Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω εφαγα ban γτ ξαφνικα απο βολο βρεθηκα θεσσαλονικη

τωρα δεν ξερω αν ειναι soft η perman

παντως τα pokestops δε δινουν τπτ...

και δεν ανοιγει κ οχαρτης καλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν τηλεμεταφερθηκα με το nox το εκανα....
βαρεθηκα να πιανω σπουργιιτια και ποντικια....

βεβαια τωρα παω να βαλω ποκεμον σε gym 

και βγαζει error.....

ξερει κανεις ποσο κραταει το ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χθες που εφαγα κρατησε για 5 λεπτα, το εφαγα γιατι τηλεμεταφερθηκα απο την Αυστραλια οπου σε βαζει αρχικα το nox στην Κεφαλονια. Απο κει και περα δεν το εχω χρησιμοποιησει ουτε για να κουνηθω 100 μετρα, δεν ξερω τι γινεται αν το χρησιμοποιεις συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ακούγεται ότι απο σήμερα άρχισαν τα perma-ban για gps spoofing. Σβήνουν όλο το progress που έχεις κάνει μέχρι τώρα και σου δίνει τη δυνατότητα να αρχίσεις με το ίδιο email account ξανά απο την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωωωω μη μου λες τετοια....

δεν υπαρχει περιπτωση....

 

Εδώ το είδα. Ακόμα δεν ξέρουμε κατά πόσο έγκυρο είναι.

 

https://www.reddit.com/r/pokemongo/comments/4ui93n/psa_it_seems_the_ban_wave_for_location_spoofing/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το ΝΟΧ.  Δεν ξέρω αν σε σας παίζει αλλά σε εμένα είναι αδύνατον να δουλέψω το go.  Δεν κινείται ο χαρακτήρας με τα πλήκτρα (ASDF) αλλά μόνο με το location.

Το μόνο που έκανα είναι να μετακινώ το χαρακτήρα μου βήμα βήμα στην κοντινότερη πλατεία για να πάρω μερικά μπαλάκια και να κάνω transfer τα πολλαπλά pokemon που είναι πολύ ευκολότερο από το τηλέφωνο.

 

Όμως, δοκίμασα να μπω με ένα άλλο λογαριασμό σε άλλη περιοχή του εξωτερικού (Αμερική, Αυστραλία) και ζήλεψα.  Γιατί κάποιες περιοχές έχουν περισσότερα stop και pokemon;  Τι το καθορίζει αυτό;

Επίσης που τα βρίσκει τα stop;  Στην περιοχή μου έχει κάτι παράξενες βραδυνές φωτογραφίες από ταμπέλες και grafity που δεν υπάρχουν στο street view.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης που τα βρίσκει τα stop;  Στην περιοχή μου έχει κάτι παράξενες βραδυνές φωτογραφίες από ταμπέλες και grafity που δεν υπάρχουν στο street view.

 

Τα Pokestop και τα Gym μπήκαν στις τοποθεσίες που υπήρχαν τα portal τα οποία είχαν δημιουργήσει και είχαν ανεβάσει φωτογραφίες οι χρήστες στο Ingress, το προηγούμενο AR παιχνίδι της εταιρείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν πηρα σαφης απαντηση. Εχω βρει vaporeon 550cp (water gun 10 hydro pump 60) Να το παρατησω ετσι η να το κανω power up? Η μπαρα του cp ειναι στο μισο και λιγο λιγοτερο αυτη τη στιγμη..

 

 

Επισης τα zubat που λετε εγω δεν τα πιανω πια.

 

Κατι αλλο, τον Αυγουστο παω διακοπες σε νησια, δηλαδη αν παιξω απο εκει θα φαω ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανεις που βλέπουμε τι level ειναι το Πόκεμον και ποτε αξίζει να κάνουμε evolve?

Επίσης ξέρετε αν κάποιο απο τα πολλα app που έχουν βγει ειναι χρήσιμο όπως το pokevision?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανεις που βλέπουμε τι level ειναι το Πόκεμον και ποτε αξίζει να κάνουμε evolve?

εδω βλέπεις το lvl https://jackhumbert.github.io/poke-rater/

και εδω για evolve http://pogotoolkit.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Greek 13 ευχαριστώ πολυ για την απάντηση και τα χρήσιμα links!

Μπορεις να με βοηθήσεις να τα κατανοήσω καλύτερα;

Πχ μετακινώ τη Μπάρα στο level μου και τη μπάρα του Πόκεμον στο ίδιο σημείο με τη δική μου για να δω το level του;

Για το evolve θέλω να πω πχ εχω έναν Machop 387 αξίζει να τον κάνω evolve η να περιμένω να βρω μεγαλυτερον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...