Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην παρεα.

 

Επαιζα σε 1080p tv και πηρα προσφατα  4K tv οποτε σκεφτομαι να αναβαθμισω την καρτα γραφικων για να την αξιοποιησω.

 

Για 4k ομως πρεπει να παω σε gtx1080 τουλαχιστον..θα με καλυψει ομως κ αυτη για 4k gaming η να μεινω στα 1080p και οταν καποτε πεσει η ti σε πιο φυσιολογικες τιμες να παω εκει?

 

Η γενικα να περιμενω σε καινουρια γεννια οταν κυκλοφορησουν

Επεξ/σία από timeg6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται χωρις budget. Μεχρι 300 κοιτας 1060 6gb 580 8gb

και μεχρι 230 3gb και 4gb αντιστοιχα.

οκ άλλα ας πούμε ότι εγώ σε 1-2 χρόνια αλλάζω σύστημα και θέλω να πάρω μια κάρτα που θα αντέξει και στο άλλο σύστημα κάποιο χρόνο μπορεί το σύστημα που έχω τώρα να σηκώσει και 1080 ας πούμε η θα έχω bottleneck αφού θα δώσω πολλά καλύτερα να δώσω παραπάνω για να το έχω και σε next build

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ άλλα ας πούμε ότι εγώ σε 1-2 χρόνια αλλάζω σύστημα και θέλω να πάρω μια κάρτα που θα αντέξει και στο άλλο σύστημα κάποιο χρόνο μπορεί το σύστημα που έχω τώρα να σηκώσει και 1080 ας πούμε η θα έχω bottleneck αφού θα δώσω πολλά καλύτερα να δώσω παραπάνω για να το έχω και σε next build

 

Πάρε την 6άρα 1060 άν έχει κάποιος διαφορετική άποψη θα σου πεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα gaming pc πιστεύω ότι η αγορά κάρτας γραφικών συχνότερη από την αγορά του υπόλοιπου συστήματος!

γιατί?

Απλά γιατί οι γενιές των επεξεργαστών μας ορίζουν όλο το σύστημα εκτός από την κάρτα γραφικών που έχουν δικό παράλληλο σύμπαν με τις γενιές που παρουσιάζονται.

 

ένας καλό σύστημα κρατάει 5-6 χρόνια και ενδιάμεσα στην 3ετία περίπου αλλάζουμε την vga που συνήθως θέλει αλλαγή στα μέσα της ζωής του υπόλοιπου συστήματος. Φυσικά στο καινούριο σύστημα μπορούμε να βάλουμε την κάρτα γραφικών του παλιού συστήματος αν ακόμη είναι αρκετή για τα γούστα μας. Μιλάω για τους "σοβαρούς" gamers που έχουν απαιτήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσό ανώτερη είναι η 960 της 1050ti?

Και πότε κυκλοφόρησε (η 960)?

Μπερδεύτηκα λίγο να είμαι ειλικρινής...

Τι μου προτείνετε για να παίζω battlefield 4 σε ultra....?

Είχα καταλήξει να πάρω την 1060 6gb αλλά δεν μαζεύοντε τα ρημάδια τα ευρώ ...

Υπόλοιπο σύστημα μου: επεξεργαστής i5 2500k, ram 16gb, οθόνη 24" 1080.....

Baget 150€ άντε 180€ αν χρειαστεί...

 

 

Πήγαινε στην πιο φθηνή 1060 3gb στα 200 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

970 φυσικά και ακόμη καλύτερα αν είναι κοντά στα λεφτά καινούρια 1060/3.

970 με εγγύηση τουλάχιστον 6 μήνες 180ευρώ

χωρίς εγγυηση 20-30ευρώ κάτω αν είναι σίγουρα απροβληματιστη

αλλιώς με 210-220 1060/3GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το σύστημα της υπογραφής ψάχνομαι πολύ καιρό να περάσω σε 480/580 λόγω freesync monitor από την τίμια 780 που έχω τώρα.

 

Για τα παιχνίδια που παίζω (κυρίως Pro, Witcher 3, GTA V) δεν έχω δει κανένα πρόβλημα καθότι τα παίζω όλα στο φουλ.

 

Πιστεύετε αξίζει η αλλαγή αν δώσω την 780 στα 150 και βάλω άλλα 100 για μια 580;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το σύστημα της υπογραφής ψάχνομαι πολύ καιρό να περάσω σε 480/580 λόγω freesync monitor από την τίμια 780 που έχω τώρα.

 

Για τα παιχνίδια που παίζω (κυρίως Pro, Witcher 3, GTA V) δεν έχω δει κανένα πρόβλημα καθότι τα παίζω όλα στο φουλ.

 

Πιστεύετε αξίζει η αλλαγή αν δώσω την 780 στα 150 και βάλω άλλα 100 για μια 580;;;

 

Απο 'μένα όχι μέχρι να πέσουν οι 580 σε λογικά πλαίσια. Εννοείται 8άρα.

Δεν είσαι χωρίς κάρτα για να πείς οτι βιάζεσαι μια χαρά κάρτα έχεις οπότε κάνε υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες..

 

έχω στην κατοχή μ την συγκεκριμένη τηλεόραση https://www.skroutz.gr/s/12180284/Sony-KD-55XE7005.html και θα ηθελα να παιξω το GTA V σε 2Κ με ULTRA γραφικα σταθερα σε 60FPS !!!!

 

Ερωτημα: 1)GTX 1060 6G

                 2)GTX 1070 8G

                 3)GTX 1070 TI

                 4)GTX 1080 

 

???????? SOS SOS SOS ???????? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...