Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, overpower είπε

Δεν πιστευω να "πεθανει". Ειναι αρκετα καλο, και περα απο αυτο το bug που εχω που παιζει να μην σχετιζεται με το παιχνιδι, ειναι bug free imo.

Δεν εχω τσεκαρει αυτες τις ρυθμισεις βεβαια

Δεν διαφωνώ. Αλλά κι αυτό που έγραψε ο @saxos55 είναι απολύτως σωστό. Η ρουλέτα των servers έχει κουράσει και δείχνει έλλειψη σεβασμού απέναντι στην player base.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, DEADLAZARUS said:

Δεν διαφωνώ. Αλλά κι αυτό που έγραψε ο @saxos55 είναι απολύτως σωστό. Η ρουλέτα των servers έχει κουράσει και δείχνει έλλειψη σεβασμού απέναντι στην player base.

Δεδομένου ότι υπάρχουν ελάχιστοι Private servers, όσο πιό γρήγορα ξεκουμπιστείτε από το BF1, τόσο λιγότερη χασούρα για τη DICE/EA. Αυτή τη στιγμή έχουν πάγια κόστη για να συντηρούν τους servers και να παίζετε, χωρίς να δίνετε κάποια επιπλέον χρήματα, αφού δεν υπάρχουν DLCs ή πωλήσεις (εκτός από ελάχιστες).

Επίσης, με το V να πλησιάζει, θέλουν να διώξουν τον κόσμο από το παλιό για να έχει κίνητρο να αγοράσει το καινούριο. Η πρακτική αυτή, φέρνει καλά αποτελέσματα και ελάχιστοι θα είναι αυτοί που θα φύγουν εντελώς από το προϊόν, αντίθετα περισσότεροι θα βαρεθούν και θα μεταβούν στο επόμενο με την ελπίδα να είναι καλύτερο. Στη χειρότερη θα είναι πιό "φρέσκο".

Δεν είναι τυχαίο που servers στα BF3/BF4/BFH υπάρχουν ακόμα και είναι γεμάτοι κι απροβλημάτιστοι. Είναι όλοι ιδιωτικοί και εισπράττουν, άρα δεν έχουν λόγο να τους μποϋκοτάρουν.

Επεξ/σία από Zaytsev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/10/2018 στις 10:24 ΜΜ, Πέτρος είπε

Σχετικά με τον (άθλιο) ήχο (συγκεκριμένα το surround/positional) του παιγνιδιού, θέλω να ρωτήσω:

Έχω τα HyperX 7.1, με ενσωματωμένη υποτίθεταικάρτα ήχου κλπ.

Πέρα από τη ρύθμιση surround στο παιγνίδι, τί άλλο χρειάζεται?

Χρειάζεται να πατήσω στο σχετικό κουμπί στο χειριστήριο του headset?

Επιπλέον, χρειάζεται να ενεργοποιήσω στις ρυθμίσεις των Windows την επιλογή για surround στα ακουστικά?

Όλα αυτά? Κάποια από αυτά? Τί έχετε δοκιμάσει?

Αν θα έπρεπε να δώσουμε μόνο ένα βραβείο στο συγκεκριμένο παιχνίδι σίγουρα τις περισσότερες πιθανότητες θα είχε στον τομέα του ήχου. Έχει γίνει τρομερή δουλειά. 

Έχω κανονικό 5.1 σύστημα στον υπολογιστή μου με ξεχωριστή κάρτα ήχου (αρκετά ακριβή θα έλεγα) αλλά τα fps παίζονται με ακουστικά.

Παρόλα αυτά έχω παίξει λίγες στιγμές χωρίς ακουστικά για να απολαύσω τον ήχο 5.1 στο bf1 και σε ενημερώνω ότι είναι άκρος εντυπωσιακός. 

 

Επιλέγεις από τα properties του παιχνιδιού surround και από τα properties της κάρτας ήχου στα windows τον αριθμό των καναλιών που μπορει να υποστηρίξει το περιφερειακό σου, 5.1 / 7.1 κτλ. 

 

Τώρα τι πρέπει να πατήσεις στα ακουστικά σου δεν μπορώ να το γνωρίζω, κάτι τέτοιο πρέπει να το ξέρεις εσύ που τα έχεις. 

 

Τέλος προσωπική μου άποψη και χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν είναι ότι τα ακουστικά είναι για stereo ακρόαση, όλα τα υπόλοιπα περί 5.1 κτλ σε ακουστικά είναι μουφες και πεταμένα λεφτά. 

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις περιφερειακό ήχο σε ακουστικά. 

Επεξ/σία από panoskatos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα προσβολής.

Ίσα ίσα ψάχνω να βγάλω άκρη.

Πάντως, και με τα απλά 5.1 ηχεία που έχω, δεν είναι και πολύ καλύτερη η κατάσταση, τουλάχιστον σε σχέση με το 4, όπου η διαφορά ήταν εμφανής.

Τί να πω...θα τα γυρίσω σε stereo, τουλάχιστον να μην γίνεται αυτό το μπάχαλο-μπέρδεμα των ήχων (ειδικά όσων είναι σε δωμάτια κλπ που είναι δίπλα μου, κάτω μου, μέσα σε βουνά κλπ...εκεί είναι δράμα με τα ακουστικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον έχει μείνει εδώ στο θέμα..

Spoiler

Στο συγκεκριμένο (βίντεο) έπρεπε να βάλω στον τίτλο και το chat reaction ;)

Τελευταίο βίντεο για τη σειρά

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εχουνε κανει τα παλικαρια με τους server? Συνδέομαι σημερα να παιξω λιγο multiplayer και ημουν ολη την ωρα 60 fps αλλα σε καποιες φασεις ειχα ενα πολυ περιεργο input lag σαν να "εσπαγαν" τα frames, λες και ειχα 30-40 fps και για αρκετη ωρα χωρις να εχει πεσει ουτε ενα frame και με 55-60 ping συν οτι εχω vdsl 50αρα, δε μπορουσα να σημαδεψω με αποτελεσμα να μου σπασουν τα νευρα και να το απεγκαταστήσω.

Μπορειτε να μου πειτε πρωτον αν το εχει κανει σε καποιον αλλον και δευτερον αν ναι ποση τεχνη θελει για να καταφερουν κατι τετοιο οι τυπαδες?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελευταίο βίντεο (διαφορετικό από τ' άλλα 😉 ελπίζω να αρέσει) και από μένα για το BF1. Ήταν ένα okay παιχνίδι, με πολλά προβλήματα αλλά πρόσφερε καλές στιγμές.

Υ.Γ Κάπου υπάρχει και ο @saxos55 μέσα στο βίντεο

Spoiler

Το βίντεο θα μπορούσε να ονομαστεί και "Light AT Grenade" 😁

 

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...