Προς το περιεχόμενο

Αποζημίωση $10.000 από τη Microsoft λόγω "ανεπιθύμητης" αναβάθμισης σε Windows 10


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@worm_and_wicked

 

Γράφει ο worm, ότι ο πελάτης του έπαθε πανικό επειδή το "τουμπανάκι" με τα W8 που είχε για server αποφάσισε να κάνει μόνο του αναβάθμιση... και γιατί ρε παιδιά -ρωτάω εγώ- βρέθηκε με file server σε W8? Γιατί 1)δεν είχε κεφάλαιο ο πελάτης και 2)γιατί λέει ο τεχνικός ΒΑΡΕΘΗΚΕ να στήσει ένα "σερβεράκι"....

 

ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ... είσαι και επαγγελματίας (υποτίθεται...)... File Server με W8????

Και τι διακαιώματα δίνεις? Φαντάζομαι την απάντηση: Έλα μωρέ, ο πελάτης δεν έχει μεγάλες ανάγκες... μπορεί και peer to peer...

Και πώς εξασφαλίζεις τους πόρους? Φαντάζομαι την απάντηση: Έλα μωρέ, τούμπανάκι το pc θα τα βγάλει πέρα....

Και για backup? Φαντάζομαι την απάντηση: Έλα μωρέ, ποιό backup... ή σιγά μη χαλάσει... ή έχω βάλει 2ο δίσκο και έχω βάλει τη γραμματέα μία φορά το μήνα να αντιγράφει τα αρχεία της... ή εεε άμα χαλάσει έρχομαστε και βγάζουμε και κανένα φράγκο...

 

Καλά ρε παιδιά, φράγκα δεν έχει ο δικηγόρος (κατανοητό), χάθηκε ο κόσμος να στήσετε ένα file server της προκοπής με linux και να κάνετε τη δουλειά σας???? Στη χειρότερη στο τουμπανάκι που του φόρτωσε ο 1ος τεχνικός φτιάξτε το σωστά να πάει στην ευχή... Αλλά προφανώς βρίζουμε τα W10, αλλά μόλις δούμε command prompt κλ@νουμε πατάτες... οπότε πίσω στο κλουβάκι της M$... 

 

@panoskatos

Πράγματι τα XP είναι το πιό σταθερό λειτουργικό... γελάνε και τα πλήκτρα... έχει υπόψη πόοοοσες τρύπες έχεις ανοιχτές σε κάθε pc που έχεις με XP???

 

Ξέρεις υπάρχει και η έννοια της επένδυσης. Αν συνεχίζεις να χρησιμοποιείς μία τεχνολογία 10 ετών απλά ΔΕΝ είσαι παραγωγικός....

Κλασσικη περιπτωση ξερολα Ελληναρα. Πριν κραξεις καποιον που δεν εχει τις απιστευτες γνωσεις σου, τουλαχιστον μπες στον κοπο να διαβασεις την αναρτηση του. Ο ανθρωπος δεν μιλησε καθολου για windows 8. Περαστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...