Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακομα κι έτσι ρυθμίζεις από bios στροφές, εγώ δε θα τον άλλαζα. Εκτός αν είναι καλύτερος ο aftermarket. Δεν σημαίνει όμως ότι όντας 4pin ότι είναι κιολας. Κάνε δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Στο σύστημα της υπογραφης μου θα αντικαταστησω την ψυκτρα ροή επεξεργαστή καθώς μάλλον τα φτυσε η bequiet. Σκέφτομαι για nh d14. Noctua. Καταρχήν χωράει? Τι άλλο έχετε να προτείνετε? Δε χωράνε 280mm aio... Ευχαριστώ προκαταβολικά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, billeiros είπε

Καλησπέρα. Στο σύστημα της υπογραφης μου θα αντικαταστησω την ψυκτρα ροή επεξεργαστή καθώς μάλλον τα φτυσε η bequiet. Σκέφτομαι για nh d14. Noctua. Καταρχήν χωράει? Τι άλλο έχετε να προτείνετε? Δε χωράνε 280mm aio... Ευχαριστώ προκαταβολικά... 

Τελείωσε η εγγύηση;

Ποιο κουτί έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρησα και η απόσταση είναι 17cm από το καπακι.οποτε είμαι οκ αν και οριακά. Το κουτί μου έχει σταματήσει να παράγεται οπότε δεν έβρισκα ακριβή specs για Max height cpu cooler. Έκανα καλή επιλογή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, billeiros είπε

Από επεξεργαστη

αξιόπιστη λυση για το κουτι σου ειναι αυτη εδω https://www.skroutz.gr/s/14869476/Arctic-Freezer-33-eSports-ONE-Red.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, life is music είπε

αξιόπιστη λυση για το κουτι σου ειναι αυτη εδω https://www.skroutz.gr/s/14869476/Arctic-Freezer-33-eSports-ONE-Red.html

Οκ αλλά είναι αρκετά χαμηλότερων επιδόσεων. Άμα χωράει η noctua γιατί δε τη θεωρείς αξιοπιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα αγοράσω δυο ανεμιστήρες 120mm (λογικά PWM, αλλά όχι απαραίτητα) για push σε ψυγείο 45mm βαθύ. Pull έχω τους silencio 2400rpm, όποτε δεν θέλω κάτι τραγικό σε δύναμη.

Θορυβος δεν με απασχολεί (σε λογικά πλαίσια). Λεντ δεν χρειάζονται.

Να πάω σε Corsair Static Pressure, σε Scythe 110 cfm, σε κανα artic cooling? Έχει πολλούς bitfinix spectre αλλά μου μοιάζουν αδύναμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, billeiros είπε

Από επεξεργαστη

Σωστά μέτρησες. Αν δεν σε ενοχλεί το σκατουλί χρώμα της noctua πάρτην. Διαφορετικά σε μια Thermalright.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Καλησπέρα, θα αγοράσω δυο ανεμιστήρες 120mm (λογικά PWM, αλλά όχι απαραίτητα) για push σε ψυγείο 45mm βαθύ. Pull έχω τους silencio 2400rpm, όποτε δεν θέλω κάτι τραγικό σε δύναμη.

Θορυβος δεν με απασχολεί (σε λογικά πλαίσια). Λεντ δεν χρειάζονται.

Να πάω σε Corsair Static Pressure, σε Scythe 110 cfm, σε κανα artic cooling? Έχει πολλούς bitfinix spectre αλλά μου μοιάζουν αδύναμοι.

Πάνε σε scythe 120 έχω 2 από δαυτους μιλάμε για πολυ αέρα

ΥΓ κάνουν και για πιστολάκι για τα μαλλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Σωστά μέτρησες. Αν δεν σε ενοχλεί το σκατουλί χρώμα της noctua πάρτην. Διαφορετικά σε μια Thermalright.

Δε με ενδιαφέρει και πολύ η εμφάνιση. Η δουλειά να γίνεται... Εξάλλου δε έχει τζάμι πλαϊνό το κουτι. Αν και το χω μονταρει κάνοντας δύο τρύπες και εχω περάσει από την εξωτερική μεριά δύο 140mm arctic fans... Κάτι ψιλό φαίνεται από gpu μεριά,το  φωτιζόμενο logo της συγκεκριμένα. Επανέρχομαι με φώτο αφού παραλάβω και τοποθετησω. Σκέφτομαι να πάρω ένα φυσητηρι για να διώχνω τη σκόνη γιατί με το πιστολάκι της γυναίκας δουλειά καλή δε γίνεται... Τι λέτε? 

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Τι ram έχεις ψηλές ή κοντές? Με ψηλές θα έχεις θέμα. θα βρίσκει η ψύκτρα. Είναι γομάρι.

https://www.skroutz.gr/s/9519501/G-Skill-16GB-DDR4-3000MHz-F4-3000C16D-16GISB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...