Προς το περιεχόμενο

Αποζημίωση $10.000 από τη Microsoft λόγω "ανεπιθύμητης" αναβάθμισης σε Windows 10


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτοματη αναβαθμιση σε 10αρια?Σε σενα πισι στην δουλεια με 8αρια , εχει βγαλει την ειδοποιηση...πρηζει @@ , δεν παταμε τιποτα..την αφηνουμε να υπαρχει..δεν εκανε ποτε αναβαθμιση σε 10αρια.

 

Απορω αυτοι που λενε "αυτοματη αναβαθμιση" μηπως πατησαν τιποτα καταλαθος και δεν το καταλαβαν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοματη αναβαθμιση σε 10αρια?Σε σενα πισι στην δουλεια με 8αρια , εχει βγαλει την ειδοποιηση...πρηζει @@ , δεν παταμε τιποτα..την αφηνουμε να υπαρχει..δεν εκανε ποτε αναβαθμιση σε 10αρια.

 

Απορω αυτοι που λενε "αυτοματη αναβαθμιση" μηπως πατησαν τιποτα καταλαθος και δεν το καταλαβαν...

Μπορεί να την πατησε απο κεινη την "επιλογή" Update Now - Update later, που πατουσες το x και το θεωρουσε later.

Η που αλλαξε το update απο οptional σε recomended.

Αστεία MS, ελπίζω να λειτουργήσει ως δεδικασμενο, να τη μηνυσουν κι άλλοι και να φεύγουν αέρα τα 10k

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοματη αναβαθμιση σε 10αρια?Σε σενα πισι στην δουλεια με 8αρια , εχει βγαλει την ειδοποιηση...πρηζει @@ , δεν παταμε τιποτα..την αφηνουμε να υπαρχει..δεν εκανε ποτε αναβαθμιση σε 10αρια.

 

Απορω αυτοι που λενε "αυτοματη αναβαθμιση" μηπως πατησαν τιποτα καταλαθος και δεν το καταλαβαν...

 

Στην δουλειά δεν έχω θέμα ήταν disabled από GPO από την πρώτη μέρα για να αποφύγουμε τα Notifications.

 

Αλλά πολλοί φίλοι, συγγενείς και γνωστοί ξυπνήσαν ξαφνικά σε 10άρια. Και δε γίνεται όλοι να πατήσαν κάτι χωρίς να το είδαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση

Εγω που εκανα αναβαθμιση σε win 10 και τα games επαιζαν με ελαχιστα καρε (max 18 min 3-4) διακαιουμαι αποζημίωσης για το εκ νεου format που πηγα ξανα σε 8.1???? ΤΙ ΛΕΣ MICROSOFT????

 

εγώ λέω ότι είσαι πολύ μεγάλος πια για να παίζεις παιχνίδια, κάνε κάτι χρήσιμο στο PC :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αλλά πολλοί φίλοι, συγγενείς και γνωστοί ξυπνήσαν ξαφνικά σε 10άρια. Και δε γίνεται όλοι να πατήσαν κάτι χωρίς να το είδαν.

 

και όμως γίνεται. Ο μέσος χρήστη απλά πατάει οκ για να φύγει το παράθυρο που τον ενοχλεί.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν θα το ξανακάνει γιατί δεν πρόκειται να υπάρξουν Windows 11. Από δω και πέρα μόνο updates.

μπορεί να μην υπάρξουν σαν όνομα "Windows 11" αλλά οι αναβαθμίσεις από 10 σε 10 red... green.. blue... θα είναι όπως ακριβώς η αναβάθμιση από 7 σε 10.

όσο αναβάθμιση μπορεί να θεωρηθεί αυτό το σκηνικό..

όλα τα μενού και οι ρυθμίσεις είναι ίδια από τα windows 95 και το μόνο που κάνουν είναι να προσθέτουν επιπλέον μενού με γραφικά... στρώσεις ολόκληρες από ηλίθια μενού... για να μπεις στη διαχείριση ή να αλλάξεις μια ip πρέπει σε κάθε έκδοση να ακολουθήσεις άλλη διαδρομή αλλά στο τέλος οι επιλογές είναι ακριβώς ίδιες.. 20 χρόνια πουλάνε το ίδιο πράγμα με άλλο περιτύλιγμα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που λέτε ότι τα windows 7 είναι το καλύτερα από τα 10 και γιατί να κανω αναβάμιση αφού είναι μία χαρα...γτ δεν εχετε Windows XP ή windows 95 ...και αυτα στην εποχή τους καλά ήταν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τον λογιστη μου να εχει 10αρια με VMWare τα 7 αρια για να τρεχει excel!

 

Υπάρχουν και λογιστές που τρέχουν ακόμη dos προγράμματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειπε κανεις ακομη... τα Windows XP ειναι τα καλυτερα. Δεν θα τα αλλαξω ποτε.
Ειμαι και εγω σιγουρος οτι οι πελατες παντα φταινε, η Εταιρια δεν ειναι δυνατον να κανει λαθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως γίνεται. Ο μέσος χρήστη απλά πατάει οκ για να φύγει το παράθυρο που τον ενοχλεί.

Δεν έχει ΟΚ ρε φίλε λέμε. Now και later έχει, κι αν ο χρήστης πατήσει το x κουμπάκι στο παράθυρο το θεωρεί later.

Δε τη γλυτώνεις τόσο εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...