Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στάνταρ αυτό θα είναι. Περίεργο πάντως, δεν μου λέει απολύτως τίποτα και που το βλέπω, τι ώρα πια έπαιζε αυτό και να μην το έχω πετύχει ποτέ ως αυθεντική insomniac νυχτερίδα κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παiδιά ψάχνω 2 ταινίες.

 

Η μία είναι μία παλιά ταινία που είχα δει παλιά στην τηλεόραση.Θυμάμαι ότι ήταν πολεμική και ότι ήταν μιά ομάδα περίπου 10 ατόμων που είχε μια αποστολή και έπρεπε να σταματήσει ένα στρατό χιλιάδων αντιπάλων κάπου στην έρημο,είχαν και ένα οχυρό,έβαζαν και νάρκες στους αντιπάλους.Σε μία σκηνή μάλιστα θυμάμαι ότι είχαν στείλει έναν μαύρο να σκοτώσει κάποιον,στο γυρισμό όμως ενώ τον έβλεπαν οι δικοί του να γυρνάει τον πυροβόλησαν οι αντίπαλοι και αυτός επειδή πέθαινε για να τους δείξει από μακριά ότι σκότωσε τον άλλον σήκωσε ένα σταυρό που φορούσε..

 

Η άλλη ταινία και αυτή είναι πολεμική πιο πρόσφατη.Θυμάμαι ότι στην αρχή τουλάχιστον ήταν 2 στρατιώτες σε κάτι λιβάδια οι οποίοι σε μια σκηνή πήγαν να ανέβουν σε ένα τρένο που περνούσε για να πάνε κάπου όμως τους είδαν οι εχθροί και ενώ ο ένας κατάφερε και ανέβηκε ο άλλος όχι και τον πιάσανε,τον πήγανε σε ένα στρατόπεδο όπου δεν ήταν αιχμάλωτος. Εκεί γνώρισε κάποιους άλλους και προσπάθησαν να αποδράσουν(ντύθηκαν φρουροί ?)...πρέπει να παίζανε γνωστές φάτσες.Όσο για τον άλλον θυμάμαι ότι σε μία σκηνή είχε χωθεί σε ένα σπίτι ενός χωριού και έτρωγε(ίσως να ήταν 2 και να το μπερδεύω με άλλη ταινία)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παiδιά ψάχνω 2 ταινίες.

 

Η μία είναι μία παλιά ταινία που είχα δει παλιά στην τηλεόραση.Θυμάμαι ότι ήταν πολεμική και ότι ήταν μιά ομάδα περίπου 10 ατόμων που είχε μια αποστολή και έπρεπε να σταματήσει ένα στρατό χιλιάδων αντιπάλων κάπου στην έρημο,είχαν και ένα οχυρό,έβαζαν και νάρκες στους αντιπάλους.Σε μία σκηνή μάλιστα θυμάμαι ότι είχαν στείλει έναν μαύρο να σκοτώσει κάποιον,στο γυρισμό όμως ενώ τον έβλεπαν οι δικοί του να γυρνάει τον πυροβόλησαν οι αντίπαλοι και αυτός επειδή πέθαινε για να τους δείξει από μακριά ότι σκότωσε τον άλλον σήκωσε ένα σταυρό που φορούσε..

Παίζει να είναι αυτή.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nine_Men

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.καμια προταση για ταινια που χει να κανει με αποφασεις?δλδ. την ψυχοσυνθεση,τροπο σκεψης κατα τη διαρκεια και μετα κτλπ κτλπ..ευχαριστω εκ των προτεων.

σορυ αν ειναι λιγο ξεκαρφωτη η ερωτηση αλλα μου φανηκε το πιο σχετικο τοπικ για να την ποσταρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.καμια προταση για ταινια που χει να κανει με αποφασεις?δλδ. την ψυχοσυνθεση,τροπο σκεψης κατα τη διαρκεια και μετα κτλπ κτλπ..ευχαριστω εκ των προτεων.

σορυ αν ειναι λιγο ξεκαρφωτη η ερωτηση αλλα μου φανηκε το πιο σχετικο τοπικ για να την ποσταρω..

Οπωσδηποτε αυτο http://www.imdb.com/title/tt0485947/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γνωριζει καποιος μια ταινια με 2 πιτσιρικαδες που ηθελαν να πανε σε ενα παρτυ και εβαλαν εναν συμμαθητη τους να τους παρει ποτα??Μετα ο ενας απο αυτους γνωρισε κατι αστυνομικους λιγο χαζουλιδες και εκαναν βλακειες!!Εντομεταξι,ο αλλος οταν ηταν πιο μικρος ειχε μια μανια να ζωγραφιζει......πως να το πω κομψα....το μοριο το αντρα!Την ειχε προβαλει και το mega περυσι!Αυτα τα στοιχεια θυμαμαι , ελπιζω να σας βοηθισα και να μπορεσετε να μου πειτε τον τιτλο...

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει καποιος μια ταινια με 2 πιτσιρικαδες που ηθελαν να πανε σε ενα παρτυ και εβαλαν εναν συμμαθητη τους να τους παρει ποτα??Μετα ο ενας απο αυτους γνωρισε κατι αστυνομικους λιγο χαζουλιδες και εκαναν βλακειες!!Εντομεταξι,ο αλλος οταν ηταν πιο μικρος ειχε μια μανια να ζωγραφιζει......πως να το πω κομψα....το μοριο το αντρα!Την ειχε προβαλει και το mega περυσι!Αυτα τα στοιχεια θυμαμαι , ελπιζω να σας βοηθισα και να μπορεσετε να μου πειτε τον τιτλο...

Ευχαριστω εκ των προτερων

superbad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...