Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικές με Case Modding.


Νυσταγμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

ναι σωστα

Εγω ο πιο απλος τροπος που εχω βρει και κανω για κοψιματα σε laser(και εκει corel αρχειο θελουν)

κανω το σχεδιο σε sketchup απο το θειο και κανω export σε καποιο cad file το ανοιγω στο corel και ετοιμο αποθηκευση στην εκδοση που δουλευουν στο cnc/laser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εγω δεν εκανα και τιποτα το τρελο αλλα εφτιαξα με πλεξι γκλας μια γωνια για να κρυψω το τροφοδοτικο και μερικα καλωδια.

Ειναι μια αρχη για μενα :P :P χεχεχε

Έβαλα και αυτοκόλλητο μαύρο ματ απο πανω,το οποιο μου εκανε και μερικες ρυτίδες :P

IMG_20170121_122415.jpgIMG_20170121_123109.jpgIMG_20170121_123337.jpgIMG_20170121_145326.jpgIMG_20170121_150455.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εγω δεν εκανα και τιποτα το τρελο αλλα εφτιαξα με πλεξι γκλας μια γωνια για να κρυψω το τροφοδοτικο και μερικα καλωδια.

Ειναι μια αρχη για μενα :P :P χεχεχε

Έβαλα και αυτοκόλλητο μαύρο ματ απο πανω,το οποιο μου εκανε και μερικες ρυτίδες :P

 

Καλη προσπαθεια αλλα υπαρχουν και τροποι που θα σου δωσουν πολυ καλυτερο αποτελεσμα. Μπορεις να ψαξεις στο utube για "PSU shroud", εχει πολλα guides για το συγκεκριμενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη προσπαθεια αλλα υπαρχουν και τροποι που θα σου δωσουν πολυ καλυτερο αποτελεσμα. Μπορεις να ψαξεις στο utube για "PSU shroud", εχει πολλα guides για το συγκεκριμενο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το tip.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα και αυτοκόλλητο μαύρο ματ απο πανω,το οποιο μου εκανε και μερικες ρυτίδες :P

 

 

Άν μπορείς βγάλ'το και τοποθέτησέ το ξανά σιγά σιγά βγάζοντας τον αέρα (ρυτίδες που λές) με μια πλαστική κάρτα πχ σαν τις πιστωτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για ότι σου γράφει ο radiohead, επίσης θα ψεκάσεις ελαφρά

το αυτοκόλλητο με ένα διάλυμα σαπουνόνερου 1 σταγόνα υγρό πιάτων/50ml νερού.

 

Θα σε βοηθήσει να μην κολλήσσει κατευθείαν εκεί που θα το ακουμπήσεις

έτσι ώστε να το ζυγιάσεις ευκολότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Σκέφτομαι εδώ και μέρες να ενσωματώσω ένα fan controller στο κουτί, και διακόπτες για power κ reset. Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να το βαλω στην 5.25 θέση γιατί θα πρέπει να καταργήσω ανεμιστήρα οπότε θα κόψω το front panel.

 

Το θέμα είναι ότι όυτε πολύ βάθος έχω οπότε θα πρέπει το controller να βγεί 2-3cm έξω. Έχω σκεφτεί 2 εναλλακτικές, 3d printed πατούρα, ή τοποθέτηση και μετά να καλύψω το γύρω γύρω με πλεξι η αυτοκόλλητο. Το θέμα με το 3d print είναι ότι δεν ξέρω πως και που να το σχεδιάσω. Η πάω σε αυτούς που τυπώνουν κ το σχεδιάζουν αυτοί? Ευχαριστώ. Οποιες ιδέες προτάσεις ευπρόσδεκτες!

post-377367-0-76817600-1485254178_thumb.jpg

post-377367-0-16666700-1485254183_thumb.jpg

post-377367-0-72168000-1485254670_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε λαθος

καλησπερα θα αγορασω ενα coolermaster elite 110 και θλεω να ασχολιθω μαζι του λιγο με το case modding ....μηπως θα μπορουσες να μ δωσεις μερικες ιδεες .. ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μετά από μερικά βιντεάκια πήρα την απόφαση να ξεκολλήσω το αυτοκόλλητο και θα το φτιάξω με σχέδιο και βάψιμο με σπρέι μέσα έξω,έχω πάρει μερικές ιδέες από κάποια παιδιά,ας ελπίσουμε ότι θα βγει καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θα αγορασω ενα coolermaster elite 110 και θλεω να ασχολιθω μαζι του λιγο με το case modding ....μηπως θα μπορουσες να μ δωσεις μερικες ιδεες .. ευχαριστω 

γιατί θα το αγοράσεις. Τι hardware θα βάλεις μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Σκέφτομαι εδώ και μέρες να ενσωματώσω ένα fan controller στο κουτί, και διακόπτες για power κ reset. Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να το βαλω στην 5.25 θέση γιατί θα πρέπει να καταργήσω ανεμιστήρα οπότε θα κόψω το front panel.

 

Το θέμα είναι ότι όυτε πολύ βάθος έχω οπότε θα πρέπει το controller να βγεί 2-3cm έξω. Έχω σκεφτεί 2 εναλλακτικές, 3d printed πατούρα, ή τοποθέτηση και μετά να καλύψω το γύρω γύρω με πλεξι η αυτοκόλλητο. Το θέμα με το 3d print είναι ότι δεν ξέρω πως και που να το σχεδιάσω. Η πάω σε αυτούς που τυπώνουν κ το σχεδιάζουν αυτοί? Ευχαριστώ. Οποιες ιδέες προτάσεις ευπρόσδεκτες!

3d printer πρεπει να ψαξεις να βρεις σε καποιο καταστημα,πρεπει να κανεις το σχεδιο κλπ κλπ. Ενω αν αν βαλεις πλεξιγκλας ειναι καλητερα γιατι το κανεις οπως θελεις εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί θα το αγοράσεις. Τι hardware θα βάλεις μέσα;

ενα τροφοδοτικο 500-550 watt  μια μητρικη γ το σοκετ 1151 , εναν δισκο ssd 240 , kai enan μηχανικο , μια καρτα γραφικων , και  μια 8 αρα ραμ αυτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα τροφοδοτικο 500-550 watt  μια μητρικη γ το σοκετ 1151 , εναν δισκο ssd 240 , kai enan μηχανικο , μια καρτα γραφικων , και  μια 8 αρα ραμ αυτα 

για φίλο σου; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...