Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Who cares. ^^

 

Εγώ ψάχνω εθελοντές που δεν έχουν δει τη σειρά και θέλουν να την δουν να την κάνω rewatch μαζί τους. Ψηθείτε. :P

 

Πάρτε κι από εμένα ένα βιντεάκι:

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

weak story λενε τα παιδια (οτι ειπα και εγω) ^^

 

 

Εννοείται ότι η ιστορία είναι ψιλοχάλια, αλλά και αυτό είναι ένα μεγάλο κομμάτι της γοητείας της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Who cares. ^^

 

Εγώ ψάχνω εθελοντές που δεν έχουν δει τη σειρά και θέλουν να την δουν να την κάνω rewatch μαζί τους. Ψηθείτε. :P

 

Πάρτε κι από εμένα ένα βιντεάκι:

 

Βαρεθηκα στα 20κατι....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή σεζόν (δεν θα πω σειρά για τους προφανείς λόγους) ωραίες ερμηνείες ωραίο σενάριο η ατμόσφαιρα μου άρεσε πάρα πολύ, η όλη φάση με την άλλη διάσταση μου θύμισε silent hill...μας γύρισε σε εποχές που οι περισσότεροι έχουμε νοσταλγήσει και το soundtrack πάρα πολύ καλό...μπορώ να μπω δεν βαρέθηκα ούτε λεπτό μακάρι να ήταν μεγαλύτερη η σεζόν ...διαμαντάκι για μένα φέτος

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν βρίσκονται και κάμερες με χειρότερη ανάλυση καί εκείνα τα θολά φώτα των 80ς θα νομίζα πως μπήκα σε χρόνομηχανή

 

Επική σειρά νοσταλγία για όσους είμαστε 30+, οι πιο μικρές ηλικίες που ψάχνουν στο νετ, το καρέ από τα παρασκήνια του game of thrones για να δουν αν ζει ο Τζον Σνοου, δεν θα την εκτιμήσουν

 

Πολύ σφιχτά δεμένη σειρά, δεν υπήρξε πάνω από 15' σερί που να έκανε κοιλιά

 

Πάμε να κάνουμε μια λίστα με τα references?

 

-Μουσική εισαγωγής Τρον

-είδα αφίσες the thing + evil dead (μάλιστα είχε και κούνια όπως στο evil dead)

 

-στενες επαφές τρίτου τύπου με τα φώτα (εκεί ήταν με τη μουσικη)

-stand by me και goonies για προφανείς λόγους

- ET η απόκρυψη της Ελ

- Alien τελευταίο επεισόδιο

- Silent Hill το τέρας και η άλλη διάσταση

 

Επεξ/σία από DKNI
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκουλήκι μου θύμησε the thing

BTW το θυμόμουν από άλλη σειρά, το mk ultra ήταν πραγματικό πρόγραμμα Mind Kontrol όπου είχαν δοκιμάσει με χρήση παραισθησιογονων να ελέγχουν το μυαλό των πειραματοζωων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρίσκονται και κάμερες με χειρότερη ανάλυση καί εκείνα τα θολά φώτα των 80ς θα νομίζα πως μπήκα σε χρόνομηχανή

 

Επική σειρά νοσταλγία για όσους είμαστε 30+, οι πιο μικρές ηλικίες που ψάχνουν στο νετ, το καρέ από τα παρασκήνια του game of thrones για να δουν αν ζει ο Τζον Σνοου, δεν θα την εκτιμήσουν

 

Πολύ σφιχτά δεμένη σειρά, δεν υπήρξε πάνω από 15' σερί που να έκανε κοιλιά

 

Πάμε να κάνουμε μια λίστα με τα references?

 

-Μουσική εισαγωγής Τρον

-είδα αφίσες the thing + evil dead (μάλιστα είχε και κούνια όπως στο evil dead)

 

-στενες επαφές τρίτου τύπου με τα φώτα (εκεί ήταν με τη μουσικη)

-stand by me και goonies για προφανείς λόγους

- ET η απόκρυψη της Ελ

- Alien τελευταίο επεισόδιο

- Silent Hill το τέρας και η άλλη διάσταση

 

 

Βαλτα σε spoiler καλυτερα τα παραπανω, για οσους δεν εχουν δει ακομα την σειρα.

 

Η περιγραφη του τερατος παντως ηταν καθαρα απο Jaws, και αυτο με τον αλλο κοσμο που θυμισε πολυ Prince of darkness.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρίσκονται και κάμερες με χειρότερη ανάλυση καί εκείνα τα θολά φώτα των 80ς θα νομίζα πως μπήκα σε χρόνομηχανή

 

Επική σειρά νοσταλγία για όσους είμαστε 30+, οι πιο μικρές ηλικίες που ψάχνουν στο νετ, το καρέ από τα παρασκήνια του game of thrones για να δουν αν ζει ο Τζον Σνοου, δεν θα την εκτιμήσουν

 

Πολύ σφιχτά δεμένη σειρά, δεν υπήρξε πάνω από 15' σερί που να έκανε κοιλιά

 

Πάμε να κάνουμε μια λίστα με τα references?

 

-Μουσική εισαγωγής Τρον

-είδα αφίσες the thing + evil dead (μάλιστα είχε και κούνια όπως στο evil dead)

 

-στενες επαφές τρίτου τύπου με τα φώτα (εκεί ήταν με τη μουσικη)

-stand by me και goonies για προφανείς λόγους

- ET η απόκρυψη της Ελ

- Alien τελευταίο επεισόδιο

- Silent Hill το τέρας και η άλλη διάσταση

 

 

Υπάρχει εδώ A Stranger Things Glossary: Every Major Film Reference in the Show, From A–Z

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω μολις τωρα την τελειωσα..

 

Αν και στο πρωτο επισοδειο ξενερωσα γιατι ειδα οτι ηταν sci-fi χωρις να το ξερω πριν την ξεκινησω και ειδικα

 

 

 

οταν ειδα και το τερας και την εισοδο στο upside down στο υπογειο μου θυμησε κατι boss σε παιχνιδια οπως το doom και ελεγα wtf?! :P

 

 

Αλλα το συνεχισα, ευτυχως, και τελικα μου αρεσε!! Γενικα η ατμοσφαιρα ηταν πολυ καλη, ερμηνειες ολοι καλοι, το intro θυμιζει καργα 80ιλα... Επισης ο Hop (αστυνομικος) μου θυμισε παρα πολυ τον Jack Nicholson (εμφανισιακα) στα παλια του οπως τη φωλια του κουκου... :S

 

 

 

Κατι ακομα που με εκανε να καυλωσω ειναι τα σκηνικα ειδικα στο upside down ηταν λες και ηταν απο survival game, λες και ηταν απο το Metro 2033... Το τερας θυμισε last of us, ειδικα μερικοι ηχοι ηταν σαν τους clickers, και εκει που ετοιμαζονταν η nancy με τον jonathan μου θυμισε την ellie οχι τοσο εμφανισιακα αλλα γενικα η ολη φαση... Αυτες τις παρομοιωσεις που  εκανα με μερικα games με καυλωσαν στην ουσια και ανεβηκε στα ματια μου, και θα ηθελα να δω και αλλες σειρες να το βγαλουν αυτο... 

 

 

 

Tωρα περι επιστημονικου περιεχομενου κτλ δεν αξιζει να σταθω, αν αρχιζεις να αναρωτιεσαι για διαφορα πραγματα θα βρεις πολλα, οπως και σε ολες τις σειρες. Εμενα αυτο που ειδα με ικανοποιησε οποτε σταματαω εκει.

 

Anyway μου αρεσε πολυ, σιγουρα θα δω και την 2η...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...