Προς το περιεχόμενο

Σε 3ετή κύκλο ανανέωσης του iPhone προχωράει η Apple σύμφωνα με την εφημερίδα Nikkei


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα ρε παιδια τωρα με το Mobile VR που ολες οι εταιριες τρεχουν να πουσαρουν specs, sensors, οθονες, σαμαλι, κρουασαν, κωκ, κλπ H Apple λεει "lets take it slowly darling"?

 

Μια ζωη αναποδη αυτη η εταιρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν ξέρω πως θα δουλέψει αυτό, και για να είμαι ειλικρινής, δεν νομίζω να γίνει κιόλας.

 

Τρία χρόνια ακούγονται πολλά, και ώς συνήθως η Apple βγάζει νέα συσκευή κάθε χρόνο, μαζί με μια νέα έκδοση του iOS, που υποτίθεται πως τα features της κάθε έκδοσης σε κάνουν να αγοράσεις την νέα συσκευή. (Cpu, Touch ID, Force Touch κτλ κοινώς το wow factor.)

 

Αν βγάζει νέα συσκευή κάθε τρία χρόνια, τι νέα χαρακτηριστικά θα φέρνει στο λειτουργικό της ενδιάμεσα? Και οκ. Το κάνει την πρώτη 3ετία. Μετά?

 

Θα δίνει χαρακτηριστικά τύπου "αναβαθμίσαμε την Siri", αναβαθμίσαμε την ασφάλεια, το software της κάμερας? Άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν πιάνει το νόημα .

Όπως και σε πολλούς, έχουν πέσει τα νούμερα .

Σα γνήσιοι έλληνες έπρεπε να ξέρετε, ότι αν δε σηκώνονται τα νούμερα ,κατεβάζουμε πιο κατω τον πάτο.

Ειναι μια κίνηση που δε στέκει με τίποτα όμως,γιατί πολυ λίγοι κρατάνε 3 χρόνια το τηλεφωνο ,ειδικά αν εχει λήξει το συμβόλαιο και υπάρχει στο τραπέζι προσφορά για άλλη ναυαρχίδα ,πρέπει να είσαι τρομερά μαζόχας για να μη χτυπήσεις άλλο.

Και αμα χτυπήσεις άλλο,οι πιθανότητες ειναι ότι μπορεί να σου αρέσει ,γιατί και τα κάλλη των άλλων, ειναι καλά, και περισσότερα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λέτε τα χειρότερα για iPhone Macbook απλά δεν είχατε ποτέ και θα θέλατε να είχατε. Αν υπολογίσεις ότι οι χρήστες android αλλάζουν 2 φορές πιο γρήγορα την συσκευή τους για μια άλλη καινούργια, το σύνολο του ποσού φτάνει λίγο παραπάνω από ένα iPhone. Όποτε η δικαιολογία ότι σιγά μην δώσω 600€ για iPhone δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λέτε τα χειρότερα για iPhone Macbook απλά δεν είχατε ποτέ και θα θέλατε να είχατε. Αν υπολογίσεις ότι οι χρήστες android αλλάζουν 2 φορές πιο γρήγορα την συσκευή τους για μια άλλη καινούργια, το σύνολο του ποσού φτάνει λίγο παραπάνω από ένα iPhone. Όποτε η δικαιολογία ότι σιγά μην δώσω 600€ για iPhone δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα δεν θα εχει και μεγαλες διαφορες απο το προηγουμενο ...??? αρα θα μεινω ξενερωμενος ακομ για πολυυυυ καιρο μετα το 5σ που ειχα που εκτος απο τα υλικα κατασκευης του που τρογωτουσαν απο αντοχη σαν να λεγαμε ...ε σχεδιαστικα μου αρεσε ομως 6 6σ δεεεεν οποτε περιμενα 7 με παλι αλλη σχεδιαση αλλα αφου δεν οκ δεν εχει μηλο πια για πολυ καιρο μπραβο ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον οποίο εντολοδόχο τρέχουν όλοι όσοι θέλουν να βάλουν μία οθόνη της προκοπής.

 

Και τώρα μάθαμε πως ο κατασκευαστής του κινητού, είναι το άνω μέρος της οθόνης.

 

Στο iPhone, όταν χρειάζεται, έχουν μειωμένο refresh rate της κάρτας γραφικών και της οθόνης που αυξάνει την διάρκεια της μπαταρίας. Νομίζεις πως είναι innovation, ιδέα του εντελοδόχου ή κάνει ό,τι του λέει ο δημιουργός;

 

Αυτή η οθόνη έχει και 3d touch. Και οι δύο δυνατότητες χρειάζονται υποστήριξη από το λειτουργικό. Έχει και ειδικό hardware από την Apple, για να λειτουργεί ως flash και ανάδραση (haptic) πάλι από την Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι χρήστης android αλλά κάποιοι που κρατούν την apple ας βάλουν όσους πυρήνες θέλουν και να πάνε στο ios να δούνε τι γίνεται σε θέμα ταχύτητας με κατώτερο hardware ,έλεος 4 cores και πλέον octacore και τουλάχιστον 2gb ram για το android ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κραζουν*

 

 

Θαυμάζουν*

 

Από την εποχή που βγήκε το Android όποιος ανέλαβε CEO της Apple επιδίδεται σε συστηματικό κράξιμο εναντίων του και της Google.

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...