Προς το περιεχόμενο

Corsair HXi Series 1000W


th3ofilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιαυτο υπαρχει ομως η φορμα αγορας(μιας και δεν εχει αγορασει ακομα το pc)στην οποια αναγραφεται και η πιθανη περιπτωση για Sli/Crossfire. 

 

Αν θελει ας παρει και το μεγαλυτερο Corsair το 1500ρι,στην τελικη αυτος πληρωνει.

 

Εμενα το σκεπτικο μου σε αυτα που ανεφερα ειναι οτι αφου η αγορα θα γινει με δοσεις(το εχω τονισει πολλες φορες παραπανω)γιατι να πληρωσει χρηματα για κατι που δεν θα αξιοποιηθει?

 

Θελει μεγαλυτερο τροφοδοτικο?Για Crossfire rx 480 

https://www.skroutz.gr/s/7593616/Corsair-RMx-Series-750W.html?from=most-popular&keyphrase=rmx+750

 

Αν παλι κοιταζει μονο Platinum τροφοδοτικα https://www.skroutz.gr/s/5240114/Corsair-HXi-Series-750W.html.Καιπαλι ποσα λεφτα γλυτωνει. Αλλα θα πρεπει να το αναφερει αυτο για να το γνωριζουμε εμεις,μην το προτεινουμε πχ μεγαλυτερα τροφοδοτικα απο οσα χρειαζεται και αρα τα πληρωσει χωρις λογο. 

 

Fulgore εσυ προτιμησες να μου πεις οτι δεν το κατεχω το αθλημα για μια συγκεκριμενη ερωτηση που εκανα παρα να απαντησεις στην ερωτηση 

 

Εγω καλος η κακος δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο να γραφω στο φορουμ αλλα σε καποιες απαντησεις που εχω δωσει ειναι ακριβως αυτο που συγκεκριμενα λεω απαντησεις σε καποιες ερωτησεις.  Να γραφετε ολοι σας λυσεις για καποιους που πραγματικα δεν ξερουν απο υπολογιστες διοτι  μπαινουν στο Insomnia.gr για να βοηθηθουν και ακουνε το μακρυ και το κοντο του καθενος εδω μεσα και στην τελικη εκθετουν το insomnia.gr, να γραφετε αυτα που γραφετε μερικοι μονο και μονο οταν για αυτα που γραφετε κρίνεστε αποκλειστικα εσεις και μονο εσεις και δεν παιρνετε καποιον αλλον στο λαιμο σας

 

Παιδια να κλειδωθει το θεμα ειμαι καλυμμένος. θα το σκεφτω για Corsair AXi Series AX860i 80Plus Platinum μιας και το 1000 ειναι κακη αγορα απο οτι λενε εδω οι "γνωστες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Fulgore εσυ προτιμησες να μου πεις οτι δεν το κατεχω το αθλημα για μια συγκεκριμενη ερωτηση που εκανα παρα να απαντησεις στην ερωτηση 

 

Εγω καλος η κακος δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο να γραφω στο φορουμ αλλα σε καποιες απαντησεις που εχω δωσει ειναι ακριβως αυτο που συγκεκριμενα λεω απαντησεις σε καποιες ερωτησεις.  Να γραφετε ολοι σας λυσεις για καποιους που πραγματικα δεν ξερουν απο υπολογιστες διοτι  μπαινουν στο Insomnia.gr για να βοηθηθουν και ακουνε το μακρυ και το κοντο του καθενος εδω μεσα και στην τελικη εκθετουν το insomnia.gr, να γραφετε αυτα που γραφετε μερικοι μονο και μονο οταν για αυτα που γραφετε κρίνεστε αποκλειστικα εσεις και μονο εσεις και δεν παιρνετε καποιον αλλον στο λαιμο σας

 

Παιδια να κλειδωθει το θεμα ειμαι καλυμμένος. θα το σκεφτω για Corsair AXi Series AX860i 80Plus Platinum μιας και το 1000 ειναι κακη αγορα απο οτι λενε εδω οι "γνωστες"

Ναι αλλα δεν γνωριζεις ποια ειναι η κατασταση και επισης τα ατομα που κραζεις μπαινουν στο forum και βοηθανε τον κοσμο ανευ χρηματων. Ξερεις λοιπον τι εχουν διαβασει οσοι ασχολουνται με αυτα τα θεματα εδω μεσα?Το μακρυ και το κοντο του καθενος(αγοραστη δηλαδη).

 

Σου ειπα οτι δεν πολυ κατεχεις το αθλημα οταν ρωτας για μεγαλες διαφορες στα παιχνιδια μεταξυ 4πυρηνου i5 και 4πυρηνου Amd πραγμα που ισχυει με τα 1000 και φυσικα μπορεις να το δεις και μονος σου αν γραψεις στο google intel i5(το μοντελο που σε ενδιαφερει)game benchmarks.

 

Το ιδιο και στο τροφοδοτικο που αναφερεις τωρα(αφου το πας εκει και μας ειρωνευεσαι κιολας).Γραφοντας λοιπον στο google Amd 480 psu requirements https://www.google.gr/#q=amd+480+psu+requirements

 

Στο πρωτο μαλιστα ρωταει ενας''καλη ωρα σαν εδω'' για 2 Amd 480 και οπως βλεπεις του λεει και ο αλλος οτι το 650ρι τροφοδοτικο θα ειναι υπεραρκετο για 2 καρτες(ποσο μαλλον για 1 που λες εσυ).Και απο κατω εχει πολλα παρομοια θεματα/ερωτησεις για αυτη την καρτα και τις απαιτησεις σε ρευμα.

 

Ολα αυτα με αναζητηση του 1λεπτου.

 

Κοινως να κλειδωθει το θεμα γιατι εξ αρχης που ανοιξες το θεμα και σου ηταν ξεκαθαρες οι απαντησεις για το ποσα Watt τροφοδοτικο να κοιταξεις εσυ πας να κανεις του κεφαλιου σου.Αυτο που ελεγες και πιο πανω αλλωστε,ο καθενας το μακρυ και το κοντο του.Αλλα στην τελικη εσυ θα πληρωσεις(με δοσεις)παραπανω απο οσα χρειαζονται αρα οτι θελεις κανε.

 

Α και να πω και ευχαριστω κιολας για την ειρωνια σου που την λες και στα υπολοιπα ατομα που συμμετεχουν στο forum και βοηθανε τον κοσμο χωρις χρηματα και αυτοι κιολας διαβαζουν το μακρυ και το κοντο του καθενος(αγοραστη δηλαδη).

Ρε συ Fulgore Εγώ τουλάχιστον είπα για τη συμπεριφορά του παραπάνω ανθρώπου ο οποίος ειρωνεύτηκε. Ο άνθρωπος μπορεί να μη ξέρει ότι υπάρχει φόρμα αν είδες έχει 100 μηνύματα. του το έχει αναφέρει κανείς μας πιο πάνω; Όχι μόνο δε του το είπαμε αλλά τον ειρωνευτήκαμε κιόλας...

Το εγραψα παραπανω οτι το κακως αναφερθηκε το εν λογω παραδειγμα.Και οταν εγω του ειπα οτι δεν το κατεχει το αθλημα απο την ερωτηση που εκανε(γιατι ρωτησε και για επεξεργαστες οχι μονο για τροφοδοτικο)εννοουσα οτι αλλα νομιζει οτι χρειαζεται και αλλα χρειαζεται απο πλευρας απαιτησεων και να μην δωσει παραπανω λεφτα απο οσα χρειαζονται,ειδικα οταν η αγορα θα γινει με δοσεις.

 

Ναι, και μην πάρεις τροφοδοτικό πάνω απο 120 ευρώ.

Ωριστε αλλωστε και αλλη μια απαντηση χωρις δοση ειρωνιας και τωρα ο ts λεει για Corsair Ax 860....Αν δεν θελει να ακουσει δηλαδη 2-3 πραγματα εμεις φταινε δηλαδη?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν γνωριζεις ποια ειναι η κατασταση και επισης τα ατομα που κραζεις μπαινουν στο forum και βοηθανε τον κοσμο ανευ χρηματων. Ξερεις λοιπον τι εχουν διαβασει οσοι ασχολουνται με αυτα τα θεματα εδω μεσα?Το μακρυ και το κοντο του καθενος(αγοραστη δηλαδη).

 

Κραζω καποια συγκεκριμενα ατομα που κανουν κατι συγκεκριμενο και δεν αναφερομαι σε εσενα, σε αυτο που αναφερω δεν νομιζω να φιαφωνει κανενας μας

 

 

 

Σου ειπα οτι δεν πολυ κατεχεις το αθλημα οταν ρωτας για μεγαλες διαφορες στα παιχνιδια μεταξυ 4πυρηνου i5 και 4πυρηνου Amd πραγμα που ισχυει με τα 1000 και φυσικα μπορεις να το δεις και μονος σου αν γραψεις στο google intel i5(το μοντελο που σε ενδιαφερει)game benchmarks.

 

Ναι προτιμησες να μου την πεις.... Ισως και εγω δεν το ρωτησα συγκεκριμενα... Στα games δεν εχω τρελες απαιτησεις και παιζω 1080p και ρωταω σε περιπτωση που ξερει καποιος αν πουμε οτι εχει ενα ιδιο συστημα και αλλαξεις μονο τον cpu (amd-intel) αν θα υπαρξει καποια μεγαλη διαφορα... ρωτησα κατι συγκεκριμενο... δεν το ξερεις δεν απαντας... Και εγω ξερω απο pc μην τρελενεσαι... Επισης αν ψαξω στο Internet θα βρω πολλες μετρησεις αλλα οταν ρωτας στο forum δεν γινετε να παιρνεις απαντησεις του τυπου ψαχε στο google και θα βρεις... Χαιρω πολυ.... 

 

Το ιδιο και στο τροφοδοτικο που αναφερεις τωρα(αφου το πας εκει και μας ειρωνευεσαι κιολας).Γραφοντας λοιπον στο google Amd 480 psu requirements https://www.google.gr/#q=amd+480+psu+requirements

 

Στο πρωτο μαλιστα ρωταει ενας''καλη ωρα σαν εδω'' για 2 Amd 480 και οπως βλεπεις του λεει και ο αλλος οτι το 650ρι τροφοδοτικο θα ειναι υπεραρκετο για 2 καρτες(ποσο μαλλον για 1 που λες εσυ).Και απο κατω εχει πολλα παρομοια θεματα/ερωτησεις για αυτη την καρτα και τις απαιτησεις σε ρευμα.

 

Ολα αυτα με αναζητηση του 1λεπτου.

 

fulgore την δουλεια μου την κανω και με αυτο που εχω το psu που ειναι 600 watt. παραθετω το αρχικο μηνυμα μου

 

"Κλησπερα το σύστημα μου ειναι ι3-2100, 8 gb ram, hd 5770 1gb, επειδή θέλω να ξεκινήσω σιγα σιγα να το αναβαθμίζω σκέφτομαι να αρχισω απο το πιο futerproof μερος, το psu, θελω να παω σε κατι καλο (τιτλος) μιας και θα το κανω με δοσεις, Θέλω να ακουσω γνωμες οσο αναφορα το psu, που ξεκιναει περιπου απο τα 240"

Φαινεται ξεκαθαρα οτι εχεις βγει off topic και οχι μονο αυτο επιμενεις κιολας... Ρωταω γνωμες για το συγκεκριμενο τροφοδοτικο κατι που εσυ παρεξηγεις... η απαντηση σου θα ηταν Ontopic αν η ερωτηση μου ηταν "Θελω να αγορασω μια rx480 και θελω να μου προτινετε psu" καταλαβες?? εχεις μοπερδευτει εξαρχης. 

 

 

Κοινως να κλειδωθει το θεμα γιατι εξ αρχης που ανοιξες το θεμα και σου ηταν ξεκαθαρες οι απαντησεις για το ποσα Watt τροφοδοτικο να κοιταξεις εσυ πας να κανεις του κεφαλιου σου.Αυτο που ελεγες και πιο πανω αλλωστε,ο καθενας το μακρυ και το κοντο του.Αλλα στην τελικη εσυ θα πληρωσεις(με δοσεις)παραπανω απο οσα χρειαζονται αρα οτι θελεις κανε.

Παλι off topic βγαινεις ξερω και εγω απο pc δεν ξερεις μονο εσυ... απλα εγω ρωτησα για το συγκεκριμενο psu

Ενας φιλος μου τις προαλλες με ρωτουσε τι συστημα τουμπανο να παρει, σκεφτετε να τα σκασει χοντρα μονο και μονο επειδη θελει ενα τουμπανο pc ετσι γουσταρει ετσι θα κανει και σκεφτεται για x99 και για gtx1080. H συμβουλη που του εδωσα ενα να αλλαξει μονο την vga με καποια καλυτερη και να μεινει με τον i5 που εχει μιας και αυτος δεν εχει τρελες απαιτησεις στα games και σαν αγορα του ειπα ειναι πολυ καλο συστημα.... Δηλαδη επειδη αυτος γουσταρει να παει σε ενα 6πυρινο x99 που σιγουρα δεν θα τον αξιοποιησει στο επαρκο πρεπει εγω να του επιβαλλω τι θα κανει και να του πω οτι ειναι κακη αγορα ενας x99??? Ελεος... τι αλλο θα ακουσω....

 

Α και να πω και ευχαριστω κιολας για την ειρωνια σου που την λες και στα υπολοιπα ατομα που συμμετεχουν στο forum και βοηθανε τον κοσμο χωρις χρηματα και αυτοι κιολας διαβαζουν το μακρυ και το κοντο του καθενος(αγοραστη δηλαδη).

Ωριστε αλλωστε και αλλη μια απαντηση χωρις δοση ειρωνιας και τωρα ο ts λεει για Corsair Ax 860....Αν δεν θελει να ακουσει δηλαδη 2-3 πραγματα εμεις φταινε δηλαδη?

 

Την λεω σε καποια συγκεκριμενα ατομα που κανουν κατι πολυ συγκεκριμενο τα οποια αυτα τα ατομα το μονο που κανουν ειναι να μην βοηαθανε τον κοσμο γιατι οπως εγω ρωτησα για ενα συγκεκριμενο τροφοδοτικο μου απαντησαν αλλα.

 

να ακουσω τι??? off topic βγαινεται... ρωταω για συγκερκιμενο τροφοδοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς είμαστε παράλογοι

 

εσύ που θεωρείς ακριβό τον Ι5 και θέλεις να πάρεις 4πυρηνο AMD με ταχύτητα core2duo 10ετίας και παρόλα αυτά το τροφοδοτικό σου πρέπει να έχει 3 φορές την αξία της cpu είναι λογικό φαντάζομαι!

 

λίγα είπα , κανονικά έπρεπε να λέω στο μνμ μου για να πιάσω μια σχετική αντιστοιχία

 

"γεια σας θέλω να πάρω future proof λαστιχα 280αρια αλλά δεν δίνω λεφτά για γιαπωνέζικο αυτοκίνητο λέω να πάρω ένα hyundai ATOS , θα έχει μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις?"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Επισης αν ψαξω στο Internet θα βρω πολλες μετρησεις αλλα οταν ρωτας στο forum δεν γινετε να παιρνεις απαντησεις του τυπου ψαχε στο google και θα βρεις... Χαιρω πολυ.... 

 

 

fulgore την δουλεια μου την κανω και με αυτο που εχω το psu που ειναι 600 watt. παραθετω το αρχικο μηνυμα μου

 

Παλι off topic βγαινεις ξερω και εγω απο pc δεν ξερεις μονο εσυ... απλα εγω ρωτησα για το συγκεκριμενο psu

Ενας φιλος μου τις προαλλες με ρωτουσε τι συστημα τουμπανο να παρει, σκεφτετε να τα σκασει χοντρα μονο και μονο επειδη θελει ενα τουμπανο pc ετσι γουσταρει ετσι θα κανει και σκεφτεται για x99 και για gtx1080. H συμβουλη που του εδωσα ενα να αλλαξει μονο την vga με καποια καλυτερη και να μεινει με τον i5 που εχει μιας και αυτος δεν εχει τρελες απαιτησεις στα games και σαν αγορα του ειπα ειναι πολυ καλο συστημα.... Δηλαδη επειδη αυτος γουσταρει να παει σε ενα 6πυρινο x99 που σιγουρα δεν θα τον αξιοποιησει στο επαρκο πρεπει εγω να του επιβαλλω τι θα κανει και να του πω οτι ειναι κακη αγορα ενας x99??? Ελεος... τι αλλο θα ακουσω....

 

 

Την λεω σε καποια συγκεκριμενα ατομα που κανουν κατι πολυ συγκεκριμενο τα οποια αυτα τα ατομα το μονο που κανουν ειναι να μην βοηαθανε τον κοσμο γιατι οπως εγω ρωτησα για ενα συγκεκριμενο τροφοδοτικο μου απαντησαν αλλα.

 

να ακουσω τι??? off topic βγαινεται... ρωταω για συγκερκιμενο τροφοδοτικο

Ωραια λοιπον επειδη εμεις ειμαστε Off topic και εγω προσωπικα κακως καθομαι και ενδιαφερομαι για το αν ο αλλος θα πεταξει ή οχι τα χρηματα του,ναι το τροφοδοτικο που κοιτας ειναι πολυ καλο και αξιολογο οπως αλλωστε ειναι αναμενομενο απο οποιο δινει τοσα χρηματα για τροφοδοτικο.

 

Περαν τουτου επειδη εμεις δεν ειμαστε πωλητες καταστηματων(γιατι αυτος ειναι αλλωστε και ο λογος του forum)γραψαμε 2-3πραγματα παραπανω για το τι τροφοδοτικο ειναι το ιδανικο για το συστημα που σκεφτεσαι να φτιαξεις(δηλαδη i5 με Rx 480).

 

Τωρα τι θα κανεις στο τελος εσυ ξερεις.Ωριστε και ενα review του προηγουμενου http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=89

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε fulgore αυτο ελεγα και εγω απο την αρχη και αλλωστε ειπα και εγω το υπαρχων τροφοδοτικο μου τραβαει ανετα στο οποιο βεβαια ειχα βαλει και 2 hd 5770 cf και δεν ειχα προβλημα που ειναι και πιο παλιες και τραβανε και πιο πολυ ρευμα απλα το θεμα ειναι απλα το παρεξειγησατε γιατι ισως νομιζατε οτι θα επερνα το 1000 επειδη εγω νομιζα οτι χρειαζομαι τα watt και για αυτο σου ειπα οτι μπορει να παω στο 860 επειδη ειναι πιο καλη σειρα απο το 1000 με τα ιδια λεφτα

εμείς είμαστε παράλογοι

 

εσύ που θεωρείς ακριβό τον Ι5 και θέλεις να πάρεις 4πυρηνο AMD με ταχύτητα core2duo 10ετίας και παρόλα αυτά το τροφοδοτικό σου πρέπει να έχει 3 φορές την αξία της cpu είναι λογικό φαντάζομαι!

 

λίγα είπα , κανονικά έπρεπε να λέω στο μνμ μου για να πιάσω μια σχετική αντιστοιχία

 

"γεια σας θέλω να πάρω future proof λαστιχα 280αρια αλλά δεν δίνω λεφτά για γιαπωνέζικο αυτοκίνητο λέω να πάρω ένα hyundai ATOS , θα έχει μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις?"

Καταρχην παλι εισαι οφ τοπικ γιατι εγω εκανα μια ερωτηση για τον i5 και εσυ παλι νομιζεις οτι θελω να τον αγορασω και επισης αναφερα κατα τη αποψη μου και αυτο που κανω εγω ειναι οτι δεν αλλαζω πολυ συχνα psυ και θελω να παρω (πες το κολημα) ενα καλο και ποιοτικο και λιγα λογια για το atos γιατι το εχω και ειναι σκυλι μαυρο :-P

εμείς είμαστε παράλογοι

 

εσύ που θεωρείς ακριβό τον Ι5 και θέλεις να πάρεις 4πυρηνο AMD με ταχύτητα core2duo 10ετίας και παρόλα αυτά το τροφοδοτικό σου πρέπει να έχει 3 φορές την αξία της cpu είναι λογικό φαντάζομαι!

 

λίγα είπα , κανονικά έπρεπε να λέω στο μνμ μου για να πιάσω μια σχετική αντιστοιχία

 

"γεια σας θέλω να πάρω future proof λαστιχα 280αρια αλλά δεν δίνω λεφτά για γιαπωνέζικο αυτοκίνητο λέω να πάρω ένα hyundai ATOS , θα έχει μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις?"

Καταρχην παλι εισαι οφ τοπικ γιατι εγω εκανα μια ερωτηση για τον i5 και εσυ παλι νομιζεις οτι θελω να τον αγορασω και επισης αναφερα κατα τη αποψη μου και αυτο που κανω εγω ειναι οτι δεν αλλαζω πολυ συχνα psυ και θελω να παρω (πες το κολημα) ενα καλο και ποιοτικο και λιγα λογια για το atos γιατι το εχω και ειναι σκυλι μαυρο :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν πιο καλη σειρα τα AX αφου ειναι τα platinum της Corsair αλλα βεβαια και αυτα εχουν βγαλει προβληματα αυτο ειναι το θεμα.

 

Τα evga απο την αλλη εχουν επισης πολυ καλη υποστηριξη after sales απο την εταιρια και καλυτερες τιμες απο τα Corsair αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν εχουν διαθεσιμοτητα στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω και τα hxi ειναι platinum... Ναι καλα ειναι και λιγο τυχη διαβαζα ενα thread εδω που εσκασε σε εναν ενα evga βεβαια του το αντικατεστησαν με ενα μεγαλυτερο...

Χαχα με προλαβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.corsair.com/en-us/power-supply-units/hx-series

 

Κανονικα gold ηταν αλλα πλεον εχουμε τα Hxi που ειναι platinum.

 

https://www.skroutz.gr/s/5240125/Corsair-HXi-Series-850W.html#reviews

Δες επισης τα σχολια που εχουν ενδιαφερον βεβαια προσωπικα δεν το πιστευω οτι το RM που καηκε πηρε μαζι του και επεξεργαστη και μητρικη αλλα τεσπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)

 "και λιγα λογια για το atos γιατι το εχω και ειναι σκυλι μαυρο :-P"

 

συμφωνώ μια χαρά αυτοκίνητο απροβλημάτιστο είναι για τα λεφτά του

 

2)

έχεις κόλλημα να πάρεις "καλό" τροφοδοτικό με δόσεις ενώ ο η/υ είναι παλιός και αργός? καλά κάνεις , παρε και επισκευαστικό δάνειο και κάνε και 20 χρόνια δόσεις αλλά εμάς τι μας ρωτάς τότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.corsair.com/en-us/power-supply-units/hx-series

 

Κανονικα gold ηταν αλλα πλεον εχουμε τα Hxi που ειναι platinum.

 

https://www.skroutz.gr/s/5240125/Corsair-HXi-Series-850W.html#reviews

Δες επισης τα σχολια που εχουν ενδιαφερον βεβαια προσωπικα δεν το πιστευω οτι το RM που καηκε πηρε μαζι του και επεξεργαστη και μητρικη αλλα τεσπα.

Ναι ναι για hxi λεω και εγω... Μπορει να κλεισω για το hxi860... Το dlink βολευει καθολου ή ειναι μονο εφετζιδικο το εχει κανενας σας? Παντως θα με βολεψει πολυ η αθορυβη λειτουργια ειδικα σε σχεση με αυτο που εχω που εχει 2 80αρια fans

1)

"και λιγα λογια για το atos γιατι το εχω και ειναι σκυλι μαυρο :-P"

 

συμφωνώ μια χαρα αυτοκινητο απροβλημάτιστο είναι για τα λεφτά του

 

2)

έχεις κόλλημα να πάρεις "καλό" τροφοδοτικό με δόσεις ενώ ο η/υ είναι παλιός και αργός? καλά κάνεις , παρε και επισκευαστικό δάνειο και κάνε και 20 χρόνια δόσεις αλλά εμάς τι μας ρωτάς τότε?

Ανεφερα οτι θελω να ξεκινησω να κανω αναβαθμιση σιγα σιγα και το πρωτο που θελω να παρω ειναι ενα καλο τροφοδοτικο τωρα τ κολλημα εχεις φαει με το ολο το συστημα και με το πως θελω εγω να κανω την αναβαθμιση δεν καταλαβαινω...και εγω σου λεω οτι μπορει να παω και σε i5 με το υπαρχον psu που εχω δλδ ντε και καλα πρεπει να δωσω 400αρα για mobo-cpu-ram , επειδη το θελεις εσυ??? Και επισης εγω ρωταω, εσυ ρε φιλε τι απαντας ??? Ας απαντησουν αυτοι που εχουν διαθεση για συζητηση... Μην ασχολησε με το thread. Νταβατζης μου εισαι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σου λέει ότι πρέπει να πάρεις ανάλογο τροφοδοτικό με τα υπόλοιπα συστήματα.

Πχ όχι 250 ευρώ στο τροφοδοτικό και σύνολο 250 στα υπόλοιπα κομμάτια. Δίκιο έχει.

 

Και το γεγονός ότι θα το πάρεις με δώσεις δεν μας πείθεις ότι θα πάρεις και Χ99 με 3 κάρτες μετά και Χ6950 για να εκμεταλευτείς πάνω απο 650 βαττ.

 

Για αυτό μιλάμε 2 σελίδες τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σου λέει ότι πρέπει να πάρεις ανάλογο τροφοδοτικό με τα υπόλοιπα συστήματα.

Πχ όχι 250 ευρώ στο τροφοδοτικό και σύνολο 250 στα υπόλοιπα κομμάτια. Δίκιο έχει.

 

Και το γεγονός ότι θα το πάρεις με δώσεις δεν μας πείθεις ότι θα πάρεις και Χ99 με 3 κάρτες μετά και Χ6950 για να εκμεταλευτείς πάνω απο 650 βαττ.

 

Για αυτό μιλάμε 2 σελίδες τώρα

 

 Ναι το ξερω αυτο δεν χρειαζεται να παρω τοσο ακριβο και ετσι μεταφραζεται και το "bottleneck" του psu οτι δλδ οτι μπορεις να δωσεις την διαφορα χρηματων για να εχεις στην ουσια ενα καλυτερο μηχανημα... Ολα αυτα τα ξερω ρε παιδια και δεν καταλαβαινω που κολατε στο γεγονος οτι σας ρωτησα αν ειναι καλο το συγκεκριμενο psu. Και παλι δεν ρωταω τι τροφοδοτικο να παρω για ενα συγκεκριμενο μηχανημα ρωταω για συγκεκριμενο psu σας ανεφερα και παραπνω οτι και ξερω απο υπολογιστες και ειπα μαλιστα οτι και με αυτο που εχω την κανω την δουλεια

και στη ουσια μιλαμε τωρα 2 σελιδες γιατι θελετε να μου πειτε οτι το psu που θελω να παρω ειναι πλεονασμος σε σχεση με το συτημα που εχω ή θα εχω το οποιο το ΞΕΡΩ απο την αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εγραψα και πανω. Η γνωμη που θα σου πουμε για το τροφοδοτικο(οπως εγω πιο πισω)ειναι αυτη που διαβαζουμε στα review στο internet. Γενικα στο Insomnia τα περισσοτερα ατομα πανω απο 100-130ευρω τροφοδοτικα δεν εχουν και αρα μην περιμενεις να ακουσεις προσωπικη γνωμη/αποψη για τροφοδοτικο 240+ευρω.

 

Καλη ωρα

https://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/HX1000i/


Τελος υπαρχει περιπτωση σε τοσα χρηματα τροφοδοτικο να σου πουμε πχ''μαπα το καρπουζι?''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...