Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξανα και ξανα τα ιδια, ΟΛΟ το ποϊντ της σειρας ειναι πως βασιζεται σε σκηνές και χαρακτηρες απο ταινιες του 80

Επεξ/σία από Sugizo
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τουλάχιστον, αφού την τελείωσα, γλίτωσα την ατελείωτη υστερική κλάψα της Ryder που με αξιοθαύμαστη συνέπεια κατόρθωσε να καταστρέψει κάθε σκηνή που εμφανιζόταν, με εξαίρεση το τέλος όπου κάποιος καλός άνθρωπος της φόρεσε μια μάσκα και σταματήσαμε να την βλέπουμε. :X

 

Στα υπόλοιπα ντεμί σεζόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις, και γω σ'αυτη τη πλευρα ειμαι περισσοτερο, οτι υπηρχε overacting απο την μερια της αλλα και παλι καταλαβαινω και την αλλη οψη που λεει οτι εχει χασει το παιδι της, αρα οποια συμπεριφορα δικαιολογειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι σποιλερ για τη δευτερη σεζον

η μπαρμπ επιστρεφει.ο τρελος επιστ  δεν τα κακαρωσε τελικα


και το καλυτερο

το δευτερο κυκλο θα το γραψει ο one and only      Στηβεν κινγκ

πηγη απο ξενο περιοδικο για σινεμα που ειχε συνεντευξη τους παραγωγους της σειρασ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ήταν η Ryder, μπήκε στο πετσί του ρόλου τέλεια.

 

 

θα συμφωνήσω, και ειναι απο τις καλες δουλειές της, σε σχεση με χαζοταινίες που εχει κανει πιο παλια..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηρα ειδηση για αυτη την σειρα, σημερα ειδα και τα 8 επισοδεια. Μου αρεσε πολυ το κλιμα της δεκαετιας των 80. Μου φανηκε καπως ρηχη την αναπτυξη του αλλου κοσμου, του τερατος. Μου αρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που δεν το τραβηξαν απο τα μαλια φτιαχνωντας 5 σεζον με 15 επισοδεια η καθε σεζον οπως εχουν κανει αλλοι με πετυχημενα σεναρια.
Θα ψαξω και την δευτερη σεζον.

Μετα απο ψαξιμο βρηκα απο που εχω ξανακουσει την μουσικη που επαιξε στο επισοδειο 5 στην κηδεια του αγοριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο ψαξιμο βρηκα απο που εχω ξανακουσει την μουσικη που επαιξε στο επισοδειο 5 στην κηδεια του αγοριου.

 

 

H μουσική είναι από μπάντα των 80's, απλά την χρησιμοποιεί και το βιντεάκι που έβαλες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Σημερα πηρα ειδηση για αυτη την σειρα, σημερα ειδα και τα 8 επισοδεια.

Δεν συμφωνώ με τον τρόπο που βλέπεις τις σειρές. Τις "καις" όταν τις βλέπεις τόσο γρήγορα. Δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς και λίγο τι είδες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνώ με τον τρόπο που βλέπεις τις σειρές. Τις "καις" όταν τις βλέπεις τόσο γρήγορα. Δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς και λίγο τι είδες.

Το έπαθα με το Narcos αυτό... Γενικά όταν η σειρά έχει εξέλιξη και μπορείς να δεις όλα τα επεισόδια μαζί, τότε καίγεσαι κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν εχεις και αδικο. Αλλα ρολαρε τοσο ωραια που δεν μπορουσα να μην κλικαρω το επομενο. Γουρουνια να εισαι σπιτι ολη μερα στον υπολογιστη, σπανια το κανω, αλλα αυτη η σειρα και η 11.22.63 ηταν απο τις καλυτερες που εχω δει τον τελευταιο καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μας τελείωσε το westworld, είπα να αρχίσω τούτο εδώ. Προσπαθώ να κρατηθώ να μην τα δω όλα μαζεμένα αλλά είναι δύσκολο. Ήδη σήμερα είδα 3. Μέχρι στιγμής το βρίσκω πολύ δυνατό. Άψογη ποιοτική-καλτ σκηνοθεσία, ανέλπιστα καλή υποκριτική ικανότητα από τα μικρά, ωραία σεναριακή ροή και εξαιρετική μουσική.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...