Προς το περιεχόμενο

Αποζημίωση $10.000 από τη Microsoft λόγω "ανεπιθύμητης" αναβάθμισης σε Windows 10


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις τα 10ρια ειναι σαν video game στρατηγικης. Εγω θελω υπολογιστη να κανω την δουλεια μου...αρα 7αρια. Ολοι οι αλλοι λογοι για να βαλεις 10ρια ειναι παπαριες της microsoft για να σου σπασουν τα νευρα..... ακομα και οι ρυθμισεις ειναι σε δεκα διαφορετικα σημεια....εδω βαζουμε Godmode για να τα εχουμε ολα συγκεντρωμενα στα 7αρια, και αυτοι στα 10ρια τα σπανε ακομα χειροτερα και τα κρυβουν λες και πρεπει ο υπολογιστης σου να δουλευει οπως γουσταρουν αυτοι. Ναι το καταλαβαινω οτι πρεπει να προχωραμε μπροστα αλλα αυτοι σιγα σιγα θα μας πανε στην εποχη που επρεπε να σπουδαζεις 10 χρονια μονο και μονο για να καταφερεις να το αναψεις το ρημαδι.....Υπολογιστης ειναι οχι γκομενα να ψαχνεις να βρεις τα κουμπια της.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλοι εσείς που λέτε ότι τα windows 7 είναι το καλύτερα από τα 10 και γιατί να κανω αναβάμιση αφού είναι μία χαρα...γτ δεν εχετε Windows XP ή windows 95 ...και αυτα στην εποχή τους καλά ήταν....

εισαι λαθος φιλτατε.δεν ειναι υποχρεωμενος κανεις να κανει upgrade στα 10 αμα δεν το θελει (απαραδεκτες οι πολιτικες της MS)..επισης δεν υπαρχει τοσο σοβαρος λογος μεταβασης εφοσον δεν εισαι gamer και δεν εχεις αναγκη το directx12.και σταματηστε πια αυτη την απαξιωση για τα 7αρια κατανταει κουραστικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που λέτε ότι τα windows 7 είναι το καλύτερα από τα 10 και γιατί να κανω αναβάμιση αφού είναι μία χαρα...γτ δεν εχετε Windows XP ή windows 95 ...και αυτα στην εποχή τους καλά ήταν....

Μάστορα δε θα το πιστέψεις. Αλλά υπάρχουν άνθρωποι που χρησιμοποιουν τούς υπολογιστες για δουλειά κι οχι για παιχνίδια, ούτε facebook ούτε youtube.

Δε τούς vοιάζει αν έχει σήμα XP, 7, 95 το λειτουργικό. Τούς νοιάζει να κάνουν τη δουλειά τούς.

 

Εσένα που σε νοιάζει το directX 12, βαλ' τα. Δικαίωμα σου. Αλλά και δικαίωμα του άλλου να τρέχει οτι γουστάρει.

 

Ούτε ήρθαν τα 10 να διορθώσουν "προβλήματα" των 7. Μια χαρά ήταν και είναι ακόμα.

Τα 8, 8.1 είχανε θέματα και δε τα γούσταρε ο κοσμάκης.

Και τα 10 έχουν θέματα, αλλά αυτά δε θα φτιαχτούνε ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι απόλυτα πεπεισμένος ότι οι πλειοψηφία αυτών που διαμαρτύρονται για προβληματική λειτουργία των win 10, οφείλεται είτε σε λανθασμένη εγκατάσταση από μέρους τους, είτε σε μη συμβατό hardware.

Υπάρχει βέβαια και η πολύ μικρή μειοψηφία που φταίει το ίδιο το λειτουργικό.

Όποιος λοιπόν νομίζει ότι φταίει το λειτουργικό, γιατί δεν κάνει μήνυση στην Microsoft, παρά μόνο φωνάζει;

οταν σε υποχρεώνει να κάνεις update δεν φταίει ο χρήστης,που να ξέρει ο κάθε άνθρωπος ? 

έχω φίλο που είχε τα 8άρια και με update σε 10 δεν υπάρχουν drivers για την amd apu του και δεν μπορεί ΟΥΤΕ βιντεο στο youtube να δει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν σε υποχρεώνει να κάνεις update δεν φταίει ο χρήστης,που να ξέρει ο κάθε άνθρωπος ?

έχω φίλο που είχε τα 8άρια και με update σε 10 δεν υπάρχουν drivers για την amd apu του και δεν μπορεί ΟΥΤΕ βιντεο στο youtube να δει....

Κάνετε λάθος όλοι όσοι νομίζετε ότι η οποιαδήποτε εταιρεία θα ασχολείται με τις ορέξεις του καθενός.

"θέλω τα 7αρια, θέλω τα 8αρια, θέλω τα π@π@ρι@". Έλεος.

Όλες οι εταιρείες εξελίσσουν τα προϊόντα τους. ΟΛΕΣ!!!

Σε όποιον δεν αρέσουν οι αναβαθμίσεις, υπάρχουν και τα Linux!!!

Όταν όμως οι αναβαθμίσεις δημιουργούν προβλήματα, στην σύγχρονη κοινωνία που ζούμε, υπάρχουν και τα δικαστήρια.

Αρκετά με τις ορέξεις του καθενός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπωθηκε και παραπανω, η εξαναγκασμενη αναβαθμιση σε 10 δεν εχει για ολους μας το ιδιο αντικτυπο, επειδη δεν χρησιμοποιουμε ολοι τον υπολογιστη για την ιδια δουλεια.

 

Πολυ προσφατα, ηρθε στα χερια μου ενα λαπτοπ με το εξης προβλημα. Τα windows εκλεισαν με το ζορι τον υπολογιστη για να ενημερωσουν σε 10. Μετα απο λιγο βγηκε το σχετικο μνμ που ρωτουσε το χρηστη αν θελει οντως να παει στα 10 και πατησε οχι. Στην επομενη εκκινηση, το λαπτοπ κολλησε επειδη δεν μπορουσε να βρει τον bootloader των 8.1 που ειχε πριν.

Και μιλαμε για συστημα που εχει μονο web browser, office και antivirus.

 

Αν δεν λυνοταν το θεμα, η ιδιοκτητρια του (διευθυντρια σε κρατικη υπηρεσια) θα εκανε μηνυση στην ms για οτι χαθηκε με την αναβαθμηση και τερμα.

 

Οσο για το λινουξ που προταθηκε παραπανω αντι των 7. Οποιος πιστευει οτι μια λινουξοδιανομη του 2009 (γιατι το 2009 βγηκανε τα 7) ειναι πιο χρησιμη σημερα απο τα 7, ας την βαλει στο συστημα του και ας μας πει εντυπωσεις σχετικα με το τι ΔΕΝ γινεται πλεον λογω παλαιοτητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως γίνεται. Ο μέσος χρήστη απλά πατάει οκ για να φύγει το παράθυρο που τον ενοχλεί.

Ισχύει.

Την προηγούμενη εβδομάδα με πήρε τηλέφωνο ένας γνωστός μου και μου λέει ότι όταν άνοιξε τον φορητό είδε ότι είχε τα Windows 10 και όχι τα 7άρια!!!

Του λέω μήπως πάτησες κάτι και μου λέει "δεν θυμάμαι".

 

Οπότε μην μας φαίνεται παράξενο για το τι κάνουν κάποιοι χρήστες.. δεν διαβάζουν τεχνολογικά νέα ή forum.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι λαθος φιλτατε.δεν ειναι υποχρεωμενος κανεις να κανει upgrade στα 10 αμα δεν το θελει (απαραδεκτες οι πολιτικες της MS)..επισης δεν υπαρχει τοσο σοβαρος λογος μεταβασης εφοσον δεν εισαι gamer και δεν εχεις αναγκη το directx12.και σταματηστε πια αυτη την απαξιωση για τα 7αρια κατανταει κουραστικο

 

Δεν αναγκασε κανενα να κανει αναβαθμιση σε 10...Πετάει μηνυμα οπως όλες οι εφαρμογες...και ο firefox ζηταει αναβαθμιση και ο chrome και η οποιαδήποτε χ εφαρμογη...

Σύμφωνα με εσάς δεν θα έπρεπε να υπάρχει οποιαδήποτε ενημέρωση και να ψάξει ο χρήστος απο μονος του....Και αυτο μόνο να είναι ενημερωμένος απο κάποιο techblog

 

.

 

Μάστορα δε θα το πιστέψεις. Αλλά υπάρχουν άνθρωποι που χρησιμοποιουν τούς υπολογιστες για δουλειά κι οχι για παιχνίδια, ούτε facebook ούτε youtube.

Δε τούς vοιάζει αν έχει σήμα XP, 7, 95 το λειτουργικό. Τούς νοιάζει να κάνουν τη δουλειά τούς.

 

Εσένα που σε νοιάζει το directX 12, βαλ' τα. Δικαίωμα σου. Αλλά και δικαίωμα του άλλου να τρέχει οτι γουστάρει.

 

Ούτε ήρθαν τα 10 να διορθώσουν "προβλήματα" των 7. Μια χαρά ήταν και είναι ακόμα.

Τα 8, 8.1 είχανε θέματα και δε τα γούσταρε ο κοσμάκης.

Και τα 10 έχουν θέματα, αλλά αυτά δε θα φτιαχτούνε ποτέ.

 

Μια χαρά κανουν την δουλεία τους και με windows 10 για αυτους δεν θα δουν διαφορά. Αν θέλουν να μείνουν στα 7 η στα ΧP δικαίωμα τους...

Δεν το ειπε κανεις ακομη... τα Windows XP ειναι τα καλυτερα. Δεν θα τα αλλαξω ποτε.

Ειμαι και εγω σιγουρος οτι οι πελατες παντα φταινε, η Εταιρια δεν ειναι δυνατον να κανει λαθος.

 

Δοκίμασε να βαλεις φλασακι η οποιαδήποτε συσκευή που χρειάζεται driver χωρις να εχεις το cd..

 

 

Ποια ακριβώς είναι η δυσκολία των windows 10 στο setup?

Το όνομα υπολογιστή που ζητάει ή το λογαριασμό email που μπορεις αν θες να μην προσθέσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τον λογιστη μου να εχει 10αρια με VMWare τα 7 αρια για να τρεχει excel!

εντάξει είπαμε αλλά όχι κι έτσι..

ψιλομούφα η ιστορία ? όχι τίποτα αλλά είχε δλδ την υπομονή να στήσει 7αρια σε vm αλλά δεν είχε υπομονή να βρει τρόπο να δουλέψει σωστά τα excel sta 10aria ? εκτός και τρέχει τα 7aria σε vm για άλλο σκοπό... τι να πω περίεργο... να πεις οτι έτρεχε κανένα περίεργο λογιστικό πρόγραμμα που δεν τρέχει στα 10αρια ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει είπαμε αλλά όχι κι έτσι..

ψιλομούφα η ιστορία ? όχι τίποτα αλλά είχε δλδ την υπομονή να στήσει 7αρια σε vm αλλά δεν είχε υπομονή να βρει τρόπο να δουλέψει σωστά τα excel sta 10aria ? εκτός και τρέχει τα 7aria σε vm για άλλο σκοπό... τι να πω περίεργο... να πεις οτι έτρεχε κανένα περίεργο λογιστικό πρόγραμμα που δεν τρέχει στα 10αρια ναι..

Το Office 2003 δεν τρεχει "σωστα" στα 10 οποτε αμα ειχε αγορασμενη αδεια λογικο μου φαινεται να ηθελε 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν θα το ξανακάνει γιατί δεν πρόκειται να υπάρξουν Windows 11. Από δω και πέρα μόνο updates.

 

Το ίδιο έλεγαν και για το directX12.  :P

 

Αν αποτύχει το store όχι Windows 11, αλλά Windows 20 θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει είπαμε αλλά όχι κι έτσι..

ψιλομούφα η ιστορία ? όχι τίποτα αλλά είχε δλδ την υπομονή να στήσει 7αρια σε vm αλλά δεν είχε υπομονή να βρει τρόπο να δουλέψει σωστά τα excel sta 10aria ? εκτός και τρέχει τα 7aria σε vm για άλλο σκοπό... τι να πω περίεργο... να πεις οτι έτρεχε κανένα περίεργο λογιστικό πρόγραμμα που δεν τρέχει στα 10αρια ναι..

Ρε παιδια πρεπει να βγαζω φωτογραφια ο,τι βλεπω;

Τι ψιλομουφα;

Απλα του εγινε η αναβαθμιση ερημην, θα πηρε κανεναν "κομπιουτερα" της γειτονιας θα του ειπε σωσε με δεν μπορω να μπλεξω με φορματ γιατι εχω δηλωσεις και γιατι θα ειχε και αλλα πραγματα μεσα και του εκανε αυτο σαν λυση.

Μπορει να ετρεχε αγορασμενο office 2003 ή 2007 και να του εκανε κομπλες στα 10αρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που λέτε ότι τα windows 7 είναι το καλύτερα από τα 10 και γιατί να κανω αναβάμιση αφού είναι μία χαρα...γτ δεν εχετε Windows XP ή windows 95 ...και αυτα στην εποχή τους καλά ήταν....

Πιστεύεις ότι αν υποστηρίζονταν ακόμη με drivers, DirectX και αναβαθμίσεις ασφαλείας δε θα υπήρχαν πολλοί που θα έτρεχαν τα Windοws 95;...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...