθιση   το amd  catalyst  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μου πεταει το εξης καθε φορα που παω να τρεξω το arkham knight >> 

 

Επισης και οταν βαζω το cod black ops 3 με πεταει συνεχως, λετε να φταιει η καρτα γραφικων που εχω ακομα την onboard της υπογραφης μου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μου πεταει το εξης καθε φορα που παω να τρεξω το arkham knight >> 

 

Επισης και οταν βαζω το cod black ops 3 με πεταει συνεχως, λετε να φταιει η καρτα γραφικων που εχω ακομα την onboard της υπογραφης μου??

 

΄Εχει έστω και την παραμικρή σχέση το παραπάνω με την θεματολογία της ενότητας εδώ; ΄Ανοιξε σε παρακαλώ μια ξεχωριστή ενότητα για το πρόβλημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα  θα  παω  στην  r7 260x    λιγο  χειροτερη απο  την 6870  που  εχω  αλλα  την  βρηκα  σε  καλη   τιμη  και  λογικα  απο  οτι  λειι  θα  πεζει εστω  4κ  browsing  και  καμια  ταινια  εσεις  τι λετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα  θα  παω  στην  r7 260x    λιγο  χειροτερη απο  την 6870  που  εχω  αλλα  την  βρηκα  σε  καλη   τιμη  και  λογικα  απο  οτι  λειι  θα  πεζει εστω  4κ  browsing  και  καμια  ταινια  εσεις  τι λετε ?

Αν ειναι να δώσεις τόσα λεφτά για 260Χ δες σε μεταχειρό. Χίλιες φορές περισσότερες επιλογές και καλύτερες θα βρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 270 και η 260Χ έχουν HDMI 1.4a που σημαίνει οτι υποστηρίζουν 4Κ ανάλυση στα 30Hz (ή 24p / 30p). Για ταινίες θα είσαι εντάξει. Εδώ αναφέρει τις διαφορές σε σχέση με το HDMI 2.0 http://www.trustedreviews.com/opinions/hdmi-2-0-vs-1-4

Σε κάθε περίπτωση εγώ θα έλεγα να πάς καλύτερα για την 270 αν η διαφορά στην τιμή δεν είναι μεγάλη.

 

Αν ειναι να δώσεις τόσα λεφτά για 260Χ δες σε μεταχειρό. Χίλιες φορές περισσότερες επιλογές και καλύτερες θα βρεις

Προφανώς σε μεταχειρισμένες θα αναφέρεται ο φίλος (δεν ανέφερε πουθενά τίποτα για 180 ευρώ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σκεφτομαι να αλλαξω την καρτα γραφικων μου αλλα το ιδιο σκεφτομαι και για την οθονη μου. Το συστημα μου ειναι το εξης

 

CPU : i5 5675C

Mobo : Asus Z97-P

RAM: 8GB Corsair Vengeance 1600

GPU: ATI R9 270 2GB

Monitor : BenQ 21' 

PSU: OCZ 600W

 

Τωρα ή θα αλλαξω οθονη ή καρτα γραφικων για να παω σε μια 4GB και πιο ειδικα την R9 380 4GB.

 

Τι λέτε?

Επισης να πω οτι βρισκομαι Αγγλια οποτε θα γινει απο εδω η αγορα.

 

Ευχαριστω για οποιαδηποτε προταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα θα έλεγα να αλλάξεις τώρα την οθόνη και να περιμένεις για την νέα γενιά καρτών που θα βγεί το καλοκαίρι. Αν θες ρώτα και στην ενότητα για τις οθόνες Link.png Site: ΟΘΟΝΕΣ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 270 και η 260Χ έχουν HDMI 1.4a που σημαίνει οτι υποστηρίζουν 4Κ ανάλυση στα 30Hz (ή 24p / 30p). Για ταινίες θα είσαι εντάξει. Εδώ αναφέρει τις διαφορές σε σχέση με το HDMI 2.0 http://www.trustedreviews.com/opinions/hdmi-2-0-vs-1-4

Σε κάθε περίπτωση εγώ θα έλεγα να πάς καλύτερα για την 270 αν η διαφορά στην τιμή δεν είναι μεγάλη.

 

Προφανώς σε μεταχειρισμένες θα αναφέρεται ο φίλος (δεν ανέφερε πουθενά τίποτα για 180 ευρώ)

Οχι απλα λεω οτι καινουργια κανει 186€ στο σκρουτζ 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο  λεφτα  δεν  εδωσα      παραπανω  εδωσα  την  6870  πηρα  την  260χ  ξερω  οτι  ειναι  καλυτερη  απο  6870  ελαφρος αλλα  εχει  4κ  και  ειναι   εντυποσιακο  στο  προ  το  γυρναω 1080 αλλα  αφου  δεν εδωσα  λεφτα  κομπλε  αυτο  με  τα  30  χερτζ  γινεται τα  τα  αυξισω με  ακριβοτερω καλωδιο  η  τοσα  χερτζ  συνιθος  ειναι  το  4κ???   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο  λεφτα  δεν  εδωσα      παραπανω  εδωσα  την  6870  πηρα  την  260χ  ξερω  οτι  ειναι  καλυτερη  απο  6870  ελαφρος αλλα  εχει  4κ  και  ειναι   εντυποσιακο  στο  προ  το  γυρναω 1080 αλλα  αφου  δεν εδωσα  λεφτα  κομπλε  αυτο  με  τα  30  χερτζ  γινεται τα  τα  αυξισω με  ακριβοτερω καλωδιο  η  τοσα  χερτζ  συνιθος  ειναι  το  4κ???

 

Το 4κ με συνδεση HDMI ακομα δεν υποστηριζει παραπανω απο 30hz.Δεν ειναι θεμα ουτε της καρτας ουτε της οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...