Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικές με Case Modding.


Νυσταγμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ετσι σε σετακι δεν νομιζω να εχει κατι αλλο

 

σκεψου οτι κατα μεσο ορο τα τροφοδοτικα εχουν 60 εκατοστα καλωδια αν βαλεις και αυτα θα φτασεις 1 μετρο+ καλωδια σε μικρα κουτια ειδικα ειναι σχεδον αδυνατο να τα συμαζεψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

στο κουτι που εχω τωρα δεν χωρανε ουτε με σφαιρες, αλλα λεω του χρονου να παρω ενα Ρ400S και εκει σιγουρα θα χωρανε. Απλα δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει και δεν ηξερα εαν θελει καποιες ειδικες συνθηκες για να τα βαλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οχι δεν εχει συνθηκες σε γνωστες μαρκες δεν θα εχεις προβλημα σε κατι κινεζικα που εχει στο ebay παιζει να εχεις θεμα γιατι βαζουν πολυ ψιλα καλωδια με πυρηνα αλουμινιου και κακης ποιοτητας μονωση

 

Οπως και να εχει ασχετα με τι κουτι θα παρεις κοιτα σε μικροτερα παρολο που θα βγουνε λιγο πιο ακριβα

Σε προεκτασεις δεν χρειαζεται ντε και καλα cable comb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

ειμαι στο σταδιο που διαλεγω κομματια για την αλλαγη στην υδροψυξη , μαλλον απο οτι βλεπω θα παω σε primochill 10/13 κοκκινους σωληνες(petg η acrylic ακομα το σκεφτομαι) και σκεφτομουν ρακορ ιδιας εταιριας σε μαυρο ελλαδα τα βλεπω μονο eshop

 

Ξερουμε καποιο ευρωπαικο site που να στελνει ελλαδα? aquatuning / overclocker δεν εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tότε θα έβρισκα ένα τρόπο να υποστηρίξω την ίδια την gpu με κάποιου είδους βάση-υποδοχή-αγκαλιά όπως θες πές τo και όχι αυτό το μαραφέτι.

 

Δεν ξέρω.. λέω.

Έχω ένα aerocool qs-240 και θέλω να αγοράσω αυτά τα χρωματιστά καλοδισ της bitfenix to ερώτημα μ είναι θα κάνουν στο τροφοδοτικό μου coolermaster g650m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω ένα aerocool qs-240 και θέλω να αγοράσω αυτά τα χρωματιστά καλοδισ της bitfenix to ερώτημα μ είναι θα κάνουν στο τροφοδοτικό μου coolermaster g650m

Το έχεις ρωτήσει 100 φορές στο θέμα δείξτε το κουτί σας και σου απάντησαν εκεί άλλες τόσες

Για τελευταία φορά τα extention είναι universal διαλέγεις χρώμα και μάκρος και αγοράζεις απλές προεκτάσεις είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις ρωτήσει 100 φορές στο θέμα δείξτε το κουτί σας και σου απάντησαν εκεί άλλες τόσες

Για τελευταία φορά τα extention είναι universal διαλέγεις χρώμα και μάκρος και αγοράζεις απλές προεκτάσεις είναι

sorry man ..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμη η βαση για το ρεζερβουαρ θα μπει αλλο ενα κομματι πλεξι στην πισω πλευρα και θα βιδωθουν 2 βιδες αναμεσα στο grommets για να στερεωθει, πως σας φαινετε? 

 

image_0_02_05_7a7340f474c919bce0d40fbd82

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει καποιο μαγαζι εδω στην Αθηνα στο οποιο θα μπορουσα να παω το case μου (cm stacker 833) και να μου κανει καποιο paint-job που θα του ζητησω.

 

 

Σκευτομουν για κατι τετοιο:

 DSC_6448_zpsde3e25fb.jpg?t=1353470278

15878384_309060172823360_1524510242_o.pn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βασικά μπορείς και μόνος σου,με τα κατάλληλα εργαλεία.

Καλα αν δεν έχει ασχοληθεί κάποιος να κάτσει και να κάνει με αερογραφο βάψιμο κουτιού δεν είναι και το πιο απλό - εύκολο πράγμα, πόσο μάλλον αν υπολογίσεις κόστος αγοράς αερογραφου

Για τέτοιες δουλειές μπορείς να ρωτήσεις σε μαγαζιά που βάφουν πλαστικά από μηχανάκια, οι περισσότεροι κάνουν και αερογραφιες, βέβαια θα κοστίσει αρκετά μάλλον,

Το δεύτερο που έχεις βάλει είναι σχετικά πιο εύκολο σχεδιάζεις τι θέλεις τα κόβεις σε βινύλιο περνεις διάφανο πλεξι από την πίσω μεριά διαλέγεις και βάφεις το δευτερεύων χρώμα πχ εδώ γκρι, κολλάς τα αυτοκόλλητα στην επάνω μεριά και βάφεις μαύρο όταν στεγνώσει βγάζεις αυτοκόλλητα και τα σχέδια θα φαίνονται γκρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...