Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά, θα συνεχίσω με το 1. Σποραδικά, όχι καθημερινά. Έχω κι άλλα παιχνίδια να παίξω. Αν, βέβαια, νεκρώσουν τα παιχνίδια από τώρα, uninstall και thx 4 the memories.

Αν το v διορθωθεί, ίσως το τιμήσω σε κάνα χρόνο. Αν όχι, delete από τη wishlist. Αν, τώρα, το βελτιώσουν τόσο πολύ άμεσα, ε, θα το σκεφτώ σοβαρά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και χτες ήταν η επέτειος των 100 χρόνων από την λήξη του 'Α ΠΠ
1914-1918

46127908_2188443728035223_11055460396470

Αυτό είναι το τάγμα των Cameron Highlanders πριν την έναρξη και μετά το τέλος του Α' Παγκοσμίου Πολέμου.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

24 Ιουλίου 1918. Αξιωματικοί της 62ης Διεύθυνσης του Βρετανικού Στρατού με Γάλλους  αξιωματικούς στο Bois de Reims κατά τη διάρκεια της μάχης του Tardenois.

7WfYKVG.jpg

Πηγή: http://pastincolor.blogspot.gr/

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε αυτό το παιγνίδι...

xaxaxa.png.2ce74d4b35dfc6f23c7a31cada3adace.png

Χάσαμε κάπου 1000-560.

Το γίδι που είχε το τραίνο, ήταν παρκαρισμένο δίπλα στο πλοίο, και απλά έριχνε όλμους...καταπάνω μας.

Ο άλλος με το τανκ, απλά καθόταν στο Α και το έπαιζε sniper.

Ναι, γίνεται abuse του κερατά το votekick, αλλά και η εναλλακτική είναι άθλια.

Για Moderation, ούτε για αστείο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Σε αυτό το παιγνίδι...

xaxaxa.png.2ce74d4b35dfc6f23c7a31cada3adace.png

Χάσαμε κάπου 1000-560.

Το γίδι που είχε το τραίνο, ήταν παρκαρισμένο δίπλα στο πλοίο, και απλά έριχνε όλμους...καταπάνω μας.

Ο άλλος με το τανκ, απλά καθόταν στο Α και το έπαιζε sniper.

Ναι, γίνεται abuse του κερατά το votekick, αλλά και η εναλλακτική είναι άθλια.

Για Moderation, ούτε για αστείο.

Χθες, άντεξα να παίξω 5 παιχνίδια. Μου φάνηκε ότι ψιλοάδειασαν οι servers, οι περισσότεροι δε παίκτες ήταν νεούδια. 

Όχι ότι είμαι καλύτερός τους, αλλά όταν βλέπω νεκρούς συμπαίκτες, θα πάω για το res. 

Τέλος πάντων, το παιχνίδι, μάλλον, πάει για απεγκατάσταση. Ελάχιστο ενδιαφέρον μού προκαλεί πια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα server είναι, κυρίως.

Μια χαρά βρίσκεις 100+ lvl γεμάτους, τις περισσότερες φορές.

Σίγουρα έχουν μειωθεί οι server συνολικά.

Στο παραπάνω, πάντως, τα προηγούμενα 3 παιγνίδια τα είχαμε 2-1, με <50 tickets το καθένα διαφορά, αλλά στο συγκεκριμένο έφυγαν οι περισσότεροι ή άλλαξαν μεριά και έγινε το "κακό".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, όχι.

Είναι τόσα πολλοί με όλα αυτά τα DLC και έχω αφιερώσει (αναλογικά) τόσο λίγο χρόνο στο παιγνίδι που δεν...

Τους "γαλλικούς" δε, σχεδόν δεν τους ξέρω (και ούτε έχω κάποια ιδιαίτερη όρεξη να τους μάθω, όσο τους έχω δει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιζω το παιχνιδι εδω και 2-3 μηνες σιγουρα 3 ωρες την μερα και ακομα βλεπω καινουργια maps .

Δεν ξερω καν ποσα ειναι αλλα πρεπει να ειναι παρα πολλα . Εχει αρκετους νεους παιχτες οι οποιοι δεν με ενοχλουν ( οπως και καμπεριδες- καβατζες) αφου ειναι λογικο σε 32v32 να υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι παιχτες . Κανεις σε κανενα BF δεν πρεπει να κυνηγαει το K/D ratio σε ακραιο βαθμο γιατι αλλιως το μονο που θα καταφερει ειναι να γκρινιαζει που παιζει με νεους και καμπεριδες και να παρατησει το παιχνιδι ( για αυτο εχεις και ενα CoD , cs go σαν competitive game ).

το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι δεν εχω παρεα να παιζω (δεν ξερω κανενα ελληνικο  forum- community  ή καποιον ελληνα να παιζουμε)

το παιχνιδι αυτο το λατρευω . Γινεται ***, εχει full ενταση , ολα ολα ολα μου φαινονται αψογα για 32v32 game. 
Για τους σερβερ δεν εχω να πω κατι  με 10.000 παιχτες καθε μεσημεροαπογευμα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και προτιμώ τα παιχνίδια στρατηγικής, ξεκίνησα το BF1 πριν κανα μήνα με αφορμή τις τιμές κοψοχρονιά που είχε, με 10 ευρώ αγόραζες το game μαζί με τα expansions.
Φοβερό το game. Γραφικά, ήχος, ατμόσφαιρα τα σπάνε.

Αγόρασα Headset και καινούργιο mousepad μόνο και μόνο για το BF1
Με στεναχωρεί λίγο που εκτός από operations kai conquest δε βρισκεις servers για τα υπόλοιπα  modes τα οποία θα ήθελα πολυ να τα δοκιμάσω.
Aλλά και τα operations είναι πολύ δυνατά.
Προσωπικά δε δίνω τόσο μεγάλη σημασία στο K/D δεν είμαι άλλωστε και τόσο καλός, όσο στο να πηγαίνω για σημαίες.
Μακάρι να έχει κόσμο για κανα χρόνο ακόμη ωστε να το ζήσω όλο το παιχνίδι και μετά να κάνω τη μετάβαση στο BFV που θα έχει στρώσει μέχρι τότε λογικά.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2018 στις 9:50 ΠΜ, DEADLAZARUS είπε

Προσωπικά, θα συνεχίσω με το 1. Σποραδικά, όχι καθημερινά. Έχω κι άλλα παιχνίδια να παίξω. Αν, βέβαια, νεκρώσουν τα παιχνίδια από τώρα, uninstall και thx 4 the memories.

Αν το v διορθωθεί, ίσως το τιμήσω σε κάνα χρόνο. Αν όχι, delete από τη wishlist. Αν, τώρα, το βελτιώσουν τόσο πολύ άμεσα, ε, θα το σκεφτώ σοβαρά. 

μια απο τα (γ)ιδια 

BF4  60hz classic mode  πολυ δυσκολο να παιξω πλεον,  ειδικα  οταν με πιανουν  πρωινες  ταβλες και θελω να παιξω  8-10:30  πριν φυγω για δουλεια,  δεν βρισκω  populated server  ουτε με αιτηση. 

επιανε και ενα σωρο gb  στον ssd οποτε  εφαγε uninstall με το που βγηκε  ο αξιος διαδοχος ( λεγε με WW3 )  και οσο θα προχωραει η αναπτυξη στο WW3 τοσο λιγοτερες θα ειναι και οι πιθανοτητες να το ξανακατεβασω στο μελλον.

BF1 δεν εχω τις τρελες ωρες ( νομιζω lvl25 το εχω αφησει ? ) αλλα εχω  γραψει 100 φορες εδω μεσα τους λογους για τους οποιο το θεωρω "γιαλαντζι BF" σχεδον οσο γιαλαντζι ητανε το bad κοπανοι  που δεν ειχε ουτε  prone ουτε 64 παικτες ουτε τιποτα. 

παρολαυτα επειδη  εχω συνδρομη στο access basic (  basic να  ειναι οι ωρες τους ) μεχρι και τον Μαρτιο υπολογιζω οτι θα παιξω μερικους γυρους ακομα, πιο πολυ απο περιεργεια για να δω πως τα παει απο gpu usage ο βεγκος 56 που πηρα εν μεσω black friday απο τον πλεσιο αλλα και να  τσεκαρω το περιεχομενο των dlc που χαρισανε  προσφατα, μιας και δεν υπηρχε περιπτωση να πληρωσω ουτε  μισο ευρω για τα expansion ποσο μαλλον 30 και 50 για  προβium pass (  μπεεεεεε :P )  

πλεον  εχω 10λεπτα 30mbps HEVC  buffer στο instant replay  του amd relive, ( στην ram κιολας, οχι γραψε σβησε 2gb  συνεχεια πανω  στον δισκο ... ) οποτε αμα κατσει τπτ "τρελο" θα το ανεβασω εδω με την πρωτη ευκαιρια,  stay tuned :)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...