Προς το περιεχόμενο

Sound Blaster Z drivers


str1979

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτοί, με τι file name έρχονται στο πακέτο;

 

Δεν θυμάμαι καν. Στο forum της creative βρήκα τα αρχεία και τα πέρασα manual. 

Μόλις τα βρεις και εσύ, θα τα βάλεις, θα κάνεις restart και ΑΝ στο ξανά κάνει, θα πας να κάνεις disable device στο ένα απ τα δυο (δεν θυμάμαι αν το έκανα με το controller η με την άλλη επιλογή) και θα κάνεις πάλι στα καπάκια restart.

 

Απλά έψαχνα 7 ώρες συνεχόμενα για το τι μπορεί να φταίει και έκανα άπειρες δοκιμές όπως καταλαβαίνεις. Έριξα και ένα γαμωσταυρίδι στο τέλος και έστειλα και μήνυμα στο page της creative για το πρόβλημα για να βγάλουν drivers καινούριους. 

Νόμιζα πως είχε θέμα η δικιά μου κάρτα μιας που δεν είχα βρει άλλον να έχει το ίδιο θέμα, αλλά τώρα που είδα το ποστ σου ηρέμησα.

 

Αν δεν τα καταφέρεις, μπορώ να το τσεκάρω με teamviewer η ότι άλλο θες. 

Επεξ/σία από UsualSuspect__
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Fall Creator's Update, δε μπορώ καν να εγκαταστήσω τους τελευταίους (03/2017) drivers της Creative, αφού με οδηγεί σε unresponsive desktop, μετά την επανεκκίνηση. Έχετε καμια ιδέα, ή απλώς περιμένουμε να βγουν καινούριοι;

 

Χτες το βραδυ ειπα να περασω Fall Creators Update...και το Desktop/File Explorer ειχε bugarei τελειως...ειχε τρελαθει..

και δεν μπορουσα να βρω τι γινεται...εκανα φορματ και εβαλα RS2.

 

Εισαι σιγουρος οτι φταιει ο driver της Z? Γιατι την εχω και εγω...και ειχα τρελαθει χθες, καθομουνα μεχρι τις 2-3 το βραδυ να δω τι φταιει  :mad:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το βραδυ ειπα να περασω Fall Creators Update...και το Desktop/File Explorer ειχε bugarei τελειως...ειχε τρελαθει..

και δεν μπορουσα να βρω τι γινεται...εκανα φορματ και εβαλα RS2.

 

Εισαι σιγουρος οτι φταιει ο driver της Z? Γιατι την εχω και εγω...και ειχα τρελαθει χθες, καθομουνα μεχρι τις 2-3 το βραδυ να δω τι φταιει  :mad:  

 

Ναι, ο driver της z φταίει. 

2 άτομα το λέμε. Θες κ άλλους; :P

Και με την RS4 πάλι το ίδιο κάνει. 

 

Ξανά πέρασε τα, σβήσε τους drivers και δες πως θα είναι όλα κομπλέ.

 

Ούτε το start μενου δεν δουλεύει ξέρω γω. 

https://www.facebook.com/CreativeLabsGreece/

 

Μπείτε και εδώ όσοι έχετε fb να αναφέρετε το πρόβλημα με λεπτομέρειες. Έχει σημασία και θα τους κάνει να ασχοληθούν περισσότερο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το βραδυ ειπα να περασω Fall Creators Update...και το Desktop/File Explorer ειχε bugarei τελειως...ειχε τρελαθει..

και δεν μπορουσα να βρω τι γινεται...εκανα φορματ και εβαλα RS2.

 

Εισαι σιγουρος οτι φταιει ο driver της Z? Γιατι την εχω και εγω...και ειχα τρελαθει χθες, καθομουνα μεχρι τις 2-3 το βραδυ να δω τι φταιει  :mad:  

Ναι. Δεν ανταποκρίνονταν ούτε το Start button, να φανταστείς...Μόλις τον απεγκατέστησα (με πληκτρολόγιο...), όλα επανήλθαν στο κανονικό, πλην του ότι δεν έχω σωστό driver για τη Ζ, ακόμα.

Ναι, ο driver της z φταίει. 

2 άτομα το λέμε. Θες κ άλλους; :P

Και με την RS4 πάλι το ίδιο κάνει. 

 

Ξανά πέρασε τα, σβήσε τους drivers και δες πως θα είναι όλα κομπλέ.

 

Ούτε το start μενου δεν δουλεύει ξέρω γω. 

https://www.facebook.com/CreativeLabsGreece/

 

Μπείτε και εδώ όσοι έχετε fb να αναφέρετε το πρόβλημα με λεπτομέρειες. Έχει σημασία και θα τους κάνει να ασχοληθούν περισσότερο. 

Έχεις γράψει εκεί; Μόνο κάτι διαφημιστικά είδα...Δώσε ένα link...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Δεν ανταποκρίνονταν ούτε το Start button, να φανταστείς...Μόλις τον απεγκατέστησα (με πληκτρολόγιο...), όλα επανήλθαν στο κανονικό, πλην του ότι δεν έχω σωστό driver για τη Ζ, ακόμα.

Έχεις γράψει εκεί; Μόνο κάτι διαφημιστικά είδα...Δώσε ένα link...

 

Στείλτους inbox. Έλληνες είναι και μου απάντησαν πως θα το μεταφέρουν το πρόβλημα σ αυτούς που πρέπει, αλλά στείλε κ εσύ και όσοι μπορείτε ώστε να ταρακουνηθούν λίγο. 

 

Έκανες αυτά που σου είπα; Εμένα μου δουλεύει μια χαρά τώρα και ελπίζω να μείνει έτσι. 

5 μέρες χωρίς θέμα είμαι. (Είχα περάσει από πριν την 1709) 

http://forums.creative.com/showthread.php?t=742065&s=7e00249262818fad31d02a89e472939a

 

Τσέκαρε εδώ. Μόλις το βρήκα κ αυτό. Δεν είμαστε οι μόνοι, ούτε φταίνε οι drivers της συγκεκριμένης κάρτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλτους inbox. Έλληνες είναι και μου απάντησαν πως θα το μεταφέρουν το πρόβλημα σ αυτούς που πρέπει, αλλά στείλε κ εσύ και όσοι μπορείτε ώστε να ταρακουνηθούν λίγο. 

 

Έκανες αυτά που σου είπα; Εμένα μου δουλεύει μια χαρά τώρα και ελπίζω να μείνει έτσι. 

5 μέρες χωρίς θέμα είμαι. (Είχα περάσει από πριν την 1709) 

http://forums.creative.com/showthread.php?t=742065&s=7e00249262818fad31d02a89e472939a

 

Τσέκαρε εδώ. Μόλις το βρήκα κ αυτό. Δεν είμαστε οι μόνοι, ούτε φταίνε οι drivers της συγκεκριμένης κάρτας. 

Να σου πω, δεν θέλω να κοτσάρω χειροκίνητα driver, γιατί, συνήθως, περνάνε μισά πράγματα ή δημιουργούνται άλλα προβλήματα. Αλλά θα τους στείλω στην Creative, σίγουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω, δεν θέλω να κοτσάρω χειροκίνητα driver, γιατί, συνήθως, περνάνε μισά πράγματα ή δημιουργούνται άλλα προβλήματα. Αλλά θα τους στείλω στην Creative, σίγουρα...

 

Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι, όλα μου δουλεύουν ρολόι εμένα. Control panel κτλ κτλ. 

 

Κάνε κάτι άλλο. 

Κάνε εγκατάσταση τους drivers κανονικά, κάνε restart, μπες στην διαχειριση συσκευων, κάνε disable device και ξανά restart. Γενικά παίξε λίγο μ αυτά και θα σου φτιάξει όπως και μένα. 

 

Τσέκαρε εδώ να δεις ότι όντως δουλεύει και δεν σε κοροιδεύω :P

post-227331-0-13110000-1508426307_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι, όλα μου δουλεύουν ρολόι εμένα. Control panel κτλ κτλ. 

 

Κάνε κάτι άλλο. 

Κάνε εγκατάσταση τους drivers κανονικά, κάνε restart, μπες στην διαχειριση συσκευων, κάνε disable device και ξανά restart. Γενικά παίξε λίγο μ αυτά και θα σου φτιάξει όπως και μένα. 

 

Τσέκαρε εδώ να δεις ότι όντως δουλεύει και δεν σε κοροιδεύω :P

Μωρέ, σε πιστεύω, αλλά αυτά είναι και λίγο system specific και αν υποψιαστώ ότι θα πρέπει να κάνω format, θα πηδηχτώ από το παράθυρο... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ, σε πιστεύω, αλλά αυτά είναι και λίγο system specific και αν υποψιαστώ ότι θα πρέπει να κάνω format, θα πηδηχτώ από το παράθυρο... :P

 

Βρήκα κ αυτό τώρα. Πιο εύκολο ακόμα. 

 

1. Deinstall all Creative Drivers and Programs.

2. Restart your PC

3. After Restart do a Windows update and let him install the Creative Soundblaster Driver

4. Restart again

5. Now install the Creative Drivers

6. Restart again

7. Now your Creative z / zx / zxr should work again with no problems.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανακατεβαζω RS3 απο windows update...για να δουμε.

 

Εντωμεταξυ εχω μπλοκαρει τα driver updates!

 

@UsualSuspect τι περιεργα settings ειναι αυτα στην Z?  :ph34r:

Headphones? Games?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανακατεβαζω RS3 απο windows update...για να δουμε.

 

Εντωμεταξυ εχω μπλοκαρει τα driver updates!

 

@UsualSuspect τι περιεργα settings ειναι αυτα στην Z?  :ph34r:

Headphones? Games?

 

Για τo headset τα έχω έτσι. Δεν έχω καλά ηχεία προς το παρών :( 

Είναι πεντακάθαρος και γαμάτος ο ήχος έτσι και για ταινίες και για games :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τo headset τα έχω έτσι. Δεν έχω καλά ηχεία προς το παρών :(

Είναι πεντακάθαρος και γαμάτος ο ήχος έτσι και για ταινίες και για games :P

Παλι τα ιδια κανει...ενταξει κουραστηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι τα ιδια κανει...ενταξει κουραστηκα...

 

Πριν λίγα ποστ ανέβασα 2 σκρινσοτ που έλεγε ποιους drivers έχω εγκατεστημένους. Έχεις τους ίδιους;

 

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=sound%20blaster%20audio%20controller

 

Κατεβάστε manual από δω το αρχείο που πρέπει να κάνετε την δουλειά σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγα ποστ ανέβασα 2 σκρινσοτ που έλεγε ποιους drivers έχω εγκατεστημένους. Έχεις τους ίδιους;

 

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=sound%20blaster%20audio%20controller

 

Κατεβάστε manual από δω το αρχείο που πρέπει να κάνετε την δουλειά σας. 

ναι αυτους που εχεις ανεβασει εχω και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...