Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.skroutz.gr/s/9526846/MSI-GeForce-GTX1060-6GB-GTX-1060-GAMING-X-6G.html

 

αξιζει της msi? επισης υπαρχε σε αλλο αξιοπηστο καταστημα πιο φτηνη?

 

τελος, θα κανει bottleneck με ASUS P6TD DELUXE + i7-920 2.66ghz?

 

ευχαριστω , καλο βραδι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια αυτη μπορω να τη παρω? Δε ξερω πως να παρω απο εξωτερικο .ειμαι και διαθετειμενος να δωσω 20 ευρω εξτρα σε οποιον μπορει να παραγγειλει(απελπισμενος)

https://www.amazon.de/Gainward-GTX980TI-NVIDIA-Grafikkarte-Display/dp/B00YPGSWHI/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1472582737&sr=1-2&keywords=gtx+980+ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια αυτη μπορω να τη παρω? Δε ξερω πως να παρω απο εξωτερικο .ειμαι και διαθετειμενος να δωσω 20 ευρω εξτρα σε οποιον μπορει να παραγγειλει(απελπισμενος)

https://www.amazon.de/Gainward-GTX980TI-NVIDIA-Grafikkarte-Display/dp/B00YPGSWHI/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1472582737&sr=1-2&keywords=gtx+980+ti

 

Μην παρεις FE καρτα θα απελπιστεις ακομα περισσοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια αυτη μπορω να τη παρω? Δε ξερω πως να παρω απο εξωτερικο .ειμαι και διαθετειμενος να δωσω 20 ευρω εξτρα σε οποιον μπορει να παραγγειλει(απελπισμενος)

https://www.amazon.de/Gainward-GTX980TI-NVIDIA-Grafikkarte-Display/dp/B00YPGSWHI/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1472582737&sr=1-2&keywords=gtx+980+ti

Δεν ειναι διαθεσιμη και δε νομιζω να τη φερουν. Οπου εχω ρωτησει λιγο πολύ 980Τι οτι εχουν. Οποτε πρεπει να πετυχεις προσφορα οπως αυτη της προηγουμενης βδομαδας.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/9526846/MSI-GeForce-GTX1060-6GB-GTX-1060-GAMING-X-6G.html

 

αξιζει της msi? επισης υπαρχε σε αλλο αξιοπηστο καταστημα πιο φτηνη?

 

τελος, θα κανει bottleneck με ASUS P6TD DELUXE + i7-920 2.66ghz?

 

ευχαριστω , καλο βραδι!!

Σε κάποια παιχνίδια είναι λογικό να έχεις κάποιο bottleneck , μην περιμένεις αποδοση όπως με έναν i7/i5 skylake. Αλλά από την άλλη δεν είναι και για πέταμα , με ένα OC στα 3.6 ghz μπορεί να ανταπεξέλθει.

Τωρα για την υλοποίηση της MSI που αναφέρεις είναι καλή αλλά τα 390€ είναι πολλά για μια 1060....

Όπως ειδες μερικοί προσπαθούν να "τσιμπίσουν" μια 980 ti και με λιγότερα χρήματα από εξωτερικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ για το οληκληρομενο ποστ σου.ακουω διαφορα για της υπολοποιησεις και δεν ξερω ποια να διαλεξω.παντως αυτην που σας εγραψα εγω την g1 θα την παρει ενα φιλαρακι μου..ισως να ειναι καλυτερη για 4κ gaming μιας και αγορασε καινουργια 50αρα τηλεοραση!!

 

4K ανάλυση και rx 480 δεν πάνε παρέα....θα πρέπει να κοιτάξεις σε μεγαλύτερη κλάσης gpu!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν θέλω μια "δοηθια" έχω μια 390 και την έχω bali σε πούλημα και είμαι σε δίλημμα να παο σε 1070 η σε μια 980ti η να περιμένω αν βγάλουνε την 490 ? πεζό σε ανάλυση 1440 στα 144hz αλλα η οθόνη έχει μέσα FREESYNC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ο υπερχρονισμός, στις όποιες περιπτώσεις είναι όντως επιτυχημένος, βοηθάει, αλλά δεν αλλάζεις τάξη μεγέθους. Ο FX παραμένει FX... H καλύτερη vga που μπορείς να βάλεις, χωρίς να την κρατάει πίσω ο FX, είναι μια 380X (και εκεί, για αυστηρά και αρκετά κλοκαρισμένο FX). Οποιανδήποτε και αν καταλήξεις να πάρεις, οι υλοποιήσεις Sapphire Nitro είναι ίσως η καλύτερη επιλογή σε AMD VGA.

δλδ θα εχω προβλημα αμα αγορασω μια rx 480?θα μπουκωνει ο επεξεργαστης?

4K ανάλυση και rx 480 δεν πάνε παρέα....θα πρέπει να κοιτάξεις σε μεγαλύτερη κλάσης gpu!

ποια καρτα θα μπορουσε να αγορασει το φιλαρακι μου στα ιδια λεφτα και να εχει καλες επιδοσεις σε 4κ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ειμαι αναμεσα σε αυτην zotac gtx 980 ti amp extreme και στην asus strix gtx 1070 oc edition ποια απο τις 2 λετε

Καλυτερα 1070/8gb oc.Εχει καλυτερη υποστηριξη dx12 και αρα καλητερη αποδωση σε games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ θα εχω προβλημα αμα αγορασω μια rx 480?θα μπουκωνει ο επεξεργαστης?

ποια καρτα θα μπορουσε να αγορασει το φιλαρακι μου στα ιδια λεφτα και να εχει καλες επιδοσεις σε 4κ?

Το πόσο θα σε κρατάει πίσω ο επεξεργαστής εξαρτάται από το παιχνίδι. Το ίδιο ισχύει και με τον φίλο παραπάνω που έχει i7 920 και θέλει να αγοράσει μια gtx 1060. Ακόμα και με OC δεν μπορείς να εξαλείψεις το bottleneck αλλά δεν νομίζω να είναι σε τέτοιο βαθμό που να είναι απαγορευτικό να πας σε μια RX 480. Μπορείς αν θες να κοιτάξεις και σε μια rx 470 αν η διαφορά στην τιμή είναι σημαντική.

 

Όσο αφορά το φιλαράκι σου δεν υπάρχει κάρτα που να έχει καλές επιδόσεις σε 4Κ σε αυτή την τιμή. Αν βρεί  gtx 980ti σε προσφορά 350-400€ είναι ότι καλύτερο μπορεί να πάρει. Αν θέλει πραγματικά καλές επιδόσεις σε 4K πρέπει να ανεβάσει το budget αρκετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ θα εχω προβλημα αμα αγορασω μια rx 480?θα μπουκωνει ο επεξεργαστης?

 

ποια καρτα θα μπορουσε να αγορασει το φιλαρακι μου στα ιδια λεφτα και να εχει καλες επιδοσεις σε 4κ?

Για το πρώτο ερώτημα, συνήθως ναι.

 

Για το δεύτερο, στα ίδια λεφτά προφανώς καμία. Τουλαχιστον 980ti/1070.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ποια καρτα θα μπορουσε να αγορασει το φιλαρακι μου στα ιδια λεφτα και να εχει καλες επιδοσεις σε 4κ?

 

Για 4k και στα ίδια λεφτά μόνο καμία 980ti από εξωτερικό ή μτχ σε αγγελία αν βρεί ο φίλος σου....αλλά γενικά για αξιοπρεπές 4Κ χρειάζεται αρκετή ιπποδύναμη sli gtx1070 / sli gtx 980ti / sli gtx 1080 / titan x pascal !

 

 

καλησπερα ειμαι αναμεσα σε αυτην zotac gtx 980 ti amp extreme και στην asus strix gtx 1070 oc edition ποια απο τις 2 λετε

 

Όποια βρίσκεις φτηνότερα για μένα...εκτός αν ασχολείσαι με επιπλέον oc της gpu τότε το deal είναι η 980ti για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 4k και στα ίδια λεφτά μόνο καμία 980ti από εξωτερικό ή μτχ σε αγγελία αν βρεί ο φίλος σου....αλλά γενικά για αξιοπρεπές 4Κ χρειάζεται αρκετή ιπποδύναμη sli gtx1070 / sli gtx 980ti / sli gtx 1080 / titan x pascal !

 

 

 

Όποια βρίσκεις φτηνότερα για μένα...εκτός αν ασχολείσαι με επιπλέον oc της gpu τότε το deal είναι η 980ti για μένα.

ειναι οντως η καλυτερη υπολποιηση σε 980 ti η zotac? και σε επιδοσεις πρεπει να ειναι λιγο καλυτερη απο 1070

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...