Προς το περιεχόμενο

GIGABYTE 4GB GTX970 Windforce 270,99€ [ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ]


soik85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Γερμανια το Πασχα πρεπει να ηταν 2 εβδομαδες πριν νομιζω, δεν υπαρχει περιπτωση να μην ενημερωσαν για το στοκ τουλαχιστον 5 ημερες τωρα.

Θα μου πεις, ειναι βαρια στο στομαχι τα κρεατικα του δικου μας Πασχα, εεε, οσο να 'ναι χρειαζονται 2 ημερες εδω να χωνευτουν, που να μπει κανεις να τσεκαρει τα email των παραγγελιων και των προμηθευτων σε τετοια κατασταση :P

 

Κλασσικη συλλογη εν δυναμει "καλων" πελατων που θελουν να ξοδεψουν 270 € για καρτα γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάλεσα το κατάστημα σχετικά με την παραγγελία και η δικαιολογία για την ακύρωση ήταν η εξάντληση του στόκ. 

Δεδομένου οτι δεν ζούμε στο 1972, το στοκ τηρείται ηλεκτρονικά και αυτόματα ανανεώνεται και στο skroutz.gr. 

 

Ο υπεύθυνος με ενημέρωσε οτι για την παρεξήγηση φταίνε οι Γερμανοί που τηρούν ανελαστική στάση σε σχέση με τα σφάλματα τους.

Παρ'όλα αυτά ρώτησα πώς γίνεται αφού εξαντλήθηκε το απόθεμα να ξαναέβγαλε προς πώληση την ίδια ακριβώς κάρτα στα +100 ευρώ και μου είπε οτι η κάρτα που ξαναβγήκε προς πώληση, δεν είναι προϊόν προσφοράς.

Ρώτησα αν η επιχειρηση τιμά τις παραγγελίες ανεξαρτήτως λάθους και δεν έλαβα κάποια απάντηση. Μου είπε επίσης οτι κάποιος παρείγγειλε 20 κάρτες την Παρασκευή και τις έλαβε και οτι είχε άλλες 4-5 παραγγελίες που πέρασαν και ολοκληρώθηκαν. 

 

Όλα αυτά δεν βγάζουν κάποιο ιδιαίτερο νόημα αλλα έχω την εντύπωση οτι ως εταιρεία είναι υποχρεωμένη να τηρεί τις δεσμεύσεις που θέτει μέσω διαφήμισης. Η μή τήρηση θεωρείται ψευδής διαφήμιση και διώκεται στο σημείο που η εταιρεία είναι αναγκασμένη να τιμήσει την διαφήμισή της.

Aυτο και αν είναι βλακια και ψέμα ταυτόχρονα. Όλα τα μεγάλα ηλεκτρονικά καταστήματα όταν έχουν τέτοια καλή προσφορά πάντα μα πάντα βάζουν limitation {περιορισμό} ανά πελάτη έτσι ώστε να είναι όλοι ικανοποιημενοι. Απλα ήθελαν να πουν μια παπαρια και την είπαν για να καλύψουν την απάτη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οσους λενε τα ιδια τοτε να γραψετε πως ΔΕΝ εγραφε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ διαθεσιμοτητα στο σαιτ τους.

 

Στην τελικη καντε παραπονα στην προστασια καταναλωτη, εκεινοι δεν παιζει να τους πιστεψουν πως οπως ολοι εκαναν το ιδιο λαθος παρασκευατικα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οσους λενε τα ιδια τοτε να γραψετε πως ΔΕΝ εγραφε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ διαθεσιμοτητα στο σαιτ τους.

 

Στην τελικη καντε παραπονα στην προστασια καταναλωτη, εκεινοι δεν παιζει να τους πιστεψουν πως οπως ολοι εκαναν το ιδιο λαθος παρασκευατικα :)

Κάποιος δεν θα έχει πάρει ένα screenshot να τους μπει το αυγό στον κ..ο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα φυσικα καταστήματα παντός αν η τιμή στην ταμπέλα είναι διαφορετική απο την τιμή που το χρέωσαν είναι 1000 ευρώ πρόστιμο το κάθε προιόν. Λογικά και ηλεκτρονικά κάτι θα ισχύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εδώ δεν πρόκειται για κάτι τέτοιο. Το μαγαζάκι υποστηρίζει ότι υπήρχε προσφορά εώς εξάντλησης των αποθεμάτων, κάτι όμως που αποσαφήνισε εκ των υστέρων ως απάντηση στις αρνητικές αξιολογήσεις.

 Τουλάχιστον πήρε τις αρνητικές του!

Προσωπικά δεν παρήγγειλα διότι μύριζε "to good to be true"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους ξενερωσαν, λιγο υπομονη, προβλεπεται δραστικη μειωση τιμων στα υπαρχοντα μοντελα της nvidia μετα τις 27/Μαιου!

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/nvidia/%CE%BD%CE%AD%CE%B1-nvidia-geforce-gtx-1080-%CF%84%CE%B1%CF%87%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CF%8C-gtx-9-r11676

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-nvidia-unveils-gtx-1080-and-gtx-1070

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρήγγειλα και εγώ τη κάρτα από  αυτό το "κατάστημα" στις 30/4. Στις 4/5 μου ήρθε αυτό το μέιλ.
 

"Δυστυχώς το παραπάνω προϊόν είναι εκτός αποθέματος . Η παραγγελία σας ακυρώνεται . Στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση. Με εκτίμηση, Για την Terra Shop Hellas"

Και είπα να τους στείλω τις σκέψεις μου σε μορφή μέιλ μιας και δεν το έχω με το μπλα μπλα στο τηλέφωνο.

 

Καλημέρα,

Στο site σας έγραφε ότι το προϊόν είναι εκτός αποθέματος αλλά θα υπάρχει σε 8-10(?) μέρες. Το να βάζετε μία τόσο χαμηλή τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα καταστήματα (η παραγγελία να ολοκληρώνεται κανονικά μέσω του site σας) και μετά απλά να στέλνετε ένα mail ακυρώνοντας τη είναι αν μη τι άλλο αντιεπαγγελματικό και απαράδεκτο. Υπήρξαν άτομα που αγόρασαν τη κάρτα αυτή στη τιμή που είχατε (270€) ή απλά ήταν απάτη για να μπούμε στη διαδικασία της εγγραφής στο site σας και παραγγελίας;   

 

Μία παρόμοια κάρτα είναι η συγκεκριμένη http://www.terrashop.gr/giga-vga-nv-pcie-4gb-gtx970-oc-h-3xdp-2xdvi.html η οποία είναι και αυτή εκτός stock. Εάν τη παραγγείλω θα μου ακυρωθεί και αυτή; Δεν νομίζω. Από ότι φαίνεται το πρόβλημα δεν ήταν η διαθεσιμότητα της κάρτας αλλά η παραπλανητική τιμή που είχατε ως κατάστημα εξού και η ακύρωση της παραγγελίας.

 

 

Εννοείτε οτι δεν απάντησαν ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...