Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως παρ'όλο που δεν σκαμπάζω και φοβάμαι τα bans ώστε να cheatάρω (δεν ρισκάρω για κανένα λόγο την χαρά και την νοσταλγία που ένιωσα όταν πρωτοβγήκα στο δρόμο να παίξω, ούτε τις τόσες μέρες που έκανα για να φτάσω 21 λέβελ), αλλά και όλη αυτή η ανάγκη για cheat πατάει και σε ένα κενό του παιχνιδιού.

 

Δηλαδή: τα απαιτούμενα xp από το lvl 20 και μετά για να ανέβεις level είναι πραγματικά τεράστια. Έχεις επίσης πιάσει όλα τα pokemon οπότε για να γίνεις ο... καλύτερος πρέπει απλά να φαρμάρεις ασύστολα. Πέρα από την πλάκα, ειδικά από το 20 στο 21, ένιωθα botάκι που απλά πάει πιο αργά.

 

Εννοείται πως το cheating δεν είναι λύση, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι δεν έχει ζητήματα, όπως το προαναφερθέν, το ελιππέστατο και καθόλου ενδιαφέρον combat system και άλλα τέλος πάντων με αυτά τα δύο βασικότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ μετάνιωσα που μπήκα στους μπλέ..κιτρινος επρεπε να πάω..

υποτίθεται οτι πρέπει να βάλουν μάχες μεταξύ των ομάδων

και μεταφορά pokemon και 1v1. Αργούν άντε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ντάξει για όσους θυμούνται πριν κανά 2βδόμαδο πήγαινα στα ΚΕΠ και βρήκα ένα Flareon 500άρι, σήμερα ξαναπήγα και βρήκα πάλι στο ίδιο σημείο (σχεδόν, 2 στενά πιο πάνω) παλι Flareon. Μιλάμε είναι μέρος που δεν έχει ούτε ratata δεν ξέρω τι παίχτηκε αλλά... μην με βρίσετε... 

 

(Μόνο ένα power up είχα να του κάνω γιατί έφαγα τα candy στο evolve για το Vaporeon σήμερα)

 

υ.γ. ακόμα να βρω αυγό 10 χιλιομέτρων 

 

 

 

zDxxNtr.png

 

 


εγώ μετάνιωσα που μπήκα στους μπλέ..κιτρινος επρεπε να πάω..

υποτίθεται οτι πρέπει να βάλουν μάχες μεταξύ των ομάδων

και μεταφορά pokemon και 1v1. Αργούν άντε!

 

Μακάρι να μην βάλουν transfer για πόκεμον πριν λυθεί το θέμα με τα bots γιατί μπορεί ο καθένας να έχει το legit account του και απλά να μεταφέρει από τα άλλα 5 μούφα που έχει τα Dragonite

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα απο τοτε που περασα custom rom στο κινητο μου το pokemon go δεν βρισκει την τοποθεσια μου λεει ''GPS signal not found'' .To gps δεν εχει προβλημα καθως το google maps βρισκει με ακριβεια την τοποθεσια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα απο τοτε που περασα custom rom στο κινητο μου το pokemon go δεν βρισκει την τοποθεσια μου λεει ''GPS signal not found'' .To gps δεν εχει προβλημα καθως το google maps βρισκει με ακριβεια την τοποθεσια μου.

 

Εδώ είσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα απο τοτε που περασα custom rom στο κινητο μου το pokemon go δεν βρισκει την τοποθεσια μου λεει ''GPS signal not found'' .To gps δεν εχει προβλημα καθως το google maps βρισκει με ακριβεια την τοποθεσια μου.

 

Εχω το ιδιο θεμα με xiaomi note 3 Που και που χανεται το gps και με βγαζει οπου ναναι, αλλες φορες στρωνει.

 

Εβαλα lucky egg και εκανα καμπωσα evolve, παω 23 οπου ναναι.

 

@zeniath Ποσα λεβελ εισαι και επιασες αυτο το τερας..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ντάξει για όσους θυμούνται πριν κανά 2βδόμαδο πήγαινα στα ΚΕΠ και βρήκα ένα Flareon 500άρι, σήμερα ξαναπήγα και βρήκα πάλι στο ίδιο σημείο (σχεδόν, 2 στενά πιο πάνω) παλι Flareon. Μιλάμε είναι μέρος που δεν έχει ούτε ratata δεν ξέρω τι παίχτηκε αλλά... μην με βρίσετε... 

 

(Μόνο ένα power up είχα να του κάνω γιατί έφαγα τα candy στο evolve για το Vaporeon σήμερα)

 

υ.γ. ακόμα να βρω αυγό 10 χιλιομέτρων 

 

 

 

zDxxNtr.png

 

 

 

Μακάρι να μην βάλουν transfer για πόκεμον πριν λυθεί το θέμα με τα bots γιατί μπορεί ο καθένας να έχει το legit account του και απλά να μεταφέρει από τα άλλα 5 μούφα που έχει τα Dragonite

 

Ωραιο Φλαρεον ρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν θα πω την άποψη μου περι "cheating" επειδή έχει αλλάξει όσο μεγαλώνω lvl

πλέον άρχισα να χρησιμοποιώ nox. θα αναφέρω τους λόγους που το game είναι unplayable εντελώς μετά το 15-16 και γιατί με ώθησε το game απο μόνο του να πάρω αυτόν τον δρόμο. 

όλα ξεκίνησαν με το 3step bug, κοντά lvl 14-15 τότε όλη η χαρά μου ήταν να βλέπω πιο κοντά όσο τα έψαχνα κτλπ, (το 3step bug δεν είναι bug είναι κάτι που κάνανε επίτηδες για να σταθεροποιήσουν τους σέρβερ, βάλανε να μην σκανάρει πόκεμον το radar ανα δρόμο αλλα ανα πόλη και αυτό φαίνεται και υπάρχει ολόκληρο reddit article που το αναλύει, και το κρατάνε έτσι μέχρι να πέσει το hype του game γιατί δε μπορούν να αντέξουν τόσο κόσμο οι server.) τέσπα τότε βγήκε το POKEVISION. 

το pokevision μας έκανε να δούμε τα θετικά και τα άσχημα του game. μια rural περιοχή ή ακόμα και μία πόλη όπως η θεσσαλονίκη να είναι τίνγκα στα zubat και στα meowth ,ενώ με το που ανοίγεις το pokevision να βλέπεις την santa monica beach με 150000διαφορετικά ... (λέμε τώρα), πριν βγει το pokevision την άραζα στη χανθ και έλεγα 3 pokestops και γαμώ... και έλεγα τυχεροί αυτοί που μένουν σε ποκεστοπ γιατί παίρνουν free balls. έμεινα και απο balls άποιρες φορές.... 

pokemon nest, επειδή τα ποκεμον είναι spawn ανα πληθυσμό ,στο los angeles έχει και νεστ που κάνουν spawn rare συνέχεια , θεσσαλονίκη έψαξα με το vision ούτε ένα nest.... 

πάω μια βόλτα santa monica beach.... σε μια μέρα πήρα 3 lvl , γέμισα pokeballs και εύτιαξα ένα dragonite 2200 cp...



με λίγα λόγια τι άλλαξε τον τρόπο σκέψης μου ,όχι η ευκολία του game αλλα

1. το exp δυσκολέυει πολύ σε υψηλά lvl όποιος είναι κάτω απο 20 δε καταλαβαίνει

2. 3step bug

3. pokestop dependacy farm(pokeballs)

4.pokemon nests 

5 pokemon exclusives(tauros -farfetched- mr mime-kangashan)

6. δυσκολία του να πιάσεις οτιδήποτε πάνω απο 200cp στο lvl 20(να θες 10 pokeballs για ενα pidgey.... )αυτό ειδικά θέλει μια παράγραφο απο μόνο του αλλα βαριέμαι να γράφω. τραγικό το game μετά το 20lvl οπου οτιδήποτε είναι κίτρινο προς κόκκινο....

7.rare spawns σε high populated areas πολύ γρήγορα ενώ σε πόλεις όπως η θεςνίκη/αθήνα για τα πανυγήρια 

8. δε χαλάω την μπαταρία του κινητού..χαχαχα /ευκολία του να παίζεις απο το σπίτι etc

9.ατιμωρισία στο gps spoofing, (πήγα απο ελλάδα-αμερική-αυστραλία-ιαπωνία ανα λίγες ώρες τπτ ούτε softban )



τώρα το τί μου λείπει 

1. το να συναντάς άλλους παίχτες να γελάς να λες μαλακίες
2. να χτυπάς το gym της γειτονιάς και να φτιάχνεις territory
3. να ψάχνεις έξω κάτι και να κάνεις βόλτες.

για να επιστρέψω το game high lvl είναι τραγικό πρέπει να αλλάξουν πάρα πολλά πράγματα για να κάνει τον κόσμο να μη θέλει να κάνει gps spoofing. 

1. να είναι πολύ πολύ πιο easy το capture,λιγότερες pokeballs
2. να μην φέυγουν στον θεό οι πόκεμπαλς απο μόνες τους ,εντελώς σπαστικό
3. να έχει spawn points για τα πάντα ειδικά για starter pokemon ,παντού σε ίδιο επίπεδο και όχι ανα population
4. να μην είναι το exp τόσο τραγικό μετά το 20
5. να έχει nests σε όλες τις χώρες/πόλεις 
6.να λειτουργεί το radar.... 

7 να μπορείς να κάνεις μάχες με περαστικούς
8. να φτιάξει το σύστημα μάχης σε turn based (αυτό γενικό κακό)

τέσπα δε βλέπω να διορθώνεται η κατάσταση οπότε το μόνο που μπορεί να κάνει η niantic είναι ban τους emulators, δυστυχώς δε μπορεί να κάνει ban τον κόσμο, ότι διαβάζετε είναι ψευτίες, ένα πολύ μεγάλο ποσοστό κάνει gps spoofing απο day 1, και αν φάει ban δεν επιστρέφει γιατί έχει δει πως λειτουργεί το game, και είναι καθαρά unplayable μετά το 20 σε low intencity area(pokestops) ,η ατάκα once you go black you never go back ισχύει εδώ δυστυχώς . btw το softbanning είναι mechanic του game που πιάνει ακόμα και χρήστες που είναι σωστοί επειδή οδηγάνε, η niantic έχει τόσα προβλήματα στα χέρια της που μόνο το hard ban δεν την ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή (ακα χάνω πελάτες αν το κάνω)

σίγουρα θα υπάρχουν πολλοί όπως εγώ που πιο πριν ήμουν κάθετα ενάντιος με το gps spoofing , αλλα όταν δουν πως λειτουργεί το game high lvl και σε populated areas θα αλλάξουν άποψη. σε ένα competitive game δε μπορείς να είσαι παίχτης 2 ταχυτήτων, έβλεπα στη γειτονιά άτομα 27 lvl όταν εγώ ήμουν 15 και το είχαμε ξεκινήσει μαζί. κάτι πήγαινε στραβά...... τώρα ξέρω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν θα πω την άποψη μου περι "cheating" επειδή έχει αλλάξει όσο μεγαλώνω lvl

 

πλέον άρχισα να χρησιμοποιώ nox. θα αναφέρω τους λόγους που το game είναι unplayable εντελώς μετά το 15-16 και γιατί με ώθησε το game απο μόνο του να πάρω αυτόν τον δρόμο. 

 

όλα ξεκίνησαν με το 3step bug, κοντά lvl 14-15 τότε όλη η χαρά μου ήταν να βλέπω πιο κοντά όσο τα έψαχνα κτλπ, (το 3step bug δεν είναι bug είναι κάτι που κάνανε επίτηδες για να σταθεροποιήσουν τους σέρβερ, βάλανε να μην σκανάρει πόκεμον το radar ανα δρόμο αλλα ανα πόλη και αυτό φαίνεται και υπάρχει ολόκληρο reddit article που το αναλύει, και το κρατάνε έτσι μέχρι να πέσει το hype του game γιατί δε μπορούν να αντέξουν τόσο κόσμο οι server.) τέσπα τότε βγήκε το POKEVISION. 

 

το pokevision μας έκανε να δούμε τα θετικά και τα άσχημα του game. μια rural περιοχή ή ακόμα και μία πόλη όπως η θεσσαλονίκη να είναι τίνγκα στα zubat και στα meowth ,ενώ με το που ανοίγεις το pokevision να βλέπεις την santa monica beach με 150000διαφορετικά ... (λέμε τώρα), πριν βγει το pokevision την άραζα στη χανθ και έλεγα 3 pokestops και γαμώ... και έλεγα τυχεροί αυτοί που μένουν σε ποκεστοπ γιατί παίρνουν free balls. έμεινα και απο balls άποιρες φορές.... 

 

pokemon nest, επειδή τα ποκεμον είναι spawn ανα πληθυσμό ,στο los angeles έχει και νεστ που κάνουν spawn rare συνέχεια , θεσσαλονίκη έψαξα με το vision ούτε ένα nest.... 

 

πάω μια βόλτα santa monica beach.... σε μια μέρα πήρα 3 lvl , γέμισα pokeballs και εύτιαξα ένα dragonite 2200 cp...

 

με λίγα λόγια τι άλλαξε τον τρόπο σκέψης μου ,όχι η ευκολία του game αλλα

 

1. το exp δυσκολέυει πολύ σε υψηλά lvl όποιος είναι κάτω απο 20 δε καταλαβαίνει

 

2. 3step bug

 

3. pokestop dependacy farm(pokeballs)

 

4.pokemon nests 

 

5 pokemon exclusives(tauros -farfetched- mr mime-kangashan)

 

6. δυσκολία του να πιάσεις οτιδήποτε πάνω απο 200cp στο lvl 20(να θες 10 pokeballs για ενα pidgey.... )αυτό ειδικά θέλει μια παράγραφο απο μόνο του αλλα βαριέμαι να γράφω. τραγικό το game μετά το 20lvl οπου οτιδήποτε είναι κίτρινο προς κόκκινο....

 

7.rare spawns σε high populated areas πολύ γρήγορα ενώ σε πόλεις όπως η θεςνίκη/αθήνα για τα πανυγήρια 

 

8. δε χαλάω την μπαταρία του κινητού..χαχαχα /ευκολία του να παίζεις απο το σπίτι etc

 

9.ατιμωρισία στο gps spoofing, (πήγα απο ελλάδα-αμερική-αυστραλία-ιαπωνία ανα λίγες ώρες τπτ ούτε softban )

 

 

 

τώρα το τί μου λείπει 

 

1. το να συναντάς άλλους παίχτες να γελάς να λες μαλακίες

2. να χτυπάς το gym της γειτονιάς και να φτιάχνεις territory

3. να ψάχνεις έξω κάτι και να κάνεις βόλτες.

 

για να επιστρέψω το game high lvl είναι τραγικό πρέπει να αλλάξουν πάρα πολλά πράγματα για να κάνει τον κόσμο να μη θέλει να κάνει gps spoofing. 

 

1. να είναι πολύ πολύ πιο easy το capture,λιγότερες pokeballs

2. να μην φέυγουν στον θεό οι πόκεμπαλς απο μόνες τους ,εντελώς σπαστικό

3. να έχει spawn points για τα πάντα ειδικά για starter pokemon ,παντού σε ίδιο επίπεδο και όχι ανα population

4. να μην είναι το exp τόσο τραγικό μετά το 20

5. να έχει nests σε όλες τις χώρες/πόλεις 

6.να λειτουργεί το radar.... 

7 να μπορείς να κάνεις μάχες με περαστικούς

8. να φτιάξει το σύστημα μάχης σε turn based (αυτό γενικό κακό)

 

τέσπα δε βλέπω να διορθώνεται η κατάσταση οπότε το μόνο που μπορεί να κάνει η niantic είναι ban τους emulators, δυστυχώς δε μπορεί να κάνει ban τον κόσμο, ότι διαβάζετε είναι ψευτίες, ένα πολύ μεγάλο ποσοστό κάνει gps spoofing απο day 1, και αν φάει ban δεν επιστρέφει γιατί έχει δει πως λειτουργεί το game, και είναι καθαρά unplayable μετά το 20 σε low intencity area(pokestops) ,η ατάκα once you go black you never go back ισχύει εδώ δυστυχώς . btw το softbanning είναι mechanic του game που πιάνει ακόμα και χρήστες που είναι σωστοί επειδή οδηγάνε, η niantic έχει τόσα προβλήματα στα χέρια της που μόνο το hard ban δεν την ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή (ακα χάνω πελάτες αν το κάνω)

 

σίγουρα θα υπάρχουν πολλοί όπως εγώ που πιο πριν ήμουν κάθετα ενάντιος με το gps spoofing , αλλα όταν δουν πως λειτουργεί το game high lvl και σε populated areas θα αλλάξουν άποψη. σε ένα competitive game δε μπορείς να είσαι παίχτης 2 ταχυτήτων, έβλεπα στη γειτονιά άτομα 27 lvl όταν εγώ ήμουν 15 και το είχαμε ξεκινήσει μαζί. κάτι πήγαινε στραβά...... τώρα ξέρω

wait οποτε η φαση είναι ότι θεωρεις το spoofing οκ επειδή...ζηλευεις? lol

1. τι σε νοιαζει να ανεβεις λεβελ?

2. ναι οκ

3. κοβεις βολτες μεχρι να βρεις ποκεστοπ η περιμενεις να ξανανοιξει η φορμα για αιτηση καινούριων. μην πιανεις κάθε ζουμπατ που βρεις

4. καπου μενουν καποια ποκεμον. ναι τι

5. είναι εξκλουσιβ-mr mime παντως εχει στην Αθηνα, εχω δει στο ρανταρ

6. να εισαι 20 και να πιανεις pidgey νομιζω είναι το τραγικο

7. Αθηνα δεν εχω νιωσει να μην εχει αρκετα spawn.

8. δεν παιζεις το παιχνιδι

9. δε νομιζω ότι χρειαζομαστε μπατσους για να εχουμε ηθικη

Παμε στις τροποποιήσεις που προτείνεις.

1. Όχι, απλα όχι. Η μονη διαδραση που εχουμε με αγρια ποκιμαν είναι να τους ριχνεις ποκιμπωλ.

2. βλ πανω

3. όχι

4. δεν είναι διαγωνισμος, είναι παιχνιδι. δε χρειαζεται να εξπαρεις

5. να εχει νεστ σε οσα μερη βγαζει νοημα.

6. σιγουρα ναι, πολύ σημαντικο

7. και με αγρια ποκιμαν, γιατι όχι?

8. γενικα, μαχες!!

 

μπουρδες, εγω δε στηρίζω καθολου τη φαση με το spoofing. Φαση παιζω από day 1 και εχω δει και πιασει 61 ποκιμαν. Είναι οκ. Ουτε μηνας δεν εχει περασει και εχω περισσοτερα από το 1/3 των διαθεσιμων ποκιμαν.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικαιολογια του γιατι καποιος ειναι cheater. Καθαρα δικαιολογια.

 

Απο την ιδια πολη ειμαστε!

 

Μενω δυτικα κοντα στο κεντρο και εχει παρα πολλα νεστ. Να σου πω κανα 2? Αγιου δημητριου προς πανεπιστημια charmander nest, Πλατεια με το αγαλμα παπαφη μπροστα απο τον λευκο πυργο ghastly/haunter nest. Υδραγωγειο Νεαπολης clefairy/jigglipuff nest. Λιμανι, dratini/magicarp κλπ νετ (βγαζει και vaporeons). Λευκος πυργος = squirtle nest.

 

Ειμαι 23 λεβελ σχεδον (θελω 10κ xp ακομα) και δεν εχω κανει cheat ουτε μια στιγμη. Εχει παρα πολλα ποκεμον η θεσσαλονικη (Εχω πιασει 97 μεχρι στιγμης) και βρισκεις καινουρια συνεχεια ειδικα με το pokevision που εγω δεν πολυχρησιμιποιω. Ναι, αν πας στη γειτονια σου μονο zubat/mewoth/mankey θα εχει ας πουμε, αλλα εχει και nests εχει και variety κατω στο κεντρο. Προχθες εβγαλε dragonite στη Μαρτιου και charizard/lapras/vaporeon στην πλατεια Χανθ.

 

Απο δικαιολογιες αλλο τιποτα. Εγω δηλαδη πως πηγα 23? Εσκασα lucky eggs και εκανα αρκετα εβολβ, επιασα και αρκετα καινουρια ποκεμον στο κεντρο οπως ειπα.. Με βλεπω να πηγαινω ανετα μεχρι 30 με αυτον τον ρυθμο.

 

PS: 4xpidgey/caterpie/weedly = evolve = 1000xp με lucky egg.

 

Evolve+new pokemon+lucky egg = 2200xp.

 

 

 

:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καταλαβαινω τι λεει ο φιλος, και ετσι ειναι.. Αρχισα πιο γρηγορα απο ολους εδω μεσα το παιχνιδι, (εκτος αν ηταν κανεις beta tester σε αλλη χωρα) και εφτασα σε 10 μερες 18-19 λεβελ, και τωρα 3 μερες προσπαθω να παω απο τα 23 στα 24 λεβελ και δεν παει (και ειμαι και καθε μερα συνταγμα)! 

 

Πρεπει ολη μερα να πιανω pidgey που φευγουν κιολας και να κανω evolve και να αγοραζω lucky eggs και να μην κανω τιποτα αλλο ολη μερα.

 

Και το Nox δεν πολυβοηθαει στο ανεβασμα του XP (εγω αλλωστε ειμαι καθε μερα Συνταγμα) απλα μπορεις να πιασεις πιο σπανια ποκεμον και σε περισσοτερο αριθμο ωστε να τα εξελιξεις που αυτο πλεον μετα τα 20-22 λεβελ ειναι απιστευτα χρονοβορο ακομα και με Nox.

 

Επισης τα CP ανα Candy πεφτουν μετα τα 30 λεβελ στο μισο, πχ αν εβαζα ενα candy σε ενα ποκεμον και το ανεβαζε 38CP, μετα τα 30 λεβελ θα το ανεβαζει 19, οποτε ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ η δυσκολια να ανεβεις λεβελ και να φτιαξεις ποκεμον στα μεγαλα λεβελ, που αυτο σημαινει οτι σε λιγο καιρο θα ειμαστε ολοι 28-32 λεβελ μετα ιδια CP ποκεμον πανω κατω.

 

Εγω ακομα περιμενω το next stage του παιχνιδιου, ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ.. ο οποιος πιστευω οτι θα μας ξεκαθαρισει σε λιγο καιρο με τα event, την διαδικασια της κυκλοφοριας των θρυλικων ποκεμον, αν θα βαλουν μαχες κλπ..

 

Τι θα αξιζει; Να προσπαθεις να φτασεις 40 λεβελ ωστε να κερδισεις ΚΑΤΙ που θα σε βοηθησει αργοτερα, ή να παιζεις στο χαλαρο, να πιανεις ποκεμον και οπου βγει;


μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να το βαλω σε εκδοση 4.3?

 

Κατεβασε το στο κινητο σου απο εδω http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-29-3-release/pokemon-go-0-29-3-android-apk-download/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trilobyter μάλλον δεν ξέρεις τι είναι το nest, το να βγάλει 2-3 rare spawns ταυτόχρονα απο ένα starter ανα λίγες ώρες δεν είναι το ίδιο με μια περιοχή να έχει 10-15 ίδια την ίδια στιγμή ταυτόχρονα συνέχεια 

τα nests που λες εσύ είναι απλά rare spawn points τα οποία στη santa monica beach έχει καμιά 15αριά μόνο στο λιμάνι..... 

edit" btw αυτό που λες για νεάπολη υδραγωγείο clefairy nest κιόλας με έκανε να γελάσω πραγματικά ,εκεί μένω και δεν είχα clefairy μέχρι που πήγα san fransisco ,βάλε και τώρα στο pokevision την περιοχή να δεις την τεράστια ποσότητα clefairy που θα σε εμφανίσει..... γελάει ο κόσμος...



alex με νοιάζει να κάνω levelup γιατί μόνο έτσι κάνεις power up και θέλω όπως σε κάθε rpg που παίζω απο παιδάκι να φτάσω ΜΑΧ LVL ασαπ, γιατί θέλω περισσότερη δύναμη ασαπ, και είμαι φάρμερ , έπαιζα maple story official και είχα χαρακτήρα 250lvl στο παλιό exp ,2 χρόνια character.....

και ναι μερικοί το βλέπουμε competitive το game καθώς έχει μάχες και αργότερα ίσως έχει και raids(mewtwo battle) ,και ίσως και territory advantage όπως το ingress....  

όποιος δεν έχει δοκιμάσει σε άλλη area δε μπορεί να καταλάβει τη διαφορά, δοκιμάστε με 2ο account απλά για να δείτε πως είναι και θα καταλάβετε πως λειτουργεί το game,και το unfair advantage,  imo πριν δοκιμάσω ήμουν κάθετα ενάντιος όπως θα δείτε σε παλιότερο ποστ, το ίδιο το game σε κάνει να προχωρίσεις έτσι αν θες να είσαι competitive ,που νομίζω οποιοσδήποτε rpg player και όχι casual είναι...και είναι υποκρισία αν δεν είσαι competitive να κοιτάς τι κάνει ο άλλος.στην τελική όπως λέει και ο αλεξ "ζηλέυεις?" τι σε νοιάζει τι κάνει ο άλλος ,εσύ παίξε το game όπως θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το παρον συστημα μαχων δεν εχει σημασια τιποτα απο την "προσπαθεια" που κανεις να φτασεις 40 lvl.. Αν αλλαξει το συστημα και ΑΝ μπουν μαχες (γιατι κανεις δεν εχει πει τιποτα επισημα ουτε ανεπισημα, απλα ολοι το λενε λες και ειναι δεδομενο) τοτε το συζηταμε..

 

Σου κανω ενα ωραιοτατο dodge στο γαματο 3000cp Vaporeon σου και αντε γεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...