Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικως οποιο μοντελο της 730 και να δεις τα ιδια χαλια ειναι.Πες μας τι παιχνιδια θελει να παιζει ο φιλος σου για να σου πουμε τι καρτα θελει.Εγω προτεινω να παει η σε μτχ 650ti η σε gtx 750.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Στο σύστημα της υπογραφής μου θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών γιατί ξεκίνησα να παίζω The Division. Η παρών κάρτα (gtx 570) έχει βγει στην σύνταξη και μου παίζει το παιχνίδι στα low.

η οθόνη είναι 21 ιντσων 1680χ1050.

το ποσό που διαθέτω είναι 150 ευρώ. έχω σταμπάρει την gtx 950 2gb υλοποίηση gigabyte.
υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα?
ίσως κάποια δυνατότερη κάρτα μεταχειρισμένη που να πωλείται σε αυτό το ποσό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Στο σύστημα της υπογραφής μου θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών γιατί ξεκίνησα να παίζω The Division. Η παρών κάρτα (gtx 570) έχει βγει στην σύνταξη και μου παίζει το παιχνίδι στα low.

 

η οθόνη είναι 21 ιντσων 1680χ1050.

 

το ποσό που διαθέτω είναι 150 ευρώ. έχω σταμπάρει την gtx 950 2gb υλοποίηση gigabyte.

υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα?

ίσως κάποια δυνατότερη κάρτα μεταχειρισμένη που να πωλείται σε αυτό το ποσό?

 

Για μένα κοίτα σε 7970 μτχ...είναι και δυνατότερη και με 3gb vram.Απο τροφοδοτικό είσαι οκ για μένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα κοίτα σε 7970 μτχ...είναι και δυνατότερη και με 3gb vram.Απο τροφοδοτικό είσαι οκ για μένα.

ευχαριστώ για την απάντηση.. με ανησυχεί το γεγονός ότι είναι μια κάρτα του 12. βέβαια το μόνο που με απασχολεί είναι τα fps στο εν λόγω παιχνίδι.. θα ψάξω σε κανενα youtube να δω πως ανταποκρίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές οι προτάσεις, αλλά μήπως να μας έλεγε και τι είναι το υπόλοιπο σύστημα; Δεν τα κάνει όλα μόνη της η κάρτα γραφικών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Στο σύστημα της υπογραφής μου θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών γιατί ξεκίνησα να παίζω The Division. Η παρών κάρτα (gtx 570) έχει βγει στην σύνταξη και μου παίζει το παιχνίδι στα low.

 

η οθόνη είναι 21 ιντσων 1680χ1050.

 

το ποσό που διαθέτω είναι 150 ευρώ. έχω σταμπάρει την gtx 950 2gb υλοποίηση gigabyte.

υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα?

ίσως κάποια δυνατότερη κάρτα μεταχειρισμένη που να πωλείται σε αυτό το ποσό?

παρε μια 950 αλλα με διπλο ανεμιστηρα τα μονα ειναι βραστηρια...

μεταχειρισμενη στα 150 λιγο χλωμο καλυτερη... στα 170-80 πεζει να βρεις καμια 960

και εδω που τα λεμε προτιμοτερο κιολας να ζοριστεις λιγο και να βρεις καμια 960 με 4 γιγα να κανεις δουλεια...

τα υπολοιπα ειναι "χαμενα λεφτα" απο την αποψη της ραμ και μονο...παρολο που δε πεζεις σε 1080π ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Στο σύστημα της υπογραφής μου θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών γιατί ξεκίνησα να παίζω The Division. Η παρών κάρτα (gtx 570) έχει βγει στην σύνταξη και μου παίζει το παιχνίδι στα low.

 

η οθόνη είναι 21 ιντσων 1680χ1050.

 

το ποσό που διαθέτω είναι 150 ευρώ. έχω σταμπάρει την gtx 950 2gb υλοποίηση gigabyte.

υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα?

ίσως κάποια δυνατότερη κάρτα μεταχειρισμένη που να πωλείται σε αυτό το ποσό?

Για μεταχειρησμένη έχεις επιλογές.Απλά αν είναι να πάς σε 7970 ή 770(αν και δύσκολο) δές να έχουν εγγύηση.

Απο 960 δεν βλέπω κάτι κάτω απο 180 σε αγγελίες και 950 δεν έχω δει κάν.

Εγώ μια Vapor X 280X την είχα δώσει 150 με εγγύηση.

 

280Χ δίνει το παιδί εδώ στα 160 αλλά δεν ξέρω αν έχει εγγύηση ρώτα τον . http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/661846-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%B9-xfx-r9-280x-3gb/

Καλές οι προτάσεις, αλλά μήπως να μας έλεγε και τι είναι το υπόλοιπο σύστημα; Δεν τα κάνει όλα μόνη της η κάρτα γραφικών...

το έχει στην υπογραφή του αν μιλάμε για το ίδιο άτομο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μεταχειρησμένη έχεις επιλογές.Απλά αν είναι να πάς σε 7970 ή 770(αν και δύσκολο) δές να έχουν εγγύηση.

Απο 960 δεν βλέπω κάτι κάτω απο 180 σε αγγελίες και 950 δεν έχω δει κάν.

Εγώ μια Vapor X 280X την είχα δώσει 150 με εγγύηση.

 

280Χ δίνει το παιδί εδώ στα 160 αλλά δεν ξέρω αν έχει εγγύηση ρώτα τον . http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/661846-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%B9-xfx-r9-280x-3gb/

το έχει στην υπογραφή του αν μιλάμε για το ίδιο άτομο

Και πως την παλεύει με 570 σε αυτό το rig...Αλλαγή χτες! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως την παλεύει με 570 σε αυτό το rig...Αλλαγή χτες! :P

χαχα...ε κάνα wow έπαιζα πρόπερσυ δεν είχα απαιτησεις... μεχρι προχθες που με ψησανε να δοκιμασω division.. ευχαριστώ για τις συμβουλές τις έχω λάβει όλες υπόψιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα...ε κάνα wow έπαιζα πρόπερσυ δεν είχα απαιτησεις... μεχρι προχθες που με ψησανε να δοκιμασω division.. ευχαριστώ για τις συμβουλές τις έχω λάβει όλες υπόψιν.

ιδικα γιαυτο σου λεω να πας σε 4γιγα ραμ και οχι σε 2 ...

αλλα εκτος αυτου πλεον τα δυο δεν εχουν κανενα μελλον...

"οχι οτι δε πεζεις και με τα δυο ...ετσι "

απλα αφου θα δωσεις που θα δωσεις καποια λεφτα ..κοιτα να δωσεις κατι της παραπανω

να παρεις κατι που θα εισαι κομπλε και για το μελλον και γενικοτερα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/amd-athlon-ii-x4-640-30ghz-quad-core-box-p-PER.559593

http://www.e-shop.gr/gigabyte-ga-970a-ud3-retail-p-PER.526916

8 ραμ

απο cpu ειμαι οκ?

ποια καρτα μου προτεινετε? στα 90 ευρω μαξ

για call of duty,far cry 4,,hitman και οτι αλλο βγει σε medium ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/amd-athlon-ii-x4-640-30ghz-quad-core-box-p-PER.559593

http://www.e-shop.gr/gigabyte-ga-970a-ud3-retail-p-PER.526916

8 ραμ

απο cpu ειμαι οκ?

ποια καρτα μου προτεινετε? στα 90 ευρω μαξ

για call of duty,far cry 4,,hitman και οτι αλλο βγει σε medium ρυθμισεις

σε αυτα τα λεφτα δε προτινω καμια καινουργια καρτα ...καλυτερα μια μεταχειρισμενη...

αλλιως μπορεις με κανα 110-120 να παρεις καινουργια 750τι ...

που ακομα και αυτη γενικα δεν την προτινω καν πλεον για καινουργια ...αλλα τεσπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτα τα λεφτα δε προτινω καμια καινουργια καρτα ...καλυτερα μια μεταχειρισμενη...

αλλιως μπορεις με κανα 110-120 να παρεις καινουργια 750τι ...

που ακομα και αυτη γενικα δεν την προτινω καν πλεον για καινουργια ...αλλα τεσπα....

αυτες δεν ειναι καλες?http://www.skroutz.gr/comparelists/55?compare=5213556%2C4034992%2C4392607%2C5610652

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα μια 650τι μεταχειρισμενη με κανα 50αρι παρα κατι τετοιες η κατι 730 κλπ ....

αυτες μονο για pacman ειναι...

αν και γενικοτερα οπως ειπα ιδικα για τα παιχνιδια που αναφερεις για να πεις οτι πεζεις

θες τουλαχιστον μια 750τι με 2γιγα ραμ προτιμοτερο στη χειροτερη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μεταχειρισμενες δεν πολύ ενδιαφέρομαι γιατί δεν ξέρω τη χρήση έχει κάνει ο άλλος, άμα είναι έμπιστος

Και εκατό ευρώ είναι πολλά δεν μπορώ να τα διαθέσω ίσα ίσα για αυτά τα παιχνίδια τα οποία μου έχουν δώσει

Και έχω βαρεθεί να παίζω τα ίδια κάθε φορά

 

Από cpu είμαι οκ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...