Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα!!

 

Ψαχνω ταινιες που να βασιζονται στις ζωες και τα εργα μεγαλων ιστορικων προσοπων οπως οι genghis khan che lenin stalin hitler κτλ

 

Οποιος μπορει ας βοηθησει ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πεις τίποτα για τον Elvis τώρα γιατί θα γίνει του φόρουμ εδώ μέσα. :lol:

 

Τι να του πρότεινα;το 50 First Dates;;

 

Tα χω δει όλα με τον Ελβις όταν τα βαζε παλιά η τηλεόραση, αλλά άμα σου πω ότι θυμάμαι τίποτα θα ναι ψέμματα :)

 

 

Ωραία ταινία φίλε μου αλλά κάτι πιο πρόσφατο δεν υπάρχει; :P:

 

2000+;

 

Το 50 first dates που λέει ο Elf, to Forgetting Sarah Marshall, το 6 days 7 nights, νομίζω το Heartbreak kid

Άμα θες την καλύτερη όμως, είναι το Tora! Tora! Tora! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω 2 ταινιες απο αυτες τις low budget που δειχνει το STAR μετα τις 12 το βραδυ.Ειναι και οι 2 thriller/Horror

 

Η πρωτη ειναι με κατι zombies/creatures/werewolves?!(δε θυμαμαι καλα;p) που βγαινουν καθε βραδυ απο το δασος και επιτιθενται στο μοναδικο σπιτι που ειναι εκει κοντα στο οποιο βρισκονται μεσα καποια ατομα παγιδευμενα.

 

 

Η δευτερη ταινια ειναι παλι με zombies/creatures/werewolves?! :P στα παλια χρονια ξερω γω,τα οποια καθε βραδυ επιτιθενται σε ενα φρουριο/χωριο.Τα κτηνη αυτα αν θυμαμαι καλα δε μιλανε αγγλικα και μενουνε σε κατι σπηλιες.

 

 

Αυτες τις ταινιες τις ειχα δει πριν 3-4 στο star αλλα δε μπορω να θυμηθω με τιποτα τα ονοματα τους και τα info που σας εδωσα ειναι οσα θυμαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δευτερη ταινια ειναι παλι με zombies/creatures/werewolves?! :P στα παλια χρονια ξερω γω,τα οποια καθε βραδυ επιτιθενται σε ενα φρουριο/χωριο.Τα κτηνη αυτα αν θυμαμαι καλα δε μιλανε αγγλικα και μενουνε σε κατι σπηλιες.

The 13th Warrior?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη ειναι με κατι zombies/creatures/werewolves?!(δε θυμαμαι καλα;p) που βγαινουν καθε βραδυ απο το δασος και επιτιθενται στο μοναδικο σπιτι που ειναι εκει κοντα στο οποιο βρισκονται μεσα καποια ατομα παγιδευμενα.

Αν και είναι ποιο νέα από ότι περιγράφεις,δες μπας και λες αυτήν,από στοιχεία που δίνεις πάντως δύσκολα τα πράγματα.

DeadSnow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!!

 

Ψαχνω ταινιες που να βασιζονται στις ζωες και τα εργα μεγαλων ιστορικων προσοπων οπως οι genghis khan che lenin stalin hitler κτλ

 

Οποιος μπορει ας βοηθησει ^_^

 

Γι αυτούς που λες ξέρω τα

The Motorcycle Diaries

 

Downfall

 

Mongol

 

Τα δύο πρώτα είναι πολύ καλά, το τρίτο δεν το χω δει. Για τον Τσε υπάρχει και μια 4ωρη (γκλουπ!) ταινία του Σόντεμπεργκ που επίσης δεν έχω δει

http://www.imdb.com/title/tt0892255/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ευχαριστω με βοηθησες παρα πολυ. Βεβαια ενδιαφερομαι πιο πολυ για τις μεγαλυτερες στιγμες του και τη περιοδο που εκανε τα περισσοτερα (πχ Χιτλερ στη διαρκεια του παγκοσμιου πολεμου) αλλα και

 

Φυσικα ψαχνω ακομα ταινιες οχι μονο με αυτους που ειπα αλλα και αλλους πολους που δεν ανεφερα οποιος βοηθησει ασ ειναι ευλογημενος αμην ( :devil: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω 2 ταινιες απο αυτες τις low budget που δειχνει το STAR μετα τις 12 το βραδυ.Ειναι και οι 2 thriller/Horror

 

Η πρωτη ειναι με κατι zombies/creatures/werewolves?!(δε θυμαμαι καλα;p) που βγαινουν καθε βραδυ απο το δασος και επιτιθενται στο μοναδικο σπιτι που ειναι εκει κοντα στο οποιο βρισκονται μεσα καποια ατομα παγιδευμενα.

 

 

 

Πρέπει να λες μια του Neil Marshall το "Dog Soldiers". Μου αρέσει αυτός ο σκηνοθέτης...

http://www.imdb.com/title/tt0280609/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα ψαχνω ακομα ταινιες οχι μονο με αυτους που ειπα αλλα και αλλους πολους που δεν ανεφερα οποιος βοηθησει ασ ειναι ευλογημενος αμην ( :devil: )

 

Lawrence of Arabia, Gandhi, Patton, The last emperor, Braveheart, Elizabeth, Nixon, Comandante, Alexander, Malcolm X.

 

Για το φίλο σου τον Αδόλφο :mrgreen:

Hitler the rise of evil

Triumph of the will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υποκλινομαι !! Να σε καλα μου εδωσες υλικο για κανα μηνα και βαλε :P θα επιστρεψω με εντυπωσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...