Προς το περιεχόμενο

Prey [2017]


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπαίνω και με το καλημέρα stuttering. Πάω διαβάζω, λέει οι Game Ready drivers για το Prey... Δημιουργούν προβλήματα stuttering με το Prey! https://bethesda.net/community/topic/51604/performance-stuttering-when-texture-quality-is-above-low/6 Ωραίο quality control ρε Nvidia! :-D

 

Κάνω revert σε 381.89.

 

Edit: Αυτό το comment το αγάπησα πάντως στα bethesda forums: 

Same thing her using GeForce Experience recommend settings.

 

I5 6600k 4.5GHz 16GB G Skill 2800 RAM GTX 1080 hybrid.  sk hynix SSD.

 

Playing at 1080p with sysnc on. Frames dipping from 60 FPS to 30 everybody with 1080's are reporting this.

 

And why no options to turn off stupid blur NOBODY LIKES BLUR and uses resources same thing with DOF no options.  Why Devs insist on this is stupid.

 

Look like we got another counsel port.  When you going to make games for the master race like the old days?

Αυτά τα counsel ports μας κατέστρεψαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 331
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω και 'γω λίγα ''τσιμπηματάκια'' με τους 382.05 αλλά τίποτα το τραγικό. Το gameplay είναι ακριβώς ίδιο με το dishonored, ακόμα και το art style. Τα upgrades και το progress αλλά και η ατμόσφαιρα θυμίζουν Bioshock. Το μόνο που με ξενερώνει είναι τα mediocre visuals, ειδικά τα textures θα μπορούσαν άνετα να 'ναι δύο σκάλες πάνω τουλάχιστον για μας που έχουμε 8GB κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις πρώτες 2 ώρες μου φαίνεται σαν μια μίξη Dishonored 2 και Bioshock που είναι εξαιρετικά θετικό για εμενα. Όπως και με το Dishonored 2 το πάω πολύ σιγά με όλα τα side quest και διαβάζω όσα περισσότερα μπορώ. Εξαιρετικά θετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, το stuttering εξαφανίστηκε με τους προηγούμενους drivers και πάει μια χαρά το παιχνίδι ακόμα και σε 4k60. Αν και όντως δεν αξιοποιεί περισσότερη vram, σε 4k maxed τραβάει 4.5GB στην 1080 Ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέστρεψε, με νέο Ryzen σύστημα!!! :-D  :-D  :-D

 

Πως και έπεσε σε 1440p αφού όλα 4k maxed τα έτρεχε πριν :-D

Αποδεδειγμένο το πρόβλημα με νέα drivers:
 
Prey-FT-GTX-1080-382.05-WHQL-pcgh.png
Prey-FT-GTX-1080-381.89-WHQL-pcgh.png
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1080 να υποθέσω πως όλα πάνε ρολόι από θέμα fps και με τις 4 gb κάρτες (έχω την 970 ) , η παραπάνω μοιξη πάντως με 2 από τα αγαπημένα μου παιχνίδια με κάνει αισιόδοξο και μάλλον θα το αγοράσω σε πρώτη ευκαιρία , αλλά δεν θα βιαστώ θα περιμενω λίγο ακόμα να διαβάσω και ένα ολοκληρωμένο ελληνικό review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ήδη ολοκληρωμένα "trusted" reviews dude, από περιέργεια ποιον περιμένεις? προσωπικά δεν παρακολουθώ κανέναν ντόπιο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VZHYYKP3r8A

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά τα ελληνικά reviews παρακολουθώ 2 συγκεκριμένα site τα οποία εμπιστεύομαι , το παιχνίδι θα το πάρω πάντως μιας και δεν υπάρχει και κάτι άλλο αυτήν την περίοδο που να με τραβάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά τα ελληνικά reviews παρακολουθώ 2 συγκεκριμένα site τα οποία εμπιστεύομαι , το παιχνίδι θα το πάρω πάντως μιας και δεν υπάρχει και κάτι άλλο αυτήν την περίοδο που να με τραβάει.

και ποια ειναι αυτα αν επιτρεπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιξα  το demo στο ps4 και μου φάνηκε αρκετά καλό παιχνιδάκι. οι μηχανισμοί του solid, τα γραφικά σχετικά καλά (για bethesda και ps4 καλά) η ιστορία φαίνεται να έχει ενδιαφέρον, απλά μου φάνηκε κάπως δύσκολο στο νόρμαλ πρέπει δηλαδή να το σκεφτείς τι θα κάνεις και να έχεις τη στρατηγική σου δεν είναι τόσο απλουστευμένο όσο είναι το bioshock δηλαδή όπου μπορείς να ορμήξεις ανεγκέφαλα, τουλάχιστον στην αρχή που έπαιξα το survival στοιχείο το ένιωσα έντονα, δεν ξέρω αν αργότερα γίνει πανίσχυρος 

 

στο pc δεν ξέρω πώς αποδίδει αλλά όπως και να χει όταν το πάρω για pc θα το πάρω περιμένοντας μεγαλύτερη πτώση τιμής μόνο και μόνο επειδή έχω αρκετά παιχνίδια να παίξω αυτή τη περιόδο ώστε να μην με καίει αυτό, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα το παίξω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από μένα σίγουρη αγορά αλλα ακόμα δεν έχω παίξει το DH2(PC), περιμένω να πατώσει και μάλλον το ίδιο θα κάνω και με αυτό, άμα ήταν η Arcane pub θα το είχα ήδη πάρει εννοείτε, αλλα δεν θα κάνω την χάρη στην Bethesda full price.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ να περιμένω να παίξω ένα full game patched με τα DLC χωρίς τον πονοκέφαλο του performance/bugs/etc στην μιση τιμή, sorry, κάποτε το κάναμε, no more. Παρόλα αυτά υποστηρίζω καλά games από μικρές εταιρίες όπως το Hollow Knight που αγόρασα day1.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...