Προς το περιεχόμενο

Sound Blaster Z drivers


str1979

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αυτους που εχεις ανεβασει εχω και εγω.

 

Δοκίμασε κάνε rollback απ την διαχείριση και στα καπάκια disable device και κανε ενα restart. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκίμασε κάνε rollback απ την διαχείριση και στα καπάκια disable device και κανε ενα restart. 

Τα εκανα και αυτα, τιποτα δεν δουλεψε...εφαγε φορματ παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εκανα και αυτα, τιποτα δεν δουλεψε...εφαγε φορματ παλι.

Γκαντεμιά. Απλά μπες στο φορουμ της creative και δες πόσοι έχουν θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκαντεμιά. Απλά μπες στο φορουμ της creative και δες πόσοι έχουν θέμα.

Παντα σε καθε μεγαλο update θυμαμαι οτι ειχα προβλημα με τους drivers της Z...ελεος δηλαδη.

 

Τεσπα, κατεβασα και O&O ShutUp10 που ειχα καιρο να χρησιμοποιησω..και απενεργοποιησα καποια πραγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα κ αυτό τώρα. Πιο εύκολο ακόμα. 

 

1. Deinstall all Creative Drivers and Programs.

2. Restart your PC

3. After Restart do a Windows update and let him install the Creative Soundblaster Driver

4. Restart again

5. Now install the Creative Drivers

6. Restart again

7. Now your Creative z / zx / zxr should work again with no problems.

Επιβεβαιώνω ότι έτσι λειτουργεί, αλλά θα πρέπει να τεστάρω περισσότερο, για επιβεβαίωση ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω ότι έτσι λειτουργεί, αλλά θα πρέπει να τεστάρω περισσότερο, για επιβεβαίωση ^_^

 

Μη το πειράξεις καν :P 

Απλά κάνε μερικά restart και shutdown για να δεις αν είναι οκ. Εμένα ακόμα δεν μου χει βγάλει θέμα, άρα όλα κομπλέ ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το πειράξεις καν :P

Απλά κάνε μερικά restart και shutdown για να δεις αν είναι οκ. Εμένα ακόμα δεν μου χει βγάλει θέμα, άρα όλα κομπλέ ! :D

Με του που πήγα να κάνω exit στο DOWIII, κόλλησε όλο το σύστημα σε μαύρη οθόνη. Κάτι μου λέει ότι δεν θα δούμε άσπρη μέρα, μέχρι να φτιάξει η Creative καινούριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με του που πήγα να κάνω exit στο DOWIII, κόλλησε όλο το σύστημα σε μαύρη οθόνη. Κάτι μου λέει ότι δεν θα δούμε άσπρη μέρα, μέχρι να φτιάξει η Creative καινούριους...

 

Δεν νομίζω να φταίνε οι drivers της z για αυτό :P

Δες αν στο ξανα κανει, δες και σε κανα αλλο game. 

Το συνάντησα και εγώ στο bf1 αλλά χωρίς να έχω τους drivers της z. 

Ποιος ξέρει.. ΣΚΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να φταίνε οι drivers της z για αυτό :P

Δες αν στο ξανα κανει, δες και σε κανα αλλο game. 

Το συνάντησα και εγώ στο bf1 αλλά χωρίς να έχω τους drivers της z. 

Ποιος ξέρει.. ΣΚΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ 

Το ξαναδοκίμασα και δεν είχε πρόβλημα αυτήν την φορά. Θα παρακαλάμε για Service Pack με το Fall Update - το βλέπω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα παιδια πηρα το soundblasterx vanguard k08 rgb keyboard..και ολα καλα μεχρι που εγκατεστησα drivers kai τωρα ουτε που ανοιγει ουτε τα rgb...σαν να καικε ενα πραγμα...any help?το πληκτρολογιο ολοκαινουριο με καμια ωρα λειτουργιας χωρις drivers(plugnplay)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω πρόβλημα με τη Sound Blaster Z. Αν τρέξω κάποια συγκεκριμένα πράγματα (κυρίως παλιότερα παιχνίδια), κάπου πιάνει μεγάλο cpu usage (ο driver!), και στην συνέχεια, σε άσχετη στιγμή, τρώω συχνά bsod με thread_stuck_in_device_driver. Τα bsod σταματάνε όταν κάνω απεγκατάσταση του driver της Sound Blaster Z. Το πρόβλημα οφείλεται σε ασυμβατότητα του driver με το Fall Creator's Update των Windows 10. Ως "μεσοβέζικη" λύση, βρήκα το να κάνω update τον driver από το pool της Microsoft. Έτσι, φαίνονται να σταματάνε τα bsod, αλλά χάνω τη δυνατότητα switch για τα headphones και ενδεχομένως και άλλα χαρακτηριστικά.

Στα ίδια πλαίσια αποδίδω και το πρόβλημα που έχει ο φίλος με το keyboard της Creative.

Γενικά, αν δεν δεήσουν, στην Creative, να φτιάξουν drivers για το Fall Creator's Update, θα συνεχίσουμε να έχουμε τέτοια προβλήματα. Και μάλιστα, επειδή αυτήν την πολιτική με τους drivers, την είχαν πάντα στην Creative, προσωπικά, βλέπω πολύ δύσκολο να ξαναγοράσω οτιδήποτε από αυτούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω πρόβλημα με τη Sound Blaster Z. Αν τρέξω κάποια συγκεκριμένα πράγματα (κυρίως παλιότερα παιχνίδια), κάπου πιάνει μεγάλο cpu usage (ο driver!), και στην συνέχεια, σε άσχετη στιγμή, τρώω συχνά bsod με thread_stuck_in_device_driver. Τα bsod σταματάνε όταν κάνω απεγκατάσταση του driver της Sound Blaster Z. Το πρόβλημα οφείλεται σε ασυμβατότητα του driver με το Fall Creator's Update των Windows 10. Ως "μεσοβέζικη" λύση, βρήκα το να κάνω update τον driver από το pool της Microsoft. Έτσι, φαίνονται να σταματάνε τα bsod, αλλά χάνω τη δυνατότητα switch για τα headphones και ενδεχομένως και άλλα χαρακτηριστικά.

Στα ίδια πλαίσια αποδίδω και το πρόβλημα που έχει ο φίλος με το keyboard της Creative.

Γενικά, αν δεν δεήσουν, στην Creative, να φτιάξουν drivers για το Fall Creator's Update, θα συνεχίσουμε να έχουμε τέτοια προβλήματα. Και μάλιστα, επειδή αυτήν την πολιτική με τους drivers, την είχαν πάντα στην Creative, προσωπικά, βλέπω πολύ δύσκολο να ξαναγοράσω οτιδήποτε από αυτούς...

εγω φιλε μου εχω windows7 και μετα απο αυτο το πληκτρολογιο σταματησε να δουλευει σε ολες τις συσκευες...δεν γνωριζω αν εχει καποια μνημη το πληκτρολογιο η κατι..στο support του site..που ειναι και επιεικως αθλιο βρηκα hardware reset by ψτρλ+αλτ+φ2 το δοκιμασα και ειναι λες και εχει καει το πληκτρολογιο....κανενα σημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φιλε μου εχω windows7 και μετα απο αυτο το πληκτρολογιο σταματησε να δουλευει σε ολες τις συσκευες...δεν γνωριζω αν εχει καποια μνημη το πληκτρολογιο η κατι..στο support του site..που ειναι και επιεικως αθλιο βρηκα hardware reset by ψτρλ+αλτ+φ2 το δοκιμασα και ειναι λες και εχει καει το πληκτρολογιο....κανενα σημα...

Δε γνωρίζω, ακριβώς, για πληκτρολόγιο, αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να σε καλύπτει, σε τέτοιες περιπτώσεις, μια σοβαρή εταιρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωρίζω, ακριβώς, για πληκτρολόγιο, αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να σε καλύπτει, σε τέτοιες περιπτώσεις, μια σοβαρή εταιρία.

ακριβως αυτο...και πραγματικα το πληκτρολογιο αν εξαιρεσεις αυτο το συμβαν ηταν τελειο...αλλα τι να το εξαιρεσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μετά το Fall Creator's Update, για το οποίο ΔΕΝ έχουν βγάλει driver της Sound Blaster Z, έχω πρόβλημα στο Wolrd of Warplanes, που συνεχίζει, συχνά, να μου δίνει bsod με thread_stuck_in_device_driver. Έχω δοκιμάσει διάφορες παρεμβάσεις, αλλά δε νιώθει! Εκεί στην Creative, μόνο για να βάζουν διαφημίσεις είναι πρώτοι... -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...