Προς το περιεχόμενο

Sound Blaster Z drivers


str1979

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.  Επειδή έκανε και σε εμένα το πρόβλημα με τα Windows (δεν είχα desktop καθόλου στο pc) μπήκα στο bios και ενεργοποίησα την επιλογή τα Windows  να έχουν τον έλεγχο των plug and play συσκευών και όχι το bios.  Μετά από αυτή την ρύθμιση όλα είναι κομπλέ και οι drivers και τα προγράμματα λειτουργούν κανονικά.  Ελπίζω να βοήθησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα...εχώ την κάρτα ηχου sound blaster z...Στο σάιτ της creative βρήκα αυτό ψάχνωντας λύση για το πρόβλημα μου...Υπαρχει καποιος τρόπος ώστε να δέχεται στο optical in σήματα dts???(το σήμα ειναι από box ote tv).

The PCIe Sound Blaster Optical-In takes in only PCM audio and not the surround encoded signals like Dolby Digital and DTS. Please note that the sound card's drivers do not have the built-in decoder to decode signals coming from Dolby Digital and DTS. 

Επεξ/σία από Kimou7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την αναβάθμιση σε Windows 10 Build 1903, σταμάτησε να δουλεύει το speaker-mic slider στο control panel. Καμια ιδέα;

*edit : Ξαναέκανα setup τους driver της και τώρα όλα λειτουργούν κανονικά και πάλι.

Επεξ/σία από Occultist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Occultist είπε

Με την αναβάθμιση σε Windows 10 Build 1903, σταμάτησε να δουλεύει το speaker-mic slider στο control panel. Καμια ιδέα;

*edit : Ξαναέκανα setup τους driver της και τώρα όλα λειτουργούν κανονικά και πάλι.

Εχουνε πει στο reddit οτι ετοιμαζουν καινουριο driver μετα απο 2+ χρονια...

Για να δουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2019 στις 5:11 ΜΜ, str1979 είπε

Αυτούς έχω τώρα, αλλά οι προηγούμενοι ήταν καλύτεροι. Έχουν σκουπιδάκια στον ήχο και κάτι σαν παύσεις - ανεπαίσθητα, στην ουσία, αλλά εγώ τα προσέχω. Απλώς, βαριέμαι-διστάζω να κάνω rollback...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...