Προς το περιεχόμενο

Prey [2017]


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει και μεγάλη διάρκεια. Έχω κλείσει αισίως τις 30 ώρες προς το παρόν κάνοντας και τις δευτερεύουσες αποστολές παράλληλα με το main story και δεν έχω τελειώσει ακόμα.

 

Πρέπει να ειπωθεί όμως ότι υπάρχει και αρκετό backtrack. Ευτυχώς οι περιοχές του σταθμού έχουν ποικιλία και είναι γεμάτες με μυστικά που μπορεί να χάσεις την πρώτη φορά επειδή δεν τα είδες ή να μην έχεις ακόμα το απαραίτητο skill για πρόσβαση.

 

Το μόνο που θα ήθελα είναι μεγαλύτερη ποικιλία και φαντασία στα όπλα. Κάτι που το original Prey είχε σε μεγάλο βαθμό. Η κατάσταση ισοφαρίζεται λίγο με τις alien δυνάμεις που αποκτάς αργότερα αλλά και πάλι...

 

 

Γενικά κι εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος. Έχει τρομερή ατμόσφαιρα, είναι ενδιαφέρον εικαστικά με την τεχνολογία του κόσμου (ειδικά οι looking glass screens  ;)) και έχει και ένα jump scare στοιχείο με τα mimics.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 331
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε κάποιες φάσεις φέρνει και λίγο σε Alien Isolation. Γενικά αυτό που μου αρέσει είναι ότι κάθε περιοχή έχει ξεχωριστό χαρακτήρα, δεν είναι όλα μια από τα ίδια. Αρκετά ευχάριστη slow burn gaming εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε sharpening, πως αντέχεις να παίζεις με τέτοια θολούρα ;

Μαλλον μονο εσυ πρεπει να εχεις τετοιο θεμα με την θολουρα μιας και στα περισσοτερα παιχνιδια σε βλεπω και το αναφερεις αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sharpening δημιουργεί αλλα θέματα στο image quality. Μια χαρά είναι το game σε stock, ίσως έχεις χαμηλά το sharpening στην οθόνη σου, δεν εξηγείται αλλιώς.

Και εγω μαλλον αυτο πιστευω οτι παιζει γιατι τον εχω δει και αναφερει γενικα την θολουρα παρα πολυ συχνα. Οχι βεβαια οτι δεν εχουμε και αρκετα κακα port παιχνιδιων που δεν εχουν τα θεματακια τους αλλα ενταξυ δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.

 

Εγω παντως απο τις παραπανω εικονες δεν μπορω να καταλαβω καπου αυτη την θολουρα που αναφερεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι θολούρα by default, με sharpening = 1.00 στο cfg γίνεται πολύ πιο ωραίο. Fulgore εσένα σου είπα για το NieR γιατί δεν υποστηρίζει native 1440P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι θολούρα by default, με sharpening = 1.00 στο cfg γίνεται πολύ πιο ωραίο. Fulgore εσένα σου είπα για το NieR γιατί δεν υποστηρίζει native 1440P.

Βρε δεν το ειπα αυτο με βαση το Nier(γιαυτο εγραψα οτι οντως υπαρχουν και τραγικα ports που οντως εχουν αρκετα θεματα).Το λεω γιατι εισαι ο μονος στο θεμα των παιχνιδιων στο pc που βλεπω γενικα και συμμετεχεις(περισσοτερο απο τους αλλους δηλαδη)να αναφερεις για θολουρα αρκετα.

 

Για να καταλαβουμε και εμεις πιο συγκεκριμενα τι εννοεις(γιατι οντως μπορει να εχει θεμα και να μην το προσεχουμε),απο τις παραπανω εικονες που εσυ ειδες οτι υπαρχει εντονη θολουρα σε σημειο να γινεται τοσο ενοχλητικη/αξια αναφορας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάλε sharpening, πως αντέχεις να παίζεις με τέτοια θολούρα ;

Μαλλον μονο εσυ πρεπει να εχεις τετοιο θεμα με την θολουρα μιας και στα περισσοτερα παιχνιδια σε βλεπω και το αναφερεις αυτο :P

 

ο Μήτσος είναι cyborg αφήστε τον να λέει ότι θέλει

 

price drop θα έχουμε;

(ελάχιστη τιμή στα κλειδάδικα είναι 29.19€ από το cdkeys με το κουπόνι -5% που δίνουν στο fb-το τσίμπησα )

Επεξ/σία από Praetorian
όχι μηνύματα που οδηγούν σε συζήτηση περί πειρατείας
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το prey. Μια χαρά πάει με την ταπεινή 970 στο high settings. Ωραία γραφικά. Καλό φαίνεται το παιχνίδι, ΑΑΑ τίτλος αλλά...αυτό το αλλά.

 

Όταν παίζω πλέον σε οθόνη μου φαίνεται λες και είμαι 200 χρόνια πίσω. Λες και παίζω φιδάκι σε μονόχρωμο κινητό, απλά για να περνάω την ώρα. Όλη την ώρα σκεφτόμουν πως θα ήταν σε VR.

 

Πίσω στο θέμα μας, θα το παίξω στον ελεύθερο χρόνο μου στο γραφείο για να σκοτώσω τον κενό μου χρόνο (είχα παίξει και το παλιό όταν είχε βγει), αλλά αν μάθεις σε VR δεν ξαναγυρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...