Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λέω να δω τo Planet of the Apes του 1968. Λόγω που είναι πολύ παλιά βλέπεται ή θα μου φανεί κάπως; Απο παλιές ταινίες έχω δει το πρώτο Αλιεν και για την εποχή της ήταν κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να δω τo Planet of the Apes του 1968. Λόγω που είναι πολύ παλιά βλέπεται ή θα μου φανεί κάπως; Απο παλιές ταινίες έχω δει το πρώτο Αλιεν και για την εποχή της ήταν κορυφή.

Εξαιρετικό να το δεις κλασεις ανώτερα από αρκετές σημερινές sci-fi ταινίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λέω να δω τo Planet of the Apes του 1968. Λόγω που είναι πολύ παλιά βλέπεται ή θα μου φανεί κάπως; Απο παλιές ταινίες έχω δει το πρώτο Αλιεν και για την εποχή της ήταν κορυφή.

 

Κάθε φορά που βλέπω το Planet of the Apes του 1968, εντυπωσιάζομαι με το πόσο πολύ με κρατάει η ταινία. Και κάθε φορά σκέφτομαι, δεν ξέρω αν θα έχω όρεξη να την ξαναδώ, και κάθε φορά που τελειώνει επιστρέφω στην αρχική μου εντύπωση ότι ήταν πολύ καλή.

 

Για το Alien, δεν ξέρω τι σημαίνει για την εποχή της, καθώς εγώ και σήμερα τι θεωρώ από τις κορυφαίες του είδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@heybro

@manuel

 

Τελικά την ειδα , δεν εχω τι να πω. Άφωνος πραγματικά. Φοβερή ατμόσφαιρα όντως βάζει τα γυαλιά σε πολλές σημερινές ταινίες του είδους. Πολλά διδάγματα τόσο σε επίπεδο σκηνοθεσίας αφήγησης αλλά και σε νοήματα περί ανθρωπότητας κλπ. Και μη ξεχνάμε τα μέσα που ειχαν τοτε. Το αποτέλεσμα φοβερό. Οι χαρακτήρες των πιθήκων παρόλο που φορούσαν στολή δεν έδειχναν ψεύτικοι ή αφύσικοι. Δε το περίμενα.

Αν δε κανω λαθος έχουν βγει και αλλες 3 ταινίες που ακολουθούν την ιστορία του Τέιλορ και της Nova , στο τι απέγιναν ;

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@heybro

@manuel

 

Τελικά την ειδα , δεν εχω τι να πω. Αφονος πραγματικά. Φοβερή ατμόσφαιρα όντως βάζει τα γυαλιά σε πολλές σημερινές ταινίες του είδους. Πολλά διδάγματα τόσο σε επίπεδο σκηνοθεσίας αφήγησης αλλά και σε νοήματα περί ανθρωπότητας κλπ. Και μη ξεχνάμε τα μέσα που ειχαν τοτε. Το αποτέλεσμα φοβερό. Οι χαρακτήρες των πιθήκων παρόλο που φορούσαν στολή δεν έδειχναν ψεύτικοι ή αφύσικοι. Δε το περίμενα.

Αν δε κανω λαθος έχουν βγει και αλλες 3 ταινίες που ακολουθούν την ιστορία του Τέιλορ και της Nova , στο τι απέγιναν ;

Χαιρομε που την απόλαυσες είναι όντως κορυφαία. Έχουν βγει ακόμα 4 συνέχειες. Να τις δεις όλες. Μπορεί να μην φτάνουν την πρώτη αλλά βλέπονται πολύ εύκολα και εξηγούν πολλά για την πρώτη ταινία και πως φτάσαμε να κυβερνανε οι πίθηκοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη! Με την προυποθεση φυσικα οτι σου αρεσει το sci-fi και το time travel.

 

Ωραια, θα την ξεκινησω. Να ξαναδω την ταινια για να θυμηθω η δεν εχει σχεση ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, θα την ξεκινησω. Να ξαναδω την ταινια για να θυμηθω η δεν εχει σχεση ?

Αν θες δες και την ταινία. Αλλάζουν κάποια πράγματα στη σειρά αλλά αξίζει.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...