Προς το περιεχόμενο

GIGABYTE 4GB GTX970 Windforce 270,99€ [ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ]


soik85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να έχεις ένα κανάλι επικοινωνίας Public ανοιχτό ως εταιρία και να απαντάς στους πελάτες απαιτεί αρχίδια και είναι στα Must όλων των εταιριών που έχουν στοιχειώδη  customer experience αίσθηση.

 

τα Social Media είναι δύναμη πλέον και τα βλέπει κόσμος, η δυσφήμηση είναι ένα όπλο του πελάτη που εάν γίνεται υπό σωστές προϋποθέσεις φέρνει αποτελέσματα. (κοινώς λειτουργεί ως κράχτης που κόβει πελατεία) .

 

Πελατεία = λεφτά 

Λεφτά = Παγκόσμια γλώσσα που την μιλάνε και αυτοί στο Δαφνί και δε χωρά μαγκιές και πουστ****κια .

Εάν εμείς οι ίδιοι οι πελάτες δεν κάνουμε κάτι , ενώ μπορούμε... ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για αρχη οσοι κανατε παραγγελια ριχτε αρνητικες στο skroutz.ακομα και καποιος να πηρε 20 κομματια οπως λεει και να εκτελεσαν ακομα 4-5 παραγγελιες σιγουρα καποιος θα ηταν απο το φορουμ αφου πρωτα εδω γινονται αντιληπτες οι προσφορες.θα το λεγε αν παρελαβε κανεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγώ από την αρχή τα έλεγα, αλλα με βρίζατε  
 
κρίμα γιατί ήταν όντως πολύ η πρόσφορα, ήταν KRAXTIS η τιμή απλά.
 
εγώ θα τους έκανα μήνυση

 

Ενημερωτικά ... το παράβολο μήνυσης ΚΟΣΤΙΖΕΙ 100€

 

Επίσης καλό είναι να αναφέρετε ... και να αναφέρεται ...

ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΖΑΡΙΑ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΜΙΑ 970

λέγοντάς τους ότι "αφού έχει καινούργια 270€ , πρέπει να δώσεις τη μτχ στα 200€ το πολύ".

 

Κανείς δεν θα παραδεχτεί τώρα, ότι στηρίχθηκε στην απάτη ενός μαγαζιού που έχει μόνο τα ντουβάρια του.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΗΡΕ , ΟΥΤΕ ΜΙΑ 970 ΣΤΑ 270€.

ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να βαλεις μια ψευτικη προσφορα στο σκρουτζ ομως? Χαζος δεν ειναι κανενας, εαν το καταστημα την εβαλε επιτηδες τοτε ηξερε τι θα ακολουθησει -κακες κριτικες κλπ-. Εαν εκανε λαθος στη τιμη τοτε απλα εκανε λαθος στη τιμη, δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει το ολο θεμα.

 

Ολοι οσοι παραγγειλατε και δε πηρατε, απλα θελατε μια καρτα παμφθηνα, το οτι δεν εκατσε δεν σημαινει οτι το καταστημα το εκανε επιτηδες και ουτε εσεις χασατε κατι.

 

Προσωπικα ουτε που ασχοληθηκα, και 200 να εκανε δεν θα την επαιρνα γιατι ειναι πολλα τα λεφτα για καρτα γραφικων που δε χρειαζομαι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απαραδεκτο ειναι οτι για 5 ημερες το αφησαν ενεργο ενω θα μπορουσαν να το απενεργοποιησουν!

Σιγουρα θα τους ερχοταν ειδοποιηση για πολλαπλες αγορες (εχω eshop και το γνωριζω) στο ιδιο προιον.

Παρολαυτα το αφησαν γνωριζοντας οτι δεν θα μπορουσαν να καλυψουν τη ζητηση.

Περισσοτερο ζημια εκαναν στο προφιλ τους εκουσια/ακουσια απο την αδιαφορια τους παρα το <κερδος>απο τους λογ/μους μαιλ που μαζεψαν.

Αφηνω ασχολιαστο τη μαζικη αγορα 20 καρτων απο εναν πελατη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να βαλεις μια ψευτικη προσφορα στο σκρουτζ ομως? Χαζος δεν ειναι κανενας, 

 

μην βαζεις το χερι στην φωτια....

Το περίεργο είναι ότι ρισκαραν έτσι να χαλάσουν τη βαθμολογία τους στο σκρούτζ, που δεν ήταν καθόλου άσχημη

 

για να βαθμολογησεις στο skroutz.gr πρεπει να εχεις κανει αγορα νομιζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι απλό, τα τυπάκια όντως παίζει να στείλουν σε μερικούς.

 

 Άμα ρίχνατε μια ματιά προς Γερμανία μεριά εκείνη τη μέρα ήταν 2-3 μαγαζιά που είχαν την κάρτα από 249 εώς 270 ανάλογα το κατάστημα. Μάλιστα το ένα εκ των 3ων το είχε νόμιζω μέχρι Μ.Σάββατο €249. Ε το είδαν οι τύποι του καταστήματος εδώ και τσίμπησαν μερικές κάρτες. Οι Γερμανοί πλεον την ανέβασαν την τιμή, ξεστόκαραν όσες ήθελαν και πίσω στην νορμαλ γι αυτούς τιμή.

 

Είχα ρίξει και γω παραγγελία, δεν έχω λάβει ακόμα κάποιο άκυρο. Θα την ακυρώσω μόνος μου μιας και θα περιμένω για τις νέες AMD.

Επίσης για δικούς μου λόγους σε τεχνολογικά προϊόντα πάνω από 100 ευρώ προτιμώ εξωτερικό ( amazon κλπ ).

 

 

post-376588-0-76116900-1462386546_thumb.jpg

 

post-376588-0-59532600-1462386446_thumb.jpg

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι οντως ειχαν λιγες καρτες για προσφορα δεν καθεσαι και λες στον αλλο που του εχεις ριξει ακυρο αυτο

 

 

Κάλεσα το κατάστημα σχετικά με την παραγγελία και η δικαιολογία για την ακύρωση ήταν η εξάντληση του στόκ. 

Δεδομένου οτι δεν ζούμε στο 1972, το στοκ τηρείται ηλεκτρονικά και αυτόματα ανανεώνεται και στο skroutz.gr. 

 

Ο υπεύθυνος με ενημέρωσε οτι για την παρεξήγηση φταίνε οι Γερμανοί που τηρούν ανελαστική στάση σε σχέση με τα σφάλματα τους.

Παρ'όλα αυτά ρώτησα πώς γίνεται αφού εξαντλήθηκε το απόθεμα να ξαναέβγαλε προς πώληση την ίδια ακριβώς κάρτα στα +100 ευρώ και μου είπε οτι η κάρτα που ξαναβγήκε προς πώληση, δεν είναι προϊόν προσφοράς.

Ρώτησα αν η επιχειρηση τιμά τις παραγγελίες ανεξαρτήτως λάθους και δεν έλαβα κάποια απάντηση. Μου είπε επίσης οτι κάποιος παρείγγειλε 20 κάρτες την Παρασκευή και τις έλαβε και οτι είχε άλλες 4-5 παραγγελίες που πέρασαν και ολοκληρώθηκαν. 

 

Όλα αυτά δεν βγάζουν κάποιο ιδιαίτερο νόημα αλλα έχω την εντύπωση οτι ως εταιρεία είναι υποχρεωμένη να τηρεί τις δεσμεύσεις που θέτει μέσω διαφήμισης. Η μή τήρηση θεωρείται ψευδής διαφήμιση και διώκεται στο σημείο που η εταιρεία είναι αναγκασμένη να τιμήσει την διαφήμισή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

μην σκατε για μερικα μαγαζια που σας ακυρωνουν γιατι αν θελετε , υπαρχουν εναλλακτικες διαδρομες....πχ.

για οσους χρειαζονται καρτα γραφικων και μπορουν να αγορασουν απο γερμανια.....

GeForce GTX 970 Hybrid Gaming, 4096 MB GDDR5

329€ - 50€ + mailboxde(~20€)=300€ περιπου στην πορτα σας

εδω 403+

http://www.skroutz.gr/s/8312210/EVGA-GeForce-GTX970-4GB-Hybrid-04G-P4-1976-KR.html

 

 

για να δω πιο μαγαζι θα εχει αυτον τον προμηθευτη...χαχαχα

 

 

970-hybrid-thermals.png

underworld-1-4-ultiman4j7r.jpg970-hybrid-power-draw.png

 

sorry for the offtopic :ph34r:

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι ο τύπος που γκρινιάζει αν δεν του "κάτσει" η Χ προσφορά/λάθος, και έχω φάει αρκετά άκυρα απο παραγγελίες χωρίς να στραβώσω(εκτός απο μια του eshop), αλλα όταν μιλάς στο τηλέφωνο μαζί τους την ώρα που κάνεις την παραγγελία και σου λένε οτι η τιμή ισχύει, εξηγώντας σου και τους λόγους που η τιμή είναι αυτή που είναι (προσφορά απο Γερμανία, προϊόν EOL κτλ), και μετά σου λένε ένα σωρό @@ιες, ε νιώθεις κάπως.

Άφησα και την πρώτη μου αρνητική στο Skroutz αλλα δεν ξέρω αν θα φανεί μιας και δεν έγινε η αγορά ποτέ.

Τέλος πάντων, πάμε για άλλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να βαλεις μια ψευτικη προσφορα στο σκρουτζ ομως? Χαζος δεν ειναι κανενας, εαν το καταστημα την εβαλε επιτηδες τοτε ηξερε τι θα ακολουθησει -κακες κριτικες κλπ-. Εαν εκανε λαθος στη τιμη τοτε απλα εκανε λαθος στη τιμη, δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει το ολο θεμα.

 

Ολοι οσοι παραγγειλατε και δε πηρατε, απλα θελατε μια καρτα παμφθηνα, το οτι δεν εκατσε δεν σημαινει οτι το καταστημα το εκανε επιτηδες και ουτε εσεις χασατε κατι.

 

Προσωπικα ουτε που ασχοληθηκα, και 200 να εκανε δεν θα την επαιρνα γιατι ειναι πολλα τα λεφτα για καρτα γραφικων που δε χρειαζομαι.

To καταστημα σε συνεχη email επιβεβαίωσε την τιμη και οτι περιμενε αποθεμα. Και οχι ουτελαθος στην τιμη εκανε ουτε καταλαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα καταστηματα βαζουν προιοντα κραχτες που στο τελος ΔΕΝ μπορουν να παραδωσουν.

 

Καποια πιστευω πως πραγματικα τα εχουν σε αυτη την τιμη αλλα οταν το καταστημα αυτο εχει 2000ε στην ακρη και σκασουν 30 παραγγελιες τοτε δεν παιζει να βρει τα υπολοιπα χρηματα για να κανει αυτη την παραγγελια. Η επομενη λυση ειναι να βαλει 10 παραγγελιες πχ, να περασει ενα 15θημερο, να τις παραδωσει και μετα τα 2500ε που θα εχει να χωσει αλλες 10+ παραγγελιες και ουτω καθεξης.

 

Δεν ειναι ο σωστος τροπος αυτος αλλα 99% των "αποθηκων" στο σκρουτζ (γιατι καταστηματα δεν τα λες) αυτο κανουν.

 

Βεβαια εδω δεν ξερω αν ειχαν καν τιμη η αν ηθελαν απλα να βαλουν και αλλα email απο πελατες στην βαση δεδομενων τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...